Cumartesi , Mart 6 2021
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Türk Tabipler Birliğinin resmi Twitter hesabından yaptığı 'Gare' paylaşımı, tepkilere neden oldu. Terör örgütü PKK'nın şehit ettiği 13 Türk vatandaşıyla ilgili yapılan paylaşımda Gara yerine PKK'nın söylemlerinde olduğu gibi 'Gare' denmesi ve 'şehit' ifadesine yer verilmemesi üzerine sosyal medyada tepki topladı

Resim

Türk Tabipler Birliğinin (TTB) sosyal medya hesabı Twitter'dan Gara'da Türk askerinin şehit olmasına ilişkin yaptığı paylaşım tepki topladı ve "TTB Kapatılsın" hashtagiyle gündem oldu.

"Gare'de yaşamını yitirenlerin başsağlığı ve sabırlar diliyor, acılarını paylaşıyor ve 13 yurttaşımızın sağ salim kurtarılamaması nedeniyle de çok üzgün olduğumuzu belirtiyoruz. Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi." ifadelerinin kullanıldığı paylaşım üzerine tepkiler çığ gibi büyüyor.

TTB'nin, PKK yanlısı olduğu söylemlerinin dile getirildiği paylaşımlarda, "şehit" ifadesinin kullanılmamış olması, PKK'dan söz edilmemesi ve PKK'nın telaffuz ettiği gibi Gare ifadesine yer vermiş olması kullanıcılar tarafından vurgulandı.

İşte TTB'nin paylaşımına gelen tepkilerden bazıları:

Resim

Resim

Resim

Resim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Bir dahaki dönem geldiğinde bu zihniyetin ve buna benzeyenlerin iş başına gelememesi için herşeyi yapmalıyız.
Özlük haklarını ilgilendiren konularda birlik olabilmek için de bu yönetimin değişmesi gerekir. Bunlar olacak bir iş varsa da oldurmazlar.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Artık tamamen ele geçirmişler demekki odayı.
Adında türk olan bir odanın terör sevdalısı bir konuma düşmüş olması hem cok üzücü hem de planlı bir organizasyon gibi duruyor.
Adamlar büyük emek sarfetmişler demekki bu düzeni kurabilmek icin.
Artık doktorlar olarak ciddi bir tepki verilmelidir TTB'ye. Doktorların yüzde 1ini bile temsil etmeyen fikirdeki insanların Turkiyedeki doktorlarla ilgili tek meslek odası olmasını kabullenemiyorum.
Kullanıcı avatarı
Yasadışı bir durum ve söylem var ise hukuk sistemi işletilmektedir. Gereken neyse yapılmalı; terörün ve teröristin karşısında dur(a)mayanlar ve vatan evlatlarını şehit edenler cezalarını en ağır şekilde çekmelidir.

Bu milletin yaşadığı acıları; timsah gözyaşları ile, ellerini ovuşturarak, ağızları sulanıp ve içten içe mutlu olarak, yorum yapıp, şova dönüştüp, izleyenlerin de bunlardan farklı ve arda kalan bir yanı yoktur. Al birini vur ötekine.

Bunlar milletime layık değildir.
Kullanıcı avatarı
Yazık çok yazık. Merkez konseyi lafını bile duymak beni irrite ediyor. Doktor odasından başka çöreklenecek yer bulamadılar. Koskoca meslek odası ne hallere düştü. Zift gibiler yapıştılar. Sonra bahçeli bağırıyor kapatılsın diye, şu adamı da haklı çıkarıyorsunuz ya daha ne diyim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
türkiye'nin düştüğü duruma gerçekten üzülüyorum. bu tweette gara değil de gare yazdı diye tepki verenler şehit haberine gülenlere de aynı tepkiyi veriyor mu meraklardayım. hayır sözden kınayıp ekmeğine yağ,bal sürenlere aynı tepkiyi veriyor mu? ülkede her şey şov oldu, istediğin naneyi ye cuma günü bi hayırlı olsun mesajı at en ala müslüman ol atmazsan kafir ol, neyse daha neler yazıcam da iş almayalım başımıza
Kullanıcı avatarı
TTB'nin biz doktorlara verdiği zararı başka bir kurum vermemiştir bu ülkede,
Şehitler üzerinden şov yapmaya çalışmak ne kadar yanlışsa, ttb yönetiminin pkk ekseninde olması da kabul edilemez
aoera yazdı:
17.02.2021 - 09:27:53
türkiye'nin düştüğü duruma gerçekten üzülüyorum. bu tweette gara değil de gare yazdı diye tepki verenler şehit haberine gülenlere de aynı tepkiyi veriyor mu meraklardayım. hayır sözden kınayıp ekmeğine yağ,bal sürenlere aynı tepkiyi veriyor mu? ülkede her şey şov oldu, istediğin naneyi ye cuma günü bi hayırlı olsun mesajı at en ala müslüman ol atmazsan kafir ol, neyse daha neler yazıcam da iş almayalım başımıza
Ben veriyorum 8)