mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...

Alt Bölgelere Eş durumu

#4542328  gönderen goshawk
 20.07.2021 - 16:04:48
Kendi branşımda 1D olan bir yere atandım. Eşim ise bana göre 2B olan bir yerde. İkimiz de DHY liyiz. Mevzuatta geçen bu ifadeye göre 1.bölgeden 2 bölgeye geçişlerde hizmet grubu şartı aranmaz denmekte.Bu şekilde eş durumu yapan var mı acaba?

b) (Değişik:RG-2/3/2018-30348) Her iki eşin birinci fıkranın (a) bendindeki aynı sıralama grubunda yer alması halinde aile birliğinin D veya C hizmet grubu bir ilde sağlanması esastır. D veya C hizmet grubunda aile birliğinin sağlanamaması halinde; her iki eşin unvan ve branşında eşlerinin görev yaptığı ilin doluluk oranı az olan ilde aile birliği sağlanır. Doluluk oranlarının da eşit olması halinde; aynı hizmet bölgesinde görev yapan eşlerden yer değiştirme talebinde bulunanın, farklı hizmet bölgelerinde görev yapan eşlerden ise üst hizmet bölgesinde görev yapan personelin görev yeri değiştirilir. Ancak birinci fıkranın (a) bendindeki aynı sıralama grubunda yer alanlardan, üst hizmet bölgelerinden 2, 3, 4 ve 5 inci hizmet bölgelerine atama taleplerinde hizmet grubu şartı, üst hizmet bölgelerinden 6 ncı hizmet bölgesine atama taleplerinde ise astlık, üstlük ve hizmet grubu şartı aranmaz.

Re: Alt Bölgelere Eş durumu

#4542667  gönderen tahsinyck
 22.07.2021 - 13:02:49
Sen 1 D den 2B ye geçemezsin
Eşinin branşı çalıştığı yerde hangi grupta ve senin çalıştığı yerde hangi grupta onlar da önemli

Re: Alt Bölgelere Eş durumu

#4542671  gönderen goshawk
 22.07.2021 - 13:39:15
tahsinyck yazdı:
22.07.2021 - 13:02:49
Sen 1 D den 2B ye geçemezsin
Eşinin branşı çalıştığı yerde hangi grupta ve senin çalıştığı yerde hangi grupta onlar da önemli
Son cümleyi soruyorum ben ne için yazılmış ki o zaman?