Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
DSÖ Sözcüsü Margaret Harris Covid-19 aşısı olduktan sonrada maske takılmaya devam edilmesi uyarısında bulundu. Harris, "İstediğimiz şey (virüsün) bulaşmasını azaltmak. Dolayısıyla aşıların bulaşmayı önleyip önlemeyeceğini henüz bilmiyoruz" dedi.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Sözcüsü Margaret Harris, yeni tip corona virüs (Covid-19) aşısı yaptırdıktan sonra da maske takılması gerektiğini belirterek, "İstediğimiz şey (virüsün) bulaşmasını azaltmak. Dolayısıyla aşıların bulaşmayı önleyip önlemeyeceğini (henüz) bilmiyoruz" dedi.

Harris, BM Cenevre Ofisi'nde düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında, Covid-19 salgınına ilişkin soruları cevapladı.

"Mevcut aşılar, virüs bulaşması halinde ciddi hastalıkları veya ölümü önlemede çok iyi" diyen Harris, iki doz aşı yaptıranların maske takmaya devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Harris, "İstediğimiz şey (virüsün) bulaşmasını azaltmak. Dolayısıyla aşıların bulaşmayı önleyip önlemeyeceğini (henüz) bilmiyoruz. Yani, maskenizi takmak yakın temasta olduğunuz, kalabalıkta olduğunuz veya kapalı bir alanda olduğunuz anlarda ve bu kapalı alandan çıkamayacağınız yerlerde bulaşmayı önlemekle ilgili bir konu." diye konuştu.

Maske takılmasıyla Covid-19'un varyantlarının bulaşma riskinin azalacağına işaret eden Harris, virüsün yayılmasını engellemek için sadece maske takmanın da yeterli olamayacağına dikkati çekti.

Harris, sosyal mesafe kurallarına uyulması, kalabalıklardan ve kapalı alanlardan kaçınılması, dışarı çıkıldığında her türlü önlemin alınması ve odaların havalandırılması gibi tüm genel halk sağlığı önlemlerine riayet edilmesi gerektiğinin altını çizdi.
dr_oytun yazdı:
14.06.2021 - 18:42:18
aşıların bi işe yaramadığını biliyorlar, ayak yapıyorlar, sonbaharda göreceğiz, atın fava bekleyin.
hayır olan sağlıkçıya ve 65 yaş üstüne olur
yoksa gençler yine rahat rahat takılır yani hem korunuyorlar hem sallamazlar
hatırlatma dozunu da yerli aşı ile yapmaya zorlanırız at fava bekle