Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Sağlık Bakanlığı, Bursa Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi'nde bir doktorun hastalara yönelik tepki çeken sözleri ile ilgili idari soruşturma başlatıldığını açıkladı

Resim

Sağlık Bakanlığı, Bursa Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi'nde yaşanan ve sosyal medyaya yansıyan olayla ilgili açıklamada bulundu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı: "Olay günü nöbetçi hekimin acil ameliyata girmesi nedeniyle acile gelen yeşil alan hastalarının bir süre beklemesinden kaynaklı olarak bekleyen bir hasta ile bir başka hekim arasında tartışma yaşandığı anlaşılmıştır.

Bu tartışmada hekimimizin üslubu ve mesleği ile bağdaşmayan ifadeleri bizi ziyadesiyle üzmüştür. Sağlık personellerimizin uzunca bir süredir zor koşullarda ve yoğun mesai ile çalıştıkları ve insani ölçülerde yıpranmış olmaları anlaşılabilir olsa da mesleki ciddiyetten ayrılmamak esastır. Bu kapsamda idari soruşturma başlatılmıştır."

Sağlık çalışanı, hastaya "İstediğin yere şikayet et'"derken, hasta "Edeceğim zaten" yanıtını verdi. Bunun üzerine güvenliğin çağrılmasını isteyen görevli, "Gelip köpeklere mama versin" ifadesini kullandı.

t24.com.tr
Kullanıcı avatarı
Üslup... Böyle arkadaşlar yüzünden adımız hep kötüye çıkıyor, hastalara iyi davranan, annesi babası yerine koyan doktorlara bunlar gibisi yüzünden ön yargı oluşuyor... Gerçi öncesinde de ne yaşandı bilemiyoruz, bazen hasta ve hasta yakınları insanı çıltırtacak düzeyde insanı darlayabiliyorlar ama biz okumuş kesim olarak üslubumuzu hep korumamız gerekli..
Birçoğumuz içimizden kat be kat fazlasını soyluyoruzdur bunlara.toplumdaki doktor düşmanlığı,hastalarin şımarıklığı bir yerde patlayacak. sanırım maaslarimiz asgari ücrete esitlenince doktorlarin da kaybedecek bir şeyi kalmayacak ve severim boyle işi üç kuruşa çalışıp bir de bu sumukleri mi çekeceğim deyip onların seviyesine inecegiz.verilmiş sadakası varmış şu an çalıştığım yerde olsaydı keserlerdi onu.dr hanimi da dinlemek lazım provoke edilip bu sözleri söylemiş olabilir ki adam öldürmenin bile hafifletici sebepleri varken ...
2588 yazdı:
20.07.2021 - 09:25:54
Ne yaşarsa yaşasın tepki doğru olabilir ama üslup berbat ötesi. Olmaz hocam. Net.
Söyledikleri adam öldürme sebebi.
Ahahha birine yan baktığın için bıçağı takarlarsa empati yapabilirsin sanirim
Passenger73 yazdı:
20.07.2021 - 10:51:12
2588 yazdı:
Ne yaşarsa yaşasın tepki doğru olabilir ama üslup berbat ötesi. Olmaz hocam. Net.
Adam öldürme sebebi derken hakaretin cezası bellidir yaptığı yanlış da olsa tepkiniz de onunki kadar yanlış
Dışarda insanlar bu tarz hakaretler nedeniyle birbirlerini öldürüyor.
Covid nedeniyle mahkumlar dışarda geziyor.
Onlardan birine denk geldiğini düşünün.
Bahsettiğim bu.
Cezası adam öldürme diye bişey demedim.
hfv22 yazdı:
20.07.2021 - 10:53:29
2588 yazdı:
Ahahha birine yan baktığın için bıçağı takarlarsa empati yapabilirsin sanirim
Bahsettiğim bu.
Denizimgs yazdı:
20.07.2021 - 12:22:05
2588 yazdı:
Bunlar ölmeyi hakediyor diyen gruptasınız yani...
Bahsettiğim bu.
Eğer psikiyatrik bir rahatsızlığı yoksa hiçbir hekimin durup dururken o şekilde sinirlenebileceğini düşünmüyorum..öncesinde ne yaşandı onu sorgulamak lazım..hakim hekim hakem hepsi aynı kökten gelen karar verici anlamında kelimelerdir...bir hakime laflara bak de bakalım seni ne yapıyor..o halde hekime olan bu saygısızlığın temelini sorgulamak lazım..ihtimal ki acil ameliyathaneye giden doktor gelene kadar o genç dışarda beklerken kapının önündeki köpeklere ekmek vermemiştir..gelen doktora da Hocam nerdesiniz siz gelene kadar bütün köpekleri doyurdum demiştir..sonra tartışma çıkmıştır..en son da sen git köpeklerini doyur demiştir doktor hanım..yaptığını savunmuyorum..ancak insanların bir bam teli vardır..dokunursun ve bomba patlar..
Doktorları bu hale bu sistem getirdi. Köle gibi çalıştırılalım, nöbetlerde insanlık dışı şartlarda çalışalım, yattığımız yer yatak değil sedye olsun, ama yeşil alandaki hasta kim bilir 1 saat bekledi diye ortalığı ayağa kaldırma hakkını kendinde bulsun.sonra vay efendim doktor nasıl böyle bişey der edebiyatı. Bi de şöyle diyenleri var işinize karışmak gibi olmasın ama diyip bize işimizi öğretmeye çalışanlar var. Eskiden böyle değildi saygı vardı doktora. Şu olayı her doktor hergün illaki yaşıyordur ama burdan üslup doğru değil demek doğru değil. Hedef göstermek hiç doğru değil.
Benim için doktor döven hasta yakınlarını "bir de hasta yakınlarına sorun bakalım ondan dinleyin doktor ne yapmış" diye savunan kitle ile; hasta yakınlarına "güvenliği çağırın köpeklere mama versin" diye kendince hakaret eden doktoru "bir de doktora sorun bakalım, kim bilir ne yaşamış" diye savunan kitle arasında fark yoktur. Bir milletin çoğu neyse azı da maalesef o oluyormuş bir kez daha öğrenmiş olduk. Koca bir imparatorluk medeniyet, görgü, kültür mirasından geriye böyle bir enkaz kalmış belli ki.