Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı 11 Temmuz Covid-19 Tablosuna tepki gösterdi. Ceyhan, virüsün yayılmasına engel koymazken, hangi şehirde vaka artışı yaşandığının önemi olmadığını belirtti.

Sağlık Bakanı Twitter hesabı üzerinden 11 Temmuz 2021 Pazar gününe ait Günlük Covid-19 Tablosunu "Kırmızı kategorideki illerimizde vaka sayılarının düşüş eğilimini kontrol altında tutmak güçleşiyor. Mücadelede yerinizi almak için biran evvel aşınızı olun." sözleri ile paylaştı.

Resim

Sosyal medya hesabı üzerinden Bakan Koca'nın paylaşımını alıntılayarak açıklamada bulunan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, vaka sayısında artışın hangi illerde yaşandığının önemi olmadığını ifade ederek, kontrolsüz dolaşım ve temasın önüne geçilmesi gerektiğini belirtti.

"Şehirler arası ve ülkeler arası dolaşım ve insan teması bu kadar kontrolsuz olunca, hangi şehirlerde vakaların arttığının önemi yok maalesef. Şu anda Delta varyantı başta olmak üzere virus yayılımını önleyecek bir engel koymuyoruz."

"Aşılama oranı % 19’dan % 50’ye de yükselse, % 80 olmadıkça vaka artışını durduramaz. En azından biz maske ve mesafe önlemlerine uyalım."