Salı , Nisan 20 2021
Mesleki konuda tum yazilari ve yorumlari buraya yazabilirsiniz...
stajlara başladık. 2 defa tansiyonum düştü. cerrahide ilk ameliyatta (kan man da yoktu laparoskopikti) oturup dinlenmek zorunda kaldım 2 3 dakika. daha sonra 5 6 ameliyata girdim bir şey olmadı. daha önce de bir stajda olmuştu. sizin başınıza geldi mi. nasıl atlattınız. şimdi neredesiniz. invaziv işlemler yapan bir bölüm istiyorum. 3 5 tansiyon düşmesinden sonra alışılır, eşik yükselir mi. tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Drpollyanna yazdı:
07.04.2021 - 13:39:39
Kan yara enjeksiyon fobin olabilir . Bilissel davranissal terapiye baslayabilirsin . Maruziyetle cozulecektir
bana da maruziyetle çözülür gibi geliyor. hedeflediğim şeyden vazgeçmeye niyetim yok. en kötü istifa ederim diyorum. yine de siz hocalarımdan çözülür bu iş lafını duymak beni motive ediyor. sağ olun.
Xlood yazdı:
07.04.2021 - 13:53:41
Benim de bir çok tanıdığımın da en az bir kere başına geldi, çok kafana takma derim
teşekkürler. ennn kötü 3 5 defa bayılırım ama alışırım gibi geliyor. olmazsa bile istifa ederim. istediğim bölümden geri durmayı düşünmüyorum. sınıf arkadaşlarımdan hevesimi biraz kıranlar oldu. sağ olun.
Dr.ek yazdı:
07.04.2021 - 22:00:03
İlk ameliyatta bayıla yazmıştım :))) ameliyatı bırakıp beni toparlamaya çalışmışlardı.
Sonra alışıyor insan dert etme.
yorum için teşekkür ederim. şimdi bir uzmanlılığınız var mı, invaziv işlemler görüyor/yapıyor musunuz?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
321654987 yazdı:
07.04.2021 - 22:03:21
Dr.ek yazdı:
07.04.2021 - 22:00:03
İlk ameliyatta bayıla yazmıştım :))) ameliyatı bırakıp beni toparlamaya çalışmışlardı.
Sonra alışıyor insan dert etme.
yorum için teşekkür ederim. şimdi bir uzmanlılığınız var mı, invaziv işlemler görüyor/yapıyor musunuz?
Pediatristim
Ama malum dogumdu sezeryana katilmamiz gerekiyor.Ucundan kıyısından aynı manzarayı görüyorum. Bayıla yazmam sezeryan esnasında olmuştu, şimdi o ortam atmosfer evimin salonu gibi oldu.
Ve 5 ve 6 sınıfta cerrahi hevesi ile pek çok operasyona girdim hiç bir şey olmadı.
Kullanıcı avatarı
KBB ciyim, yüzlerce ameliyata girdim hala uzun sürecek Bi vakaya aç karnına girersem bayılayazıyorum, Bi kere meyve suyunu zor yetiştirdiler :D

Stajerken de ne zaman kolostomi görsem nalları dikiyodum :D

Olur öle şeyler, tek başına bişeyin kıstası değil bu
tintin yazdı:
09.04.2021 - 00:31:37
KBB ciyim, yüzlerce ameliyata girdim hala uzun sürecek Bi vakaya aç karnına girersem bayılayazıyorum, Bi kere meyve suyunu zor yetiştirdiler :D

Stajerken de ne zaman kolostomi görsem nalları dikiyodum :D

Olur öle şeyler, tek başına bişeyin kıstası değil bu
hocam çok teşekkür ederim yorumunuz için. güzel bir motivasyon oldu bana. ben de acilde çalışmıştım yüzlerce yara dikiş vs gördüm ve bayılma falan olmadı.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Foley sonda takılınca içim cız ediyor gözlerim kararıyordu.Kendim hastaya takınca yine aynısı oldu ama ilerleyen sureçte bunu takmazsam hastanın daha kotü olacağını düsünmem ve belki de alıştığım için normal gelmeye başladı,artık rijit sistoskopide dahi sıkıntı yok.Şimdi aşmam gereken bir sey kaldı o da gastroskopide hastanın yutmayı tolere edememesinde cıkardığı sesler.İnşallah onu da aşacağım