Cumartesi , Ocak 16 2021
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Çin'in Sinovac firmasında üretilen 3 milyon dozluk CoronaVac aşısının Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu laboratuvarlarındaki test süreci devam ederken, koronavirüs aşısı için sağlık çalışanlarına randevu sistemi açıldı. Aşı randevusu mhrs.gov.tr sistemi ve ALO 182 üzerinden verilmeye başlandı

Çin'den 30 Aralık 2020'de Türkiye'ye getirilen ve Ankara Esenboğa Havaalanı'ndan, tüm sıcaklık kontrol sistemi, jeneratör ve yedek sistemler bulunan Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Aşı ve İlaç Deposu'na nakledilen aşıların kabulü, sıcaklık kaydedici cihazlarla kontrolü ve uygunluğunun teyidinin ardından yapıldı.

Aşılama Perşembe veya Cuma günü başlayacak

Hürriyet'te yer alan habere göre, aşılardan rastgele alınan numuneler, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) laboratuvarlarına sevk edilerek, en az 14 gün sürecek olan analiz süreci başlatılmıştı. Aşılamanın ise perşembe veya cuma günü başlaması bekleniyor.

Sağlık çalışanarı için randevular açıldı

3 milyon dozluk CoronaVac aşısının Türkiye'ye gelmesinin ardından test süreci başlarken, bugün koronavirüs aşısı için sağlık çalışanlarına randevu sistemi açıldı.

Aşı programında sağlık çalışanları ile huzurevlerinde kalanlar ilk sırada

Bilim Kurulunca çeşitli nüfus grupları arasında enfeksiyon kapma, ölüm oranı, olumsuz toplumsal etki riski gibi unsurlar göz önüne alınarak aşılamadaki genel öncelikler belirlendi. Buna göre aşılama çalışmalarının dört aşamada yürütülmesi planlandı.
Hürriyet
Diş hekimiyim,covid geçirdim geçen ay.

6 ay asi olamayacagim söylendi.antikor gelişmemisse ne yapacağım.

Viral yükün haddi hesabı yok meslek icabı .

Veleki verdim parasini dışarda elizaya baktırdım.+.2 ay sonra bitti antikorum.Ne olacak.

Saglikciya + geçmişi olsa bile asi isterse vurulmaliydi.

Ama kimsenin umrunda olmadigimizdan
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
drcoxX yazdı:
13.01.2021 - 11:49:43
Bana hala oncelikli grup değilsiniz diyor?
Sağlık çalışanları da yüksek orta düşük olarak risk grubuna ayrıldılar diye biliyorum. Kesin sınırlarından emin değilim. Zaten hiçbir şey net değil. Yine yaşadıkça göreceğiz klasiği.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009