[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 640: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne 13 öğretim üyesi alınacak - DrTus.com
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne 13 öğretim üyesi alınmasıyla ilgili ilan Resmi Gazete'de yayımlandı

Samsun Üniversitesi Rektörlüğünden:
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

Üniversitemiz akademik birimlerine 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkartılan ilgili Yönetmelik ile Samsun Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri Yönergesi hükümleri çerçevesinde öğretim üyesi alınacaktır.
Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi Adaylarından; Başvuru Dosyasında İstenen Belgeler:
• Başvuru dilekçesi (https://pdb.samsun.edu.tr/formlar adresinde bulunan form),
• Özgeçmiş,
• Kimlik fotokopisi,
• Adli Sicil Kaydı,
• Erkek adayların askerlik durumlarına ilişkin belgenin aslı veya onaylı kopyası,
• Lisans, yüksek lisans, doktora belgesi (Doktora ve doçent unvanı yurtdışından alınmış ise denkliğinin Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylandığını gösterir belgenin eklenmesi gerekmektedir. )
• Yabancı dil belgesi,
• Yayın listesi,
• 2 (iki) adet fotoğraf,
• Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) e-Devlet üzerinden alacakları “HİTAP Hizmet Belgesini” müracaatlarına eklemeleri gerekmektedir.
• e-Devletten alınan karekodlu tüm belgeler geçerlidir.
PROFESÖR Kadrolarına Başvuracak Adaylar için:
Başvuru Dosyasına Eklenecek Belgeler
• Doçentlik Belgesi,
• Adayların başvurularında; özgeçmiş, doçentlik belgesi, başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği yayın listesi ile doçentlik sonrası yaptığı bilimsel çalışma ve yayınlarına ait bilgi ve belgeleri içeren 1 adet fiziki dosya ile PDF formatında hazırlanmış olan, 6 (altı) adet taşınabilir belleği Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.
DOÇENT Kadrolarına Başvuracak Adaylar için:
• Doçentlik belgesi,
• Adayların başvurularında; özgeçmiş, doçentlik belgesi, bilimsel çalışma ve yayınlarının tamamına ait bilgi ve belgeleri içeren 1 adet fiziki dosya ile PDF formatında hazırlanmış olan, 4 (dört) adet taşınabilir belleği Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.
DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ Kadrolarına Başvuracak Adaylar için:
• Adayların başvurularında; özgeçmiş, doçentlik belgesi, bilimsel çalışma ve yayınlarının tamamına ait bilgi ve belgeleri içeren 1 adet fiziki dosya ile PDF formatında hazırlanmış olan, 4 (dört) adet taşınabilir belleği ilgili birimlere teslim etmeleri gerekmektedir.
Açıklamalar
1. Adaylar başvurularını, ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde şahsen yapmalıdır.
2. Üniversitemiz Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri Yönergesine göre başvuru şartlarını taşımadığı tespit edilen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.
3. Talep edilen deneyimlerin belgelendirilmesi gerekmektedir.
4. Profesör ve Doçent adaylarının Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına, diğer adayların ilgili birimlere başvurmaları gerekmektedir.
5. Eksik belge ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
6. İlana ve sürece ilişkin bilgiler https://pdb.samsun.edu.tr internet adresinde yayımlanacaktır.

İLAN
NO

FAKÜLTE/ BİRİM

BÖLÜM

ANABİLİM DALI

UNVAN

DRC

ADET

AÇIKLAMA

2021-
1/1

Mühendislik Fakültesi

Elektrik- Elektronik Mühendisliği

Elektrik Tesisleri

Profesör

1

1

Doçentliğini elektrik tesisleri alanında almış olup bu alanda çalışmaları olmak.

2021-
1/2

Tıp Fakültesi

Cerrahi Tıp Bilimleri

Üroloji

Profesör

1

1

Doçentliğini üroloji alanında almış olup, Tıp ve Sağlık Eğiticileri için Eğitici Gelişim Programı Sertifikasına sahip olmak.

2021-
1/3

Tıp Fakültesi

Dahili Tıp Bilimleri

Aile Hekimliği

Doçent

1

1

Doçentliğini aile hekimliği alanında almış olup, erişkin aşılama, diyabet, hipertansiyon yönetimi ve troid hastalıkları konularında çalışmalar yapmış olmak.

2021-
1/4

Tıp Fakültesi

Dahili Tıp Bilimleri

Aile Hekimliği

Doçent

1

1

Doçentliğini Aile Hekimliği alanında almış olmak.

2021-
1/5

Tıp Fakültesi

Dahili Tıp Bilimleri

Çocuk sağlığı ve Hastalıkları

Doçent

1

1

Doçentliğini çocuk kardiyolojisi alanında almış olmak.

2021-
1/6

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Türk Dili ve Edebiyatı

Türk Halk Edebiyatı

Doçent

1

1

Doçentliğini Türk Halk Bilimi alanında almış olup, kültür dilbilim konusunda çalışmalar yapmış olmak.

2021-
1/7

Türk Dili ve Edebiyatı

Yeni Türk Dili

Doçent

1

1

Doçentliğini Yeni Türk Dili alanında almış olup, Türkçe söz dizimi, anlambilim ve metinbilim konularında çalışmalar yapmış olmak.

2021-
1/8

Türk Dili ve Edebiyatı

Yeni Türk Edebiyatı

Doçent

1

1

Doçentliğini Yeni Türk Edebiyatı alanında almış olup, Osmanlı- Türk Edebiyatında türler ve edebi çeviriler konularında çalışmalar yapmış olmak.

2021-
1/9

Sosyoloji

Genel Sosyoloji ve Metodoloji

Doçent

1

1

Doktorasını sosyoloji alanında yapmış olup, sosyal hareketler ve Ortadoğu konularında çalışmalar yapmış olmak.

2021-
1/10

Havacılık ve Uzay Bilimleri
Fakültesi

Meteoroloji Mühendisliği

Meteoroloji Mühendisliği

Dr. Öğretim Üyesi

2

1

Taşkın modellemesi ve kuraklık analizi konularında çalışmalar yapmış olmak.

2021-
1/11

Ekonomi ve Finans

İktisat Teorisi

Dr. Öğretim Üyesi

5

1

Yüksek Lisans ve Doktorasını iktisat alanında yapmış olup bankacılık ve finansal piyasalar konularında çalışmalar yapmış olmak.

2021-
1/12

Tıp Fakültesi

Cerrahi Tıp Bilimleri

Beyin ve Sinir Cerrahisi

Dr. Öğretim Üyesi

1

1

Vazospazm tedavisiyle ilgili çalışması olup, deney hayvanları kullanım sertifikasına sahip olmak.

2021-
1/13

Tıp Fakültesi

Cerrahi Tıp Bilimleri

Göz Hastalıkları

Dr. Öğretim Üyesi

1

1

Vitreoretinal cerrahi alanında deneyimli olmak.

2021-
1/14

Tıp Fakültesi

Cerrahi Tıp Bilimleri

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Dr. Öğretim Üyesi

1

1

Laparoskopik ve jinekolojik cerrahi alanında deneyimli, yüksek riskli gebelikler ve infertilite konularında çalışmalar yapmış olmak.

2021-
1/15

Tıp Fakültesi

Cerrahi Tıp Bilimleri

Ortopedi ve Travmatoloji

Dr. Öğretim Üyesi

1

1

Spor cerrahisi alanında en az on yıllık deneyim sahibi olup biyomedikal alanında çalışması olmak.

2021-
1/16

Tıp Fakültesi

Cerrahi Tıp Bilimleri

Ortopedi ve Travmatoloji

Dr. Öğretim Üyesi

1

1

Omurga cerrahisi yeterlilik sertifikasına sahip olup, antropometrik çalışması olmak.

2021-
1/17

Tıp Fakültesi

Cerrahi Tıp Bilimleri

Üroloji

Dr. Öğretim Üyesi

1

1

Stereolojik teknikler konusunda çalışmaları olmak.

2021-
1/18

Tıp Fakültesi

Cerrahi Tıp Bilimleri

Nükleer Tıp

Dr. Öğretim Üyesi

1

1

Karaciğer tümörlerinde TARE redavisi uygulamalarında en 1 yıl deneyim ve sertifika sahibi olup, alanıyla ilgili çalışmalar yapmış olmak.

2021-
1/19

Tıp Fakültesi

Cerrahi Tıp Bilimleri

Radyoloji

Dr. Öğretim Üyesi

3

1

Menisküs ve kas iskelet sistemi sonoelastografisi konularında SCIE dergilerde ilk isim çalışması olmak.

2021-
1/20

Tıp Fakültesi

Cerrahi Tıp Bilimleri

Tıbbi Farmakoloji

Dr. Öğretim Üyesi
Kullanıcı avatarı
gaibadam yazdı:
26.04.2021 - 14:14:16
ozgur844 yazdı:
26.04.2021 - 14:07:27
tıp fakultesinde açılan bir kadro için (tıbbi farmakoloji) "eczacılık bölümü mezunu olma şartı" koymak enteresan olmamış mı...
ewt,bir de olaya o kadar yabancılar ki cerrahi tıp bilimleri diye yazılımış
aa cidden siz deyince fark ettim,
tümüne cerrahi tıp bilimleri olarak yazmışlar, nükleer tıp ve radyolojiye de