Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
İstanbul’da, Libyalı bir doktorun bankadaki hesabında 200 bin doları kendi hesaplarına usulsüz şekilde aktardıkları iddiasıyla aranan biri eski bir banka çalışanının da aralarında bulunduğu 6 şüpheli yakalandı.

Alınan bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, “Bankacılık Kanununa Muhalefet” ve “Zimmet” konusu ile ilgili yapılan bir ihbar üzerine yeni bir çalışma gerçekleştirdi.

Yürütülen soruşturmaya göre Libya uyruklu kalp cerrahisi G.A.A.B. adlı bir doktor, hesabında bulunan 200 bin dolar mevduatının, bankanın eski çalışanının zimmetine geçirdiğini iddia ederek polise başvurdu. ‘Zimmet‘ ve ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlaması üzerine harekete geçen emniyet ekipleri, yapılan teknik ve fiziki takibin ardından olaya karıştıkları iddiasıyla 6 şüpheliyi tespit etti.

İddiaya göre özel bir bankanın eski çalışanı M.S., Libyalı doktorun bankadaki hesabından 200 bin dolar parayı usulsüz şekilde daha önce irtibatlı olduğu üçüncü kişilerin hesabına aktardığı belirlendi. M.S., aynı parayı sonra da kendi hesabına gönderdiği tespit edildi. İstanbul’da gerçekleştirilen ‘zimmet‘ ve ‘nitelikli dolandırıcılık’ ile ilgili dün eş zamanlı operasyon düzenlendi. Baskınlarda M.S.’nin de aralarında bulunduğu 6 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Yakalanan şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda çok sayıda belge, dekont ve dijital dokümana el konuldu.Zanlılar ifade işlemleri için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Şüphelilerin polisteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.
İha
Aynen öyle.
Her türlü rezillik bizde.
Memleketin ekonomik olarak kötü zamanlarinda dolandırıcılık, iyi zamanlarında fırsatçılık,israf,şükürsüzlük,bencillik,.. bu şekilde döngülerdeyiz.
Bunlar hep egitimsizlikten(toplumsal norm ve/veya dini).
Bir an evvel düzeliriz inşaallah, zira böyle giderse sonumuz hiç iyiye çıkmayacak.
epson yazdı:
10.06.2021 - 16:08:15
Eseslidr yazdı:
10.06.2021 - 15:57:58
Libyalı doktorun bile 200 bin dolar dolandırılacak kadar parası var
Benim bütün sülalem beraber dolandırılsa bu kadar dolandırılamaz 😅😅😅
Yorumunuz hiç hoş değil
Nasıl ki dolandırıcılık yanlış ve suçsa bu düşünce de yanlış oluyor.
Hocam ırkçılık olsun diye yazmadım
Libya bizden çok daha zor durumda bir ülke ya orada bile doktorlar daha iyi kazanıyor demek istedim
Ama tekrar okuyunca sanki adamı libyalı diye etiketleyip ırkçılık yapmışım gibi anlaşılıyor