Cumartesi , Ocak 16 2021
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
12 Ocak 2021 SALI

Resmî Gazete

Sayı : 31362

YÖNETMELİK

Sağlık Bakanlığından:

SAĞLIK BAKANLIĞINA BAĞLI SAĞLIK TESİSLERİNDE GÖREVLİ

PERSONELE EK ÖDEME YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİKTE

DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 4/3/2020 tarihli ve 31058 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

“GEÇİCİ MADDE 3 – (1) 1/11/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere iki ay süreyle yer ve/veya personel yönünden kapsamı ve oranı Bakan tarafından belirlenmek kaydıyla personele ek ödeme yapılabilir. Bu şekilde yapılacak ödeme tutarı toplamı mesai içi tavan ek ödeme tutarını geçemez.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Sağlık Bakanı yürütür.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Dr_mars yazdı:
12.01.2021 - 00:19:40
Vay be. Akil hocamin gozleri yaşlı.
Ben size Kasım dan itibaren geçerli demedim mi? Dedim. Ama niye 2 ay? Acaba sabitlerle ilgili ya da döner sermaye sisteminde bir değişiklik mi ( merkezi döner ya da iş bazlı döner) olacak? Neyse şu iki ayı hiç olmazsa aldık üstüne yatamadılar, aslında maliyeye kalsa yatacaklardı da. Ocak ve sonrasını ne yapacaklar göreceğiz.
Akil35 yazdı:
12.01.2021 - 01:04:25
Dr_mars yazdı:
12.01.2021 - 00:19:40
Vay be. Akil hocamin gozleri yaşlı.
Ben size Kasım dan itibaren geçerli demedim mi? Dedim. Ama niye 2 ay? Acaba sabitlerle ilgili ya da döner sermaye sisteminde bir değişiklik mi ( merkezi döner ya da iş bazlı döner) olacak? Neyse şu iki ayı hiç olmazsa aldık üstüne yatamadılar, aslında maliyeye kalsa yatacaklardı da. Ocak ve sonrasını ne yapacaklar göreceğiz.
Bence de hocam 2 aylık denmesinin bir sebebi var gibi. Döner sistemi değişir mi bilmiyorum ama emekliliğe yansıyacak olumlu bir düzenleme olsa daha iyi olur.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Covid dışı çalışılan günler için yüzde 42 i olan oranı yÜzde 56 yaparlar aynı ödeme sistemi devam eder.(kasım ve aralık için)..Performans puanına göre ödeme de hesaplanır...Hangisi yüksek ise o döner ilgili hekime dağıtılır...Ocak ayı ve sonrası için yeni bir döner sermaye sistemi bu koşullarda yayınlanır mı sanmam...ikişer aylık periyodlar ile vaka sayılarına göre , hastane yüklerine göre ve aşı etkinliğine göre yeni ödeme sistemleri devreye sokulabilir....
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
öğretmenler çatır çatır 1 senedir evde ek ödemelerini almakta, sağlıkçıya 3 kuruş verilecek manşetlerde
onu da herkes alamıyor zaten
ek ödeme için değil, sabit maaş artışı için uğraşmalıyız.
en düşük hemşire 6 bin
en düşük pratisyen 12bin
en düşük uzman 15 bin tl almalıdır.
_smyrna_ yazdı:
12.01.2021 - 09:43:05
öğretmenler çatır çatır 1 senedir evde ek ödemelerini almakta, sağlıkçıya 3 kuruş verilecek manşetlerde
onu da herkes alamıyor zaten
ek ödeme için değil, sabit maaş artışı için uğraşmalıyız.
en düşük hemşire 6 bin
en düşük pratisyen 12bin
en düşük uzman 15 bin tl almalıdır.
-tek haneli IQ'lu hemşire mode on-
Doktorlar odasından bile çıkmıyor tüm işi hemşireler yapıyor hem zaten bazı ülkelerde hemşireler doktordan bile fazla kazanıyor niye doktor 12 kazanırken hemşire 6 alacakmış en az 15 olmalı.
-hemşire mode off-
:lol: