[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 640: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
'Tam kapanma'da sağlık hizmetleri nasıl devam edecek? - DrTus.com
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Yeni tip koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında Türkiye, 17 günlük 'tam kapanma' sürecine girecek. Peki bu süreçte sağlık hizmetleri hangi şartlarda devam edecek? Tedavilerde nasıl bir yol izlenecek?

Türkiye, COVID-19 tedbirleri kapsamında 29 Nisan-17 Mayıs arasında 'tam kapanma'ya geçiyor.

17 gün uygulanacak 'tam kapanma' sürecinde en çok merak edilen konulardan biri ise sağlık hizmetlerinin nasıl devam edeceği.

Konu hakkında açıklamada bulunan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, eskisi gibi çalışmaya devam edeceklerini belirterek, "Şimdi bir 10 gün, sonrasında da bir 10 gün daha var. Yani 20 gün, uzun bir süre. Özellikle kronik hastalığı olan ya da bazı lösemi, kanser gibi hastaların bu esnada tedavi olmaları gerekiyor" diye konuştu.

Hastanelerde ameliyatlar devam edecek. Poliklinik hizmetlerinin nasıl olacağına ise süreçte karar verilecek.


"Dördüncü dalgayı yaşamak zorunda kalabiliriz"

Kapanma öncesi yollardaki yoğunluk tedirgin etti. Gidilen yerlere koronavirüs taşınması olasılığına işaret eden Tükek, "Aksi takdirde Anadolu'dan başlayan sonra tekrar İstanbul'a dönen dördüncü dalgayı yaşamak zorunda kalabiliriz." uyarısında bulundu.

Tatil yörelerinde kalabalık ortamlara girmenin de tedbirleri boşa çıkarabileceği uyarısında bulunuldu.
TRT
bodrum yolları kilitlenmiş.bütün yapılanlar boşa.oteller cafeler vs kapalı değil mi.bu kadar insanın evi mi var orada.ya da diyelim var.o zaman bunu düşünüp ona göre tedbr alınmalıydı.millet yine sefasını sürecek biz ise enayi gibi çalışıcaz