Cuma , Şubat 26 2021
Asistan hekimlerin genel bilgi paylasim platformu...
4 yıllık anestezi asistaniyim bulunduğum üniversitedeki kaos mobbing sürekli artan iş saatleri sürekli stresli ortam vs şimdiden mesleğimden soğudum bir şeylerden yakindikca uzmanligimizin verilmemesiyle tehdit edilmekten de yildim iş yükü arttıkça asistan arkadaşlarımın da ne kadar bencil ve kötü olduğunu gördüm. uzman olan arkadaşlarım da durumu parlak sayılmaz 30 gün icapci olanlar bütün yoğun bakımlar sıkılanlar vs sizce bu süreden sonra istifa edilip aile hekimliği için tuş çalışılır mi ?
Kullanıcı avatarı
albina yazdı:
23.02.2021 - 08:49:47
4 yıllık anestezi asistaniyim bulunduğum üniversitedeki kaos mobbing sürekli artan iş saatleri sürekli stresli ortam vs şimdiden mesleğimden soğudum bir şeylerden yakindikca uzmanligimizin verilmemesiyle tehdit edilmekten de yildim iş yükü arttıkça asistan arkadaşlarımın da ne kadar bencil ve kötü olduğunu gördüm. uzman olan arkadaşlarım da durumu parlak sayılmaz 30 gün icapci olanlar bütün yoğun bakımlar sıkılanlar vs sizce bu süreden sonra istifa edilip aile hekimliği için tuş çalışılır mi ?
Bence uzmanlığınızı alın,bu kadar yıl gelmiş, uzman iken yine sevmezseniz o zaman bu tip şeyleri düşünün derim, anestezi uzmanı olan arkadaşlarım genelde mutlu ve memnunlar
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
anestezi işi ve stresi çok saygınlığı az bir bölüm. sıkıntı oldumu her türlü ümüğüne çökerler ama iyi bişey yapınca kimse farkında olmaz, özelde kimse anestezist aramaz, primer olan cerrahtır. son tuslarda açılan astronomik kadrolarla 5 yıl sonra sayı çok artacak. Bana mantıklı gelmiyor açıkçası
Şu an ben de son senemdeyim anestezi asistanı olarak. Seni çok iyi anlıyorum. Her gün küfrede küfrede, ayakların geri gide gide hastaneye geliyorum ben de. Hiçbir zaman bir cerrahi bölüm kıdemlisi gibi rahatlayamıyorsun. 5 yıl aralıksız ameleliğe devam ediyorsun. Anestezinin nöbetleri cidden yoruyor da insanı. Ara sıra Benzer gelgitleri yaşasam da ihtisası tamamlayıp yolumuza bakmak bu saatten sonra daha mantıklı. Gittiğin yere göre de yoğunluğun çok farkediyor. Zaten istemezsen her zaman aile hekimi olma şansın da mevcut.
evet mesleki tatmini yok cerrah bir vaka alıyor sen bütün gün gece vaka alıyorsun algoloji dışında serbest özel imkanı yok ameliyathanede her gün cerrahla tartış teknikerlerle uğraş hocaları hiç saymıyorum bile eve gidince bir tatmin hissetmesince her şey boşa gitmiş gibi geliyor.sayi da çok arttı . geleceği olan bir bölüm olduğunu düşünmüyorum yavaş yavaş yoğun bakım da elimizden alınıyor. 60 yaşında da mu meslegi yaptığımı düşünemiyorum çok yorucu
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Eğer anestezi uzmanlığını alırsan mecburi hizmetini de tamamlaman gerekiyor.

Mecburi süren de en az 400-450 gün olur.

DHY süren 270 günden (9 ay) az kaldı ise TUS’a girebiliyorsun ve kazandığın bölüme ancak, anestezi uzmanlığının mecburisinin tamamını bitirdikten sonra başlayabiliyorsun.

Aile hekimliği uzmanı olarak AHU dışında adli tıp ve halk sağlığını da göz önünde bulundur derim
yksl yazdı:
23.02.2021 - 13:10:16

DHY süren 270 günden (9 ay) az kaldı ise TUS’a girebiliyorsun ve kazandığın bölüme ancak, anestezi uzmanlığının mecburisinin tamamını bitirdikten sonra başlayabiliyorsun.

Aile hekimliği uzmanı olarak AHU dışında adli tıp ve halk sağlığını da göz önünde bulundur derim
Nasıl bölümü bitirmeden Tus a girse yeni bölümünü bitirdi yeninin mecburisini yapacak böyle değil mi ?
yksl yazdı:
23.02.2021 - 13:10:16

halk sağlığı daha mantıklı sanırım tamamen bağlayıcı birsey bu hani eğitim hakkı alinamazdi
Anestezistlere ben çok saygı duyuyorum, hekimliğin nirvanası olan branşlardan biri bence. Çok zor şartlarda çalışıyorsunuz kahretsin ki, bu yüzden bir soluklanıp dışardan bakma fırsatınız olmuyor. Şöyle bir ay kafa dinleme fırsatınız olsa, farklı düşüneceginize eminim. Söylemesi çok kolay biliyorum ama, dişinizi bir müddet daha sıkıp uzmanlıgınızı almaya bakın değerli meslektaşım. Uzmanlıkta rahat edeceksiniz, güzel paralar kazanacaksınız. Zor bir dönem, evet çok zor. Lanet olsun ki eğitim ve iş koşturmacasından daha çok, meslektaşlarımızla boğuşmak bizi yoruyor. Ama derin bi nefes alıp, gün sayıp, anestezi uzmanlığını almak, bana çok daha mantıklı geliyor. Hiçbirşey ruh ve beden sağlığınızdan kıymetli değil ama herşeye he deyip geçmek sonra bildiğinizi yapmak, duymak istemediklerinizi falım reklamındaki duymamak gibi bir strateji geliştirip, az kalan süreyi tamamlayın bence. Sonu güzel olacak çünkü.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
TheOutlaw yazdı:
23.02.2021 - 09:33:22
Şu an ben de son senemdeyim anestezi asistanı olarak. Seni çok iyi anlıyorum. Her gün küfrede küfrede, ayakların geri gide gide hastaneye geliyorum ben de. Hiçbir zaman bir cerrahi bölüm kıdemlisi gibi rahatlayamıyorsun. 5 yıl aralıksız ameleliğe devam ediyorsun. Anestezinin nöbetleri cidden yoruyor da insanı. Ara sıra Benzer gelgitleri yaşasam da ihtisası tamamlayıp yolumuza bakmak bu saatten sonra daha mantıklı. Gittiğin yere göre de yoğunluğun çok farkediyor. Zaten istemezsen her zaman aile hekimi olma şansın da mevcut.
tusa girmeden nasıl istediğin zaman aile hekimi uzmanı oluyosun gardaş