Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliği hastaların anket sonuçlarına göre hekim ve hemşirelere ek ödeme verileceğini bildiren yazıyı anabilim dallarına gönderdi

Resim

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğü Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliği tarafından hastanenin Döner Sermaye giderlerinden yapılacak olan ek ödemelerin dağıtımına ilişkin yazı tüm kliniklere gönderildi.

Resim

Yazıda, hasta memnuniyetini arttırmak amacıyla hasta ve hasta yakınları ile yapılacak olan yüz yüze görüşmelerde doktor ve hemşirelerin değerlendirme anketine tabi tutularak hastaların memnuniyet oranlarına göre çalışanlara ek ödeme sağlanacağı ve bu ödemelerin memnuniyet oranlarına göre yapılacağı bildirildi.

Hastanede bulunan tüm kliniklere gönderilen yazıda, taburcu olan tüm hastaların doldurması sağlanacak olan anketin, Hizmet Değerlendirme Kutusu’nda saklanacağı ve bu konuda hastane çalışanlarının bilgilendirmesinin sağlanması gerektiği de yer aldı.
the_dr yazdı:
02.06.2021 - 00:17:16
tüm kamu kurumlarında köpek çekiyorlar insanlara , hastanede herkes prens prenses sendromuna giriyor.

bunun üzerine ödeme mi belirlenecek şimdi , valla gidebilen gitsin. yokus aşağı freni patlamış kamyon gibiyiz.
Geçen arkadaşla Maltayı bile konuştuk
Kendisi Türk, Macaristanda tıp okuyor İngiltere düşünüyor orası olmazsa alternatif Maltayı bile beraber gündemimize aldık.
Önceden çok değil 5 sene öncesi okulun %5 i usml plab falan kasardı.
Şimdi ise %90-95 i gitmek istiyor ve en az yarısının bir girişimi var dil geliştirme usml olsun.

Ve önceden hani daha çok tıp öğrencileri uğraşırdı
Uzmanlar çok nadir kasardı iş bizden geçti gibisinden.
Şimdi asıl patlama o tarafta asıl onlar gitmek istiyor ,uğraşıyor.
Bu da ülkenin ne durumda olduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor.
Wohe yazdı:
02.06.2021 - 01:30:31
Ben şimdi saatte 1 hasta baksam baktığım hasta muhtemelen memnun olur. Günü 8 hastayla bitirip full memnuniyetle tavandan döner alabilirim ?
Muhtemelen aile hekimliği ceza sistemi gibi. Aşıları, gebeler kaçırmazsan hakettiğin ödemenin %100ünü alırsın kayıba göre bu oran düşer.

Mesela diyelim 30bin performans puanı yaptım hasta memnuniyeti yüzde 60 olsun çarpar. Bunu ödemeye hakkettiği puan olur 18bin.

Getiremeyecekleri bir sistem, ama düştüğümüz durum sinirleri germeye fazlasıyla yetiyor. Performans sistemi bile bildiğim kadarıyla sadece Türkiyede var. Performans sistemi bile kamu hukukuna aykırı
Hasta benim tıbbi dogru yapıp yapmadığımı nerden anlayabilir. Biz bilim insanıyız. Herhangi bi avm de müşteri memnuniyetiyle prim alan çalışan değiliz.
Demek ki avm mantıgıyla hastane yönetiliyor ‘müşteri’ memnuniyeti. Hastalarda sevinmesin ‘hasta’ değil müşteri yerine konuyorlar.
Ben hasta olduğumda tıbbi yardım almak için hastaneye başvuruyorum memnun olmak için değil. Önemli olan kaliteli sağlık hizmetidir.
asistanları ve hemşireleri marabası zannediyor zat-ı muhterem. popülist, aşağılayıcı ve nerden bakarsan bak bir çok ayıbı içinde barındıran bir uygulama. doktorlar ve hemşireler animatör değil! oda görevlisi değil! resepsiyonist değil! sağlık çalışanları puanlanamaz! onlar, bu ülkenin saygıyı en çok hakkeden insanlarıdır. yukarılara şirin görünmek için sağlık çalışanlarını hor görmek senin haddin değil!