[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 640: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Erdoğan açıkladı... 3 haftalık tam kapanmaya geçiliyor - DrTus.com
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 29 Nisan 2021 yani Perşembe akşamından itibaren 17 Mayıs'a kadar tam kapanmaya geçiyoruz

Kabine Toplantısı 15.30'da başladı. Yaklaşık 3 saat süren toplantı sona erdi.

Kabine toplantısına, yeni göreve atanan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Ticaret Bakanı Mehmet Muş ilk kez katıldı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önemli açıklamalarından satır başları:

TÜRKİYE'NİN CORONA VİRÜS İLE MÜCADELESİ

Sağlık hizmetleri konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor. Artan vaka ve vefat sayıları bizi tedbirleri sıkılaştırmaya mecbur bırakmıştı. Ramazan Bayramı'nın ardından hayatımızı kolaylaştıracak adımları atmak için vakalarımızı düşürmemiz lazım. Avrupa'nın açılma sürecine girdiği bir dönemde bizim geride kalmamamız için vaka sayılarını 5 binin altına indirmeliyiz.

3 HAFTA KESİNTİSİZ TAM KAPANMA

"29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz. İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları:

- 29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz. Bu tarihler arasında kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Üretim, imalat, gıda, temizlik, sağlık gibi istisna alanlarda hariç tüm işyerleri faaliyetlerine ara verecektir.

- Yeme içme sektöründe paket servis olacak. Şartları uygun olanlar kesintisiz devam edebilecektir.

- İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir.

- Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir.

- Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek.

- Anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir.

- Kamu kurumları bu sürede uzaktan çalışma veya dönüşümlü çalışmaya geçecek. Uzaktan çalışan kamu personeli de sokağa çıkma sınırlamasına tabi olacak

- Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecektir.

- Tarım sektöründe çalışanlar için salgın dönemi tedbirlerine uygun olacak düzenlemeler ayrıca yapılacak.

- Sokağa çıkmayan yaşlı veya ağır hastalar vefa ekiplerinden destek isteyebilecek.
Memurlar.net
Sağlık ocağına gidiyorum dedin mi her türlü serbest. Yine çılgınlar gibi b12 ölçtürmeye gelip kuyruk olacaklar. Tam kapanma olmasaydı 9 gün bize de tatil olurdu şimdi bayram haftası da 2,5 gün çalışacağız :(
furion07 yazdı:
26.04.2021 - 21:26:59
Sağlık ocağına gidiyorum dedin mi her türlü serbest. Yine çılgınlar gibi b12 ölçtürmeye gelip kuyruk olacaklar. Tam kapanma olmasaydı 9 gün bize de tatil olurdu şimdi bayram haftası da 2,5 gün çalışacağız :(
banada öyle geliyor. Böylece bayram haftası resmintatil olmayacak ve giden yine bizim tatil hakkımız olacak :roll:
Dr_803 yazdı:
26.04.2021 - 23:39:58
mavi17 yazdı:
26.04.2021 - 21:34:05
SUT artışı ile alakalı da birşeyler açıklandı galiba. Döner artar mı sizce😂😂
Hocam trollemenin sırası mı ?
Trol değil hocam. Konuşmanın başlarında bahsedildi. Hatırlayan arkadaşlar olacaktır. Çölyak hastaları vs denildi hatta. 7 milyar maliyeti var denildi.