[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 640: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Resmi Gazete' de Yayımlandı. İki Yeni Tıp Fakültesi Kuruluyor! - DrTus.com
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 10 üniversiteye yeni fakülte kurulacağına dair karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Gazetede 2 üniversitenin yüksekokulunun kapatılacağı da yer aldı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan kararlara göre;

Batman Üniversitesi'ne Diş Hekimliği Fakültesi,
İstanbul Galata Üniversitesi'ne Sağlık Bilimleri Fakültesi,
İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi'ne İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi,
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'ne Hukuk Fakültesi,
Mardin Artuklu Üniversitesi'ne Tıp Fakültesi,
Muş Alparslan Üniversitesi'ne Diş Hekimliği Fakültesi,
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi'ne Hukuk Fakültesi,
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi'ne Spor Bilimleri Fakültesi,
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'ne Spor Bilimleri Fakültesi,
Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne de Kayseri Tıp Fakültesi kurulacağı belirtildi.

Kararda, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi'nin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun da kapatılacağı aktarıldı.

sputniknews.com
Yeni nesile Muhtemelen kpss yolu gözüecek max 5 yıla
Yeniden üniversiteye başlasam tıp asla seçmezdim
Kendimi yurt dışına atabileceğim bir bölüme yerleşirdim.
Sonra. Ver elini yurt dışı
plabmış usmle miş binbir zorlukla uğraşmazdık.
Boğaziçi koç odtü gibi ingilizceyi süper ötesi öğrenebileceğim bir bölümde okur erasmus yapardım.
Tek sıkıntım abd ye mi gitmek imgiltereye mi yoksa finlandiya norveçe gitmek sorusu üzerine yaşadığım kararsızlık olurdu.😜

Bunu görüp zamanında yapanlara selam olsun gerçek vizyon sahibi insanlar böyle olur.

Biz de burda dönerim az yattı
Maaşa %7 memur zammı gibi şeylerle kendimizi yiyelim.
tedi yazdı:
01.05.2021 - 16:24:29
ahmedrasim yazdı:
01.05.2021 - 14:50:12
Samsun eğitim araştırma hastanesine de bir tıp fakültesi bekliyoruz
Samsun üniversitesi açıldı gözün aydın. Ben de Tokat'a 2. Üniversite istiyorum 1 tane çok çok az geliyorr
hocam 3.yü istiyoruz
ahmedrasim yazdı:
01.05.2021 - 16:25:28
tedi yazdı:
ahmedrasim yazdı:
01.05.2021 - 14:50:12
Samsun eğitim araştırma hastanesine de bir tıp fakültesi bekliyoruz
Samsun üniversitesi açıldı gözün aydın. Ben de Tokat'a 2. Üniversite istiyorum 1 tane çok çok az geliyorr
hocam 3.yü istiyoruz
Yetmez 4
Her Tıp bitirenin direkt devlete atanamaması ,Dönerlerin iyice kuş olması loading...
Dişte kura sistemi var devlete alımlarda.Ordu mezununa kurada çikiyor Hacettepeliye cikmiyor mesela.Muhtemelen birkac yil sonra Tiptada kura sistemiyle belli sayida alim olacak.Üzucü olan nokta ayni disteki gibi olursa ki oyle olacak saglik sektorunde fakulte ismi onemli olmadigi icin Mardin Artuklu Tıptan mezun olacak kardeslerimize 6yıl sonra sansliysa kurada devlet cikip,Hacettepeli kardeslerimiz issiz evinde oturabilir.Artık ayni muhendislikteki gibi nasil üniversite ismi onemliyse Tipta da buna dikkat etmeleri ve buna göre alim yapmalari gerekiyor bence.25bininci olup Tipa giren adam Turkiye 1.si olup Tıp tercih eden adami Kura sistemiyle issiz birakamamalı.
Dr_803 yazdı:
01.05.2021 - 16:40:27
ahmedrasim yazdı:
01.05.2021 - 16:25:28
tedi yazdı:

hocam 3.yü istiyoruz
Yetmez 4
yeterli imkanlarım olursa onu da ben açacağım inşallah