[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 640: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Malatya'da doktora saldırı! - DrTus.com
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

Malatya'da doktora saldırı!

 #4521616  gönderen drhaber
 29.04.2021 - 21:29:06
Malatya'da yoğun bakımda tedavi gören hastalarının hayatını kaybetmesi üzerine hasta yakınları doktor ve sağlıkçılara şiddet uyguladı. Yoğun bakımda yaşanan arbede güvenlik kameralarına da yansırken, iki tarafta birbirlerinden şikayetçi oldu.

Resim

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hasta yakınları tarafından doktora ve sağlık görevlilerine saldırı sonrası Turgut Özal Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut ile Başhekim Prof. Dr. Erdal Aktürk yaptıkları açıklama ile saldırıyı kınadılar.

Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, yaşanan olay ile ilgili bilgiler vererek, "112 ambulansı tarafından Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil servise bir hasta getiriliyor. Burada tüm hekimlerimiz ilgileniyor. Doç. Dr. Özgür Kantarcıoğlu hocamız da göğüs cerrahisi olarak müdahale ediyor. Ama hastayı kurtaramıyorlar. Ölmüş bir hastaya, hasta yakınları tarafından doktorların müdahale edilmesini isteyip, sağlık çalışanlarına şiddet uygulanmıştır. Bu durumdan dolayı gerçekten çok üzüntülüyüz. Hasta yakınları tarafından şiddete uğrayan sağlık çalışanının yanındayız. Doktorlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza, her türlü şiddet kınıyoruz" dedi.

Korona virüs salgını nedeniyle zor bir süreçten geçen sağlık çalışanlarına karşı daha duyarlı olunması gerektiğini ifade eden Karabulut, "24 saat görev başında olan sağlık çalışanlarına şiddetle karşılık verilmemesi gerekiyor. Sağlık çalışanlarımız ve doktorlarımız sizler için çalışıyor. Gece gündüz demeden vatandaşlarımız için çalışıyorlar. Bunların lütfen kıymetlerini bilelim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği gibi lütfen sağlık ordumuza sahip çıkalım ve destek olalım, dua edelim" şeklinde konuştu.

Saldırıya uğrayan Doç. Dr. Özgür Kantarcıoğlu'nun durumun iyi olduğunu da ifade eden Karabulut, "Şu anda benim odamda, kendisi gün boyu ağladı, psikolojisi bozulmuş. Çok ciddi bir travma yaşamış, hocamız hayatını kaybetmiş bir hastaya 10 dakika boyunca kalp masajı yapmış. Ama doktorumuza şiddet uygulanmış. Bu süreç hepimizi derinden üzmüştür" ifadelerini kullandı.

Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erdal Aktürk ise hayatını kaybeden hastanın korona virüs şüphelisi olması nedeniyle hemen yoğun bakıma alındığını ancak burada hastanın iki kez kalbini durduğunu söyledi. Yoğun bakımda hastaya müdahale edilip yeniden hayata döndürüldüğünü ifade eden Aktürk, "Burada sonrasında hastamızın tekrar kalbi duruyor ve müdahaleye cevap vermiyor. Hastamızın hayatını kaybetmesi üzerine hasta yakınları tarafından doktorumuza ve sağlık çalışanlarına sözlü hem fiili müdahalede de bulunuluyor. Hasta yakınları yoğun bakımı basıyor ve her tarafı dağıtıyorlar. Burada hemşire ve doktorlarımıza şiddet uyguluyorlar. Burada zorla ölmüş olan hastaya kalp masajı yaptırıyorlar" diye konuştu.

Hastanenin yoğun bakım servisi girişinde yaşanan olay güvenlik kamerasına da yansırken hasta yakınlarının da savcılığa şikayette bulunduğu öğrenildi.
İha

Re: Malatya'da doktora saldırı!

 #4521652  gönderen josephgoebbels
 29.04.2021 - 23:00:43
REKTÖR DEMİŞ Kİ: "Şu anda benim odamda, kendisi gün boyu ağladı, psikolojisi bozulmuş.'' güler misin,ağlar mısın? Açıkçası komik ve rezil durumdayız
Kullanıcı avatarı

Re: Malatya'da doktora saldırı!

 #4521653  gönderen arzthamburg
 29.04.2021 - 23:01:13
Bıkana kadar tekrar tekrar söyleyeceğim
Sağlıkta şiddetin sorumlusu caydırıcı yasal düzenleme yapmayanlardır, bir camiaya bu kadar mı üvey evlat muamelesi yapılır

Re: Malatya'da doktora saldırı!

 #4521746  gönderen ahmetmeteisikara
 30.04.2021 - 09:55:42
açıklamalara bak "lütfen bizi dövmeyelim cumhurbaşkanın dediği gibi bizi sevelim biz çok çalışıyoruz" bilmemne heeee kardeş heee

rektörün lafları olay kadar sinir bozucu

Re: Malatya'da doktora saldırı!

 #4521749  gönderen aysira
 30.04.2021 - 09:59:09
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği gibi lütfen sağlık ordumuza sahip çıkalım ve destek olalım, dua edelim" şeklinde konuştu..işte özet size

Re: Malatya'da doktora saldırı!

 #4521750  gönderen aysira
 30.04.2021 - 09:59:32
aysira yazdı:
30.04.2021 - 09:59:09
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği gibi lütfen sağlık ordumuza sahip çıkalım ve destek olalım, dua edelim" şeklinde konuştu..işte özet size
mendil de açıp para dilenelim mi
Kullanıcı avatarı

Re: Malatya'da doktora saldırı!

 #4521824  gönderen Venacavainf
 30.04.2021 - 13:39:56
Hala siyasilerden bişeyler bekleyen insanlar görüyorum. Bu sorunların tek çözümü hekimlerde. Eğer meslektaşın şiddet gördüğünde hasta bakmaya devam edersen ilerleyen zamanda kendi dayağını yemek için sıraya geçmiş olursun. Herkes tek başına adım atmaktan ve cezalandırılmaktan korkuyor. Eğer bir suçu yeterince kişi işlerse o suç olmaktan çıkar. Düşünün ki bir hastanede şiddet sonrası bütün doktorlar iş bırakma yapsın. Hadi diyelim herkese soruşturma açtılar o doktorların yerini doldurabilecek kapasiteleri var mı? Eğer doktorların iş bırakacağını bilse diğer hasta yakınları saldıranı linç eder zaten. Bizim ne siyasilere ne birilerinin lütfuna ihtiyacımız var. Tek ihtiyacımız olan ortak tavır.

Re: Malatya'da doktora saldırı!

 #4521838  gönderen mumin28
 30.04.2021 - 14:10:11
Rektör dediğiniz de Malatyadaki en fazla söz sahibi milletvekili olan öznur çalıkın kardeşi. E tabi ki öyle diyecek. G.tü koltuğa yapışmış orda kalması için böyle şeyler söylemesi lazım.