Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

Asistan doktor evinde ölü bulundu

#4542621  gönderen drbounlife
 22.07.2021 - 00:27:28
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde görev yapan Asistan Doktor Ali Kemal Yıldız, İzmir'in Bornova ilçesinde yaşadığı evde ölü bulundu. Yıldız'ın anestezik ilaç içerek hayatına son verdiği anlaşıldı.

Resim

Bugün saat 16.00 sıralarında Kazımdirik Mahallesi 203 Sokak'ta bulunan bir apartman dairesinde meydana geldi. İddiaya göre dün gece saatlerinden bu yana Asistan Doktor Ali Kemal Yıldız'dan (30) haber alamayan yakınları, durumdan şüphelenerek konuyu polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine adrese giden polis ekipleri, kapıyı açan olmayınca çilingir yardımıyla kapıyı açtı. Eve giren ekipler, Yıldız'ı yerde hareketsiz yatarken buldu. Sağlık ekipleri tarafından yapılan incelemede Ali Kemal Yıldız'ın anestezik ilaç içerek yaşamına son verdiği belirlendi. Yıldız'ın cansız bedeni, savcı tarafından yapılan incelemenin ardından otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

Ege Üniversitesi Hastanesi Acil Servis bölümünde asistan doktor olarak görev yapan Yıldız'ın, 2016 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini dereceyle bitirdiği öğrenildi. Yıldız'ın ölümüne ilişkin soruşturma başlatıldı.

Takvim
Kullanıcı avatarı

Re: Asistan doktor evinde ölü bulundu

#4542710  gönderen Venacavainf
 22.07.2021 - 17:18:34
Allah rahmet eylesin. Twitterda son paylaştıklarına baktım hep yalnızlıktan, mutsuzluktan dem vurmuş. Bağıra bağıra gitmiş aslında. Cenazesinde çalınacak tuluma kadar paylaşmış adam
Kullanıcı avatarı

#4542724  gönderen kutsaclirapunzel
 22.07.2021 - 18:55:46
Neler paylaştıgına ben de baktım. Sürekli tivitlerini paylaştıgı bir sayfa varmış, hesap resmen depresif insanlar üzerinden prim kasan bir hesap. O kadar saçma tivitler ki...
Daha 5 gün önce paylaşmış en son... allah sabır versin yakınlarına..

Bu kadar kabugunuza çekilmeyin :(

#4542734  gönderen drmrvmrv
 22.07.2021 - 19:52:31
kutsaclirapunzel yazdı:
Neler paylaştıgına ben de baktım. Sürekli tivitlerini paylaştıgı bir sayfa varmış, hesap resmen depresif insanlar üzerinden prim kasan bir hesap. O kadar saçma tivitler ki...

Ölmüş bir insanın arkasından böyle sert bir üslupla konuşmasanız daha iyi olmaz mıydı?
Kullanıcı avatarı

#4542744  gönderen kutsaclirapunzel
 22.07.2021 - 20:31:09
drmrvmrv yazdı:
22.07.2021 - 19:52:31
kutsaclirapunzel yazdı:

Ölmüş bir insanın arkasından böyle sert bir üslupla konuşmasanız daha iyi olmaz mıydı?
Anladığınız şeyi düşünmedim bile. Hayatını kaybeden arkadaşımız için değil,
Arkadaşımızın son zamanlarda takip ettiği bir hesaptan bahsediyorum. Kötü bir dönemden geçen birini içine çekebilecek, intihara sürükleyebilecek tivitlerle prim kasan hesaplar. Sosyal medya paylaşımları ruh sağlığımızı ciddi ölçüde etkiliyor.

#4543400  gönderen yuksel0634
 25.07.2021 - 07:33:39
Gencecik doktor hayattan kopup gitmiş. Allah Rahmet eylesin. SORUN VAR ÇÖZÜMDE VAR:Amerika'daki, Avrupa'daki astan hakları ne ise Ülkemize de o olmalı. 36 saat İnsan haklarına,, İnsan sağlığına, aykırı. Bırakınız AİHM yasalarını Türk yasalarıda Anayasamızda angarya yı ret eder. Fakat, Lakin, ama, uygulayıcılar çok fazla nöbett yazar bir kısmının ücreti ödenmez. Tabiki yasalarımız ayda şu kadar çalıştırabirsin diyor. Ama kim dinliyor. Neredeee Hans ların helgaların hakları. Nerede Ayşelerin, Asım ların hakları.
Arada dağlar kadar fark var.
Bu işin ÇÖZÜMÜ :BASİT: 1) Amerika yı yeni keşfetmiyoruz. Yasalarımız angarya yı ret eder. 36 saat çnöbet olamaz sağlığa insan sağlığına ruh sağlığına aykırı. 2) mevcut yasalarımız derki ayda şu kadarda fazla çalışma yapılmaz der 3) yasalarımız angarya yı ret eder. Angarya suç der.
Hiç bir yönetici düzeltmek istemez. Ama biz böyle gördük derler. Nöbetçi ertesi gün istirahat etmeli, yasaya aykırı, ona göre düzenleme yapmak istemez. Hansı, George hakkı neyse Türkünde hakkı olsun.
Avrupa nın Amerikan asistan hakkı neyse bizdede o olsun,. Zormu hayır. Akıllı düşünmek, istemekAvrupa ve Amerikan asistan haklarından faydalanmak. Böyle gelmiş böyle gider diye düşünmemek. Asistanın da bir hakkı olduğunu, asistanın da etten kemikten olduğunu bilmek gerekir. YÜCE DİNİMİZ asil bir İnsan hakları beyannamesi dir.
Selamlar saygılar.