Salı , Nisan 20 2021
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, 19 bölgedeki sokağa çıkma kısıtlamasının 3 Nisan'dan itibaren 4 haftalığına ülke genelinde uygulanacağını açıkladı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Elysee Sarayı'ndan yaptığı halka sesleniş konuşmasında, Fransızları tedbirlere daha dikkatli şekilde uymaya çağırdı.

Salgının hızlı şekilde yayılmaya devam ettiğini vurgulayan Macron, şimdiye kadar alınan tedbirlerin doğru olduğunu anlattı. Macron, COVID-19'un mutasyonlu türlerinin ülkede ve Avrupa'da hızla yayıldığını ve daha ölümcül olduğunu söyledi.

Belli saatler arası sokağa çıkılamayacak

Yoğun bakımda bulunanların yüzde 44'ünün 65 yaş altında olduğunu söyleyen Macron, bu durum karşısında yeni tedbirlerin alınması gerektiğini anlattı.

Salgın nedeniyle 19 bölge için getirilen sokağa çıkma yasağının 3 Nisan'dan itibaren 4 haftalığına ülkenin genelinde uygulanacağını duyuran Macron, ülke genelinde ayrıca 19.00-06.00 arasında da sokağa çıkma yasağı getirildiğini açıkladı.

Şehirler arası seyahatler yasaklandı

Fransa'da yaşayanlar, evlerinin 10 kilometre çevresinde, İçişleri Bakanlığının internet sitesinden sağladıkları ve mazeretlerini gösteren belgeyi yanlarında bulundurma şartıyla dolaşabilecek. 5 Nisan'dan sonra şehirler arası seyahatler de yasaklandı.

Ülke genelinde temel ihtiyaç ürünleri satan mağazalar dışındaki tüm dükkanlar kapatılacak.

Kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liseler 3 haftalığına kapatılacak.

TRT Haber
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009