Salı , Nisan 20 2021
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Son dakika! Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs tedbirlerinden bahsederek, "Amacımız ülkemizi Ramazan ayında dinlendirerek bayram sonrasına hazırlamak. Ramazan ayında rakamlarımızı düşürmeyi amaçlıyoruz, önceliğimiz sağlık" ifadelerinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nın ardından Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katıldı. Erdoğan, toplantıda önemli açıklamalar yaptı. Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüsle mücadeleden de bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hiçbir temeli olmayan finans hareketlerine karşı önlemlerimizi alıyoruz. Ülkemizi büyütmeye çalışıyoruz. Üretim tarafında çarklar dönüyor. Salgın tedbirinden etkilenen yeme-içme sektöründekiler başta olmak üzere çözüm üretmeye çalışıyor, bunu ortadan kaldırmak istiyoruz. Amacımız ülkemizi Ramazan ayında dinlendirerek bayram sonrası güzel günlere hazırlamak istiyoruz. Avrupa ülkelerinin hemen tamamı Türkiye'den daha ağır kapatma tedbirleri uyguluyor." ifadelerine yer verdi.

"ÖNCELİĞİMİZ SAĞLIKTIR"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ramazan ayında rakamlarımızı birkaç binli rakamlara düşürebilirsek, mayıs ayında başlayacak turizm hareketliliğinden yararlanabiliriz. Aksi taktirde bir turizm sezonunu daha kaçırabiliriz. Önceliğimiz sağlıktır" sözleriyle konuşmasına devam etti.

sondakika.com
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
drela64 yazdı:
07.04.2021 - 22:20:14
Filyasyonu bıraksak tam süper olacak
Filyasyon yapmayan bir çok ülkenin vaka sayılarının yanında bizimkine bakınca sanki boşa kürek çekiliyor da enerji kaybediliyormuş gibi hissettiğim oluyor. İstatistik ortada. Bu kadar vaka varken neyin temaslısını bulacağız da bulaş kaynaklarını keseceğiz ki, sanki sadece ilaç kuryeliği yapılıyormuş gibi bir durum oluştu son zamanlarda.
Kullanıcı avatarı
drcoxX yazdı:
07.04.2021 - 22:33:53
drela64 yazdı:
Filyasyon yapmayan bir çok ülkenin vaka sayılarının yanında bizimkine bakınca sanki boşa kürek çekiliyor da enerji kaybediliyormuş gibi hissettiğim oluyor. İstatistik ortada. Bu kadar vaka varken neyin temaslısını bulacağız da bulaş kaynaklarını keseceğiz ki, sanki sadece ilaç kuryeliğiyapılıyormuş gibi bir durum oluştu son zamanlarda.
Pozitif vaka/temaslı kişi sağlam tanıdıklarının HES koduyla avmlerde fink atıyor... Aynı evde yaşayan kişi son 3 gündür kimseyle görüşmedim diyor temaslisini vermiyor.biz de sabahtan akşama kadar dön babam dön...devletin harcadığı benzine bizim harcadigimiz enerjimize yazık...
Kullanıcı avatarı
drela64 yazdı:
07.04.2021 - 22:54:55
drcoxX yazdı:
drela64 yazdı:
Filyasyon yapmayan bir çok ülkenin vaka sayılarının yanında bizimkine bakınca sanki boşa kürek çekiliyor da enerji kaybediliyormuş gibi hissettiğim oluyor. İstatistik ortada. Bu kadar vaka varken neyin temaslısını bulacağız da bulaş kaynaklarını keseceğiz ki, sanki sadece ilaç kuryeliğiyapılıyormuş gibi bir durum oluştu son zamanlarda.
Pozitif vaka/temaslı kişi sağlam tanıdıklarının HES koduyla avmlerde fink atıyor... Aynı evde yaşayan kişi son 3 gündür kimseyle görüşmedim diyor temaslisini vermiyor.biz de sabahtan akşama kadar dön babam dön...devletin harcadığı benzine bizim harcadigimiz enerjimize yazık...
Hes kodunu,has kodlarla delenlere;his koduyla cevap vermişsin abla :)
Mevcut kılavuz zaten filyasyonun nasıl olmaması gerektiğini görmek isteyenler için biçilmiş kaftan. Sadece 2 gün önceki temaslıların eklendiği, temaslıların yüzde 90'ının yakın temaslı sayılmadığı ve karantinaya alınmadığı ortamda amaç halkın ayağına hizmet götürmek şov yapmaktan başka bir şey değil. Filyasyon ekibi gidene kadar olan olmuş biten bitmiş oluyor zaten ve yalan beyanlarda eklenince yapılan işin hiçbir anlamı yok. Evinin önünde sıfır amaroku olan kırgınlıktan başka şikayeti olmayan benden sağlam, dağın başında oturan adama artık mortingen şıtraze olmuş fiat fiorino ile köstebek yuvasına dönmüş uçurumun kenarındaki yollarda devletin 6 yıl, hekim olsun diye değil bize amele olsun diye okuttuğu doktora dediğiniz gibi ilaç kuryeliği yaptırılıyor. Cemaat, parti ve dayı torpillerinin havada uçuştuğu birbirini pohpohlamaktan başka işi olmayan sorumlu hekimlerle konuşup, yapılanın saçma olduğunu hastanın gelebileceğini belirttiğimizde fitas uygulamasının konum ile çalıştığı ve hastanın adresine gitmenin gerekli olduğu tabi bu arada harcanan iş gücü, yakıt vsnin hiçe sayıldığı, peki bu işin hekimden başka personelin de yapabileceğini de belirttiğimizde vızır vızır personel kaynayan müdürlükte yeterli personel olmadığını söyleyerek akıllarınca karşısındakini **** yerine koyuyorlar. Rahat diye tsm yazdığım ve 1.5 yılda burnumdan fitil fitil geldiği bu ortamda sırf bu saçmalıklardan kurtulmak için bu tusla yerleşip defolup gitmenin heyecanını yaşıyorum. En azından 4-5 sene hocamın elektrik faturasını öderimde sonunda uzman olurum belki bir işe yarar...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
yeops yazdı:
07.04.2021 - 23:48:14
Bir önceki cümlede vaka sayılarının düşmesini ekonomik kazanç getirecek diye isteyip sonraki cümlede 'önceliğimiz sağlıktır' diyerek yine gönülleri fethetmiştir(!)
Turistlerin sağlığı hocam o :)
drcoxX yazdı:
drela64 yazdı:
Filyasyon yapmayan bir çok ülkenin vaka sayılarının yanında bizimkine bakınca sanki boşa kürek çekiliyor da enerji kaybediliyormuş gibi hissettiğim oluyor. İstatistik ortada. Bu kadar vaka varken neyin temaslısını bulacağız da bulaş kaynaklarını keseceğiz ki, sanki sadece ilaç kuryeliği yapılıyormuş gibi bir durum oluştu son zamanlarda.
Hocam malesef öyle çalışan filyasyon ekiplerimiz var. Ben duyduğumda çok şaşırdım. Yakın takip ettiğim birine gelip ilaçları bırakıp gitmişler. Kimlere temas ettiğini sormadılar mı diyorum , sormamışlar. Siz galiba filyasyon ekibindesiniz böyle şeyler sık sık oluyor mu?
pgsus yazdı:
08.04.2021 - 08:41:05
drcoxX yazdı:
drela64 yazdı:
Hocam malesef öyle çalışan filyasyon ekiplerimiz var. Ben duyduğumda çok şaşırdım. Yakın takip ettiğim birine gelip ilaçları bırakıp gitmişler. Kimlere temas ettiğini sormadılar mı diyorum , sormamışlar. Siz galiba filyasyon ekibindesiniz böyle şeyler sık sık oluyor mu?
Hocam ben filyasyon ekibinde değilim ancak çalışan arkadaşlarım var filyasyonda iş yükleri çok fazlaymış söyledikleri kadarıyla. Bir gün içinde çok fazla sayıda eve gittiklerini söylemişti en son, muhtemelen bu iş yüküyle alakalı bir durumdur diye tahmin ediyorum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009