Doktorca Haberin Adresi...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Kullanıcı avatarı

Aile hekimleri eylem kararı aldı

#4540226  gönderen drhaber
 10.07.2021 - 11:37:20
Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı ve 1 Temmuz 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan “Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği” ile ilgili tartışmalar sürüyor. Söz konusu yönetmelik ile aile hekimlerinin sözleşmelerinin il sağlık müdürlerinin iki dudağı arasına bırakıldığını savunan aile hekimleri, özlük haklarındaki kayıplar nedeniyle yönetmeliğe karşı tepkilerini sürdürüyor

Milliyet’e konuşan AHEF 2. Başkanı Hacı Yusuf Eryazğan, yönetmeliğin aile hekimlerini özlük hakları konusunda sıkıntıya düşürmediğini belirterek, şunları söyledi: “Yönetmelik, kronik hasta takibini zorlaştırdı. O kadar çetrefilli hale getirildi ki vatandaşın bu noktada hizmet alması mümkün gözükmüyor. Ortalama bir izlem 30 dakika sürdüğü için aile hekimlerinin bu kadar iş yükü arasında bu hizmeti vatandaşa sunması mümkün gözükmüyor. Yönetmeliğin geri çekilmelisini
bekliyoruz. Bugün eylemsellik takvimimizi açıklayacağız.”
Milliyet’e konuşan AHEF 2. Başkanı Hacı Yusuf Eryazğan, yönetmeliğin aile hekimlerini özlük hakları konusunda sıkıntıya düşürmediğini belirterek, şunları söyledi: “Yönetmelik, kronik hasta takibini zorlaştırdı. O kadar çetrefilli hale getirildi ki vatandaşın bu noktada hizmet alması mümkün gözükmüyor. Ortalama bir izlem 30 dakika sürdüğü için aile hekimlerinin bu kadar iş yükü arasında bu hizmeti vatandaşa sunması mümkün gözükmüyor. Yönetmeliğin geri çekilmelisini
bekliyoruz. Bugün eylemsellik takvimimizi açıklayacağız.”
Milliyet

Re: Aile hekimleri eylem kararı aldı

#4540230  gönderen hkara32
 10.07.2021 - 12:13:17
Alttan bir sürü hekim geliyor düşüncesi yanlış. Gelenler de hekim. Tepkiyi herkes veririse sorun olmaz. Ama bizim camiada birlik zor

#4540232  gönderen seyyardoktor
 10.07.2021 - 12:18:25
Hahahaha ulan hiç gulecegim yoktu, yapın eylem de görelim sayin aihler, ne istiyosunuz la 30 kaat aylık haftada iki gün üçer saatten işe gelmeyi mi teklif edeceksiniz
Kullanıcı avatarı

#4540233  gönderen estrellabella
 10.07.2021 - 12:24:02
Aile hekimi haberlerinden, aile hekimlerine her yeni iş kitlendiğinde itiraz etmelerinden, küstüm oynamıyorumlar, hemen eylem yapalım işe gitmeyelim zaten hazır tarafımız modlarından, uzmanların sürekli aile hekimlerini çekiştirmesinden, maaşlarını kıskanmasından ama kendi özlük hakları için kılını kıpırdatmamasından, tarafların sürekli birbirlerine giydirmelerinden, laf sokmalarından gına geldi!

#4540242  gönderen dr-limon
 10.07.2021 - 13:20:14
AHEF'i hep takdir ederdim. Aile hekimleri hakkını söke söke alıyor valla helal olsun derdim taki geçenki hastanelerde şartsız koşulsuz tavandan ek ödeme yapılıyorken bizler mağdur edildik açıklamasına kadar. Umarım hak ettiğinizi görürsünüz...

#4540252  gönderen drmurat08
 10.07.2021 - 13:34:59
dr-limon yazdı:
AHEF'i hep takdir ederdim. Aile hekimleri hakkını söke söke alıyor valla helal olsun derdim taki geçenki hastanelerde şartsız koşulsuz tavandan ek ödeme yapılıyorken bizler mağdur edildik açıklamasına kadar. Umarım hak ettiğinizi görürsünüz...
Kelimesi kelimesine katılıyorum hocam.artık sağlık bakanlığı düğmeye bastı çalışmayan 1. Basamak inşallah artık görevini yapacak,yapmak istemeyen de istifa eder alttan binlerce hekim aile hekimi olmak için yıllardır sıra bekliyor

#4540253  gönderen Passenger73
 10.07.2021 - 13:36:27
İzinde olduğumdan kendim sisteme bakamadım ama arkadaşların söylediklerine göre takip için istenen tetkiklerin bir kısmı asmlerde yok yani bu hastalar hastanelere gönderilecek 24 saatlik idrar, albüminüri falan varmış nasıl olacak bilmiyorum

#4540288  gönderen drmurat08
 10.07.2021 - 18:25:11
drmurat08 yazdı:
dr-limon yazdı:
Kelimesi kelimesine katılıyorum hocam.artık sağlık bakanlığı düğmeye bastı çalışmayan 1. Basamak inşallah artık görevini yapacak,yapmak istemeyen de istifa eder alttan binlerce hekim aile hekimi olmak için yıllardır sıra bekliyor
yaşı kaçı olursa olsun bir aile hekimi nöbet tutmayız ehliyet raporu vermeyiz cmt pazar çalışmayız covid pcr testi yapmayız aşı yapmayız gebe takibi yapmayız kanser taraması yapmayız derse bu hekimlere devletimizin ve halkımızın ihtiyacı yok alttan binlerce hekim geliyor yılda 20 bin
Kullanıcı avatarı

#4540290  gönderen dr_sinaps
 10.07.2021 - 18:34:36
munem yazdı:
10.07.2021 - 12:14:26
aile hekimlerinin cerrahlardan fazla kazanması size de saçma gelmiyor mu?
Gelmiyor. Cerrahların aile hekiminden az kazanması saçma geliyor.

#4540305  gönderen seyyardoktor
 10.07.2021 - 19:08:12
drmurat08 yazdı:
10.07.2021 - 18:25:11
drmurat08 yazdı:
dr-limon yazdı:
yaşı kaçı olursa olsun bir aile hekimi nöbet tutmayız ehliyet raporu vermeyiz cmt pazar çalışmayız covid pcr testi yapmayız aşı yapmayız gebe takibi yapmayız kanser taraması yapmayız derse bu hekimlere devletimizin ve halkımızın ihtiyacı yok alttan binlerce hekim geliyor yılda 20 bin
valla bi bok yapmıyorlar hizmet namına, ehliyeti yenilemek için gittim bin tane tatava yaptı, hocam ben de hekimim rica ederim yapma dedim, kimliğimi gösterdim, güç bela verdi sağlık raporunu, amca oğlu yivsiz av tüfeği raporu almaya gitti psikiyatriye yollamış çocuğu, ulan sanki bizim kuzen o silahla cinayet işlese sana gelip soracaklar neden rapor verdin diye, teyzelerle amcaların eczane ile arasındaki köprüdür aile hekimleri, gidip benim 3 aylık belocumu yazıver evlat derler fazlası değildir, bu maaş da bu insanlara çoktur, umarım gereken yapılır bir an önce
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11