Pazar , Şubat 28 2021
Doktorca Haberin Adresi...
dryigitck yazdı:
23.02.2021 - 13:30:01
Hocanın, istifa edeceksen et senden birşey olmaz demesi mobbing midir?
Hem de mobbingin kralıdır. Hocalık ünvanı almaya sadece usta çırak ilişkisinden hak kazanmış olduğunu düşünecek kadar zayıf bir sistem içerisinde basitliktir. Bugün fen edebiyat fakültelerinden öğretmenliğe haiz kişiler için formasyon verilmektedir. Kimse sadece dosya doldurup, jüriye yıllarca çalışıp eğitimci olmaz çünkü değiliz. Bu yorumu yapmayı bırakın ağzına bile alamaz mobbingden ziyade şiddettir hatta. Cerrahi akılla rijit bir şekilde kestirip atan arkadaşlara sesleniyorum. Bir çocuğun bile eğitiminde derin travma bırakan bu cümle eline işini almış yıllarca çalışmış birine söylenmez. O bencil ve herşeyin farkındayız ayaklarını bırakın ve yıllarını emboli riskine adayan adaylara eğer görüyorsanız meslektaşlarınıza sahip çıkın ya da yol gösterin. Olmadı gölge etmeyin. Yeter ya ne basit çalışan zihinler varmış arkadaş sakinim de ülkenin pandemi döneminde, mobbing var tek cümlede sil geç.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Hocalar sürekli biz neler çektik şöyle yaptık diye anlatıp duruyor, bir kadın genel cerrahi hocası dedi ki ben burada fıçı nöbet tutuyordum yani 1 hafta hastanede kalıyormuş hiç eve gitmeden, yine kadın doğumda bir kadın hoca çocuk için sütümü sagardim dolaba doldurdum annem babam bakardı fln diye anlatıyordu, eminim bunlar doğrudur, o yüzden asistanların şimdiki asistanlığı onlara çok yoğun gelmiyor, kendi hocaları yüzlerine dosya fırlattığı için hıc bir şeyi de mobbing saymıyorlar fakat devir değişti, sosyal medya resmen dünyayı değiştirdi, artık sesini insanlar duyurabiliyor Anadolu'nun bir ilçesinde olan biten bir şey müthiş bir hızla bütün ülkeye yayılıyor ve insanlar tepki veriyor, linc kültürü bu durumun dezavantajı fakat sanırım artısı daha fazla. O nedenle artık bu böyle gitmez gidemez.
Kullanıcı avatarı
Birde burada yine önemli bir nokta var ki hoca asistan ilişkisi karşılıklı menfaat üzerinedir, asistan hocanın yükünü azaltır, hoca asistana eğitim verir , sorun şuki hoca hiç bir şey öğretmiyor, genel cerrah arkadaşlar var, yaptıkları Safra kesesi apandis herni , tiroid cerrahisi yapan adam yok 2 . basamakta . 1. Yıl asistan vakası. Bunun sebebi de hocalar , asistanin eline verip visor olarak başında durması gerekirken özel muayeneden para alıp hastayı kendi opere ediyor, dahili bölümlerde zaten eğitim diye bir şey Yok.