Doktorca Haberin Adresi...
Frknty yazdı:
22.06.2022 - 20:04:08
nickbulamadımki yazdı:
22.06.2022 - 17:48:28
Frknty yazdı:
22.06.2022 - 14:35:40

Tek konu ücretinin yüksekliği mi yani. Bizde de 100 k dolar değil de 100 k TL girişi olan özel üniversiteler var, Abd'deki kadar kaliteli öğrenci yetiştiriyorlar mı? Tek olay orada eğitimin ücretli olması değil sistemleri çok iyi adamların. Abd dünya nüfusunun yüzde 5'ini oluşturmasını rağmen Nobel ödüllerinin yüze 70'ini alıyorsa bir sebebi var. ODTÜ ve Boğaziçi Amerikalıların kurduğu üniversiteler. Daha sonra bu üniversitelerde Türkiye devletinin etkisi arttı yani tam anlamıyla bir Amerikan zihniyeti yok. Ancak fersah fersah kalitelerini belli ediyorlar Türkiye ortalamasına göre.
Muhtemelen Harvard'ın yıllık ücretini tlye çevirip karşılaştırıyordur ahahaha. Birim bazında bakınca trdeki üniversiteler aşırı pahalı abd'ye göre.
Öyle bişey yapmıyorum hahajahhab?Birim bazı muhabbetini zaten ekonomi cahilleri yapar. Bunun bir üst versiyonu japon parası çok değersiz 1 TL 8 japon yeni diyen tipler. Veya alman doktorlar 7 bin euro kazanıyor, Türk doktorlar 13 bin TL halinize şükredin diyen tipler

Türkiye'deki özel okullar alım gücü anlamında da abd üniversitelerine ucuzdur diye tahmin ediyorum. Çünkü Türkiye'de annesi öğretmen babası polis olan kişiler bile özelde çocuğuna tıp okutabiliyor
Sana dememiştim zaten. Bi okuduğunu anlasan iyi olurdu
nickbulamadımki yazdı:
22.06.2022 - 20:25:09
Frknty yazdı:
22.06.2022 - 20:04:08
nickbulamadımki yazdı:
22.06.2022 - 17:48:28

Muhtemelen Harvard'ın yıllık ücretini tlye çevirip karşılaştırıyordur ahahaha. Birim bazında bakınca trdeki üniversiteler aşırı pahalı abd'ye göre.
Öyle bişey yapmıyorum hahajahhab?Birim bazı muhabbetini zaten ekonomi cahilleri yapar. Bunun bir üst versiyonu japon parası çok değersiz 1 TL 8 japon yeni diyen tipler. Veya alman doktorlar 7 bin euro kazanıyor, Türk doktorlar 13 bin TL halinize şükredin diyen tipler

Türkiye'deki özel okullar alım gücü anlamında da abd üniversitelerine ucuzdur diye tahmin ediyorum. Çünkü Türkiye'de annesi öğretmen babası polis olan kişiler bile özelde çocuğuna tıp okutabiliyor
Sana dememiştim zaten. Bi okuduğunu anlasan iyi olurdu
Özür dilerim hocam dışardaydım. :) Önceki alıntıyı okumadığım için anlamamıştım. İmkan varsa mesajı silebilirim ama öyle bir özellik forumda yok galiba