Cuma , Ocak 15 2021
Asistan hekimlerin genel bilgi paylasim platformu...
dr hektor yazdı:
13.01.2021 - 00:22:15
Drmiymaa yazdı:
12.01.2021 - 23:19:19
Hayretler içerisinde okudum hocam.Bu sitede gözden kurtulmaya çalışan uzman abilerimiz bir yandan bir de göz uzmanlığı kazanmaya çalışan benim gibi kardeslerimiz mevcut.Ve böyle anlattığıniz sıkıntıları olan bir bölüm neden bu kadar yüksek puanla alır anlamış değilim doğrusu ya.Ve ben de kararimi gözden geçiricem bir tuhaflik var ortada belli.Bolum olarak da halk sağlığı cidden yapilabilir bence haklilar arkadaşlar.Şu an kovidden dolayi sıkıntıdalar ama normal zamanda rotasyonlarini bilmemekle birlikte temel bilim binasında odalarda oturuyorlar.Bir seyler okuyorlar intornlerle ilgileniyorlar vs.
GÖZ UZMANLIĞI ÇOK İNCE VE MÜKEMMEL YAPILMASI GEREKEN BİR BRANŞ...ÖRNEĞİN KATARAKT AMELİYATINDA GÖZ İÇİ LENSİ 1 DİOPTRİ HATALI HESAPLASAN HER ŞEY YOLUNDA GİTSE BİLE HASTA NET GÖREMEDİĞİNİ SÖYLEYEREK SANA DÜNYAYI DAR EDER...EN BASİTİNDEN POLİKLİNİKTE 0.25 ASTİGMAT AKSINI 5 DERECE HATALI VERSEN GELİR SENDEN GÖZLÜĞÜN PARASINI İSTER...YANİ İŞİN ÖZÜ ŞU...
GÖZ UZMANLIĞI ÇOK MÜKEMMELİYETÇİ BİR BRANŞ AMA TÜRKİYEDE MÜKEMMELİ YAPMAK İÇİN NE HASTAYA AYRILAN VAKİT NE DE SİSTEMİN KURGUSU YETERLİ. MADDİ NE DE MANEVİ YÖNDEN SEN DE YETERLİ DEĞİLSİN...
HER ŞEY SENİN ALEYHİNDE...

DİĞER BRANŞLARDA HATA AFFETMEZ AMA GÖZ MÜKEMMELİN MÜKEMMELİNİ İSTER...HER HASTANIN TANSİYONUNU ÖLÇMEDEN GÖRMESİNE BAKMADAN,BİOMİKROSKOBİK MUAYENESİNİ YAPMADAN HER TÜRLÜ TANIYI ATLAYABİLİRSİN...YANİ HER HASTAYI İNCE BİR ŞEKİLDE MUAYENE ETMEN GEREK...SEN DÜŞÜN ARTIK GÜNDE 100 HASTADA BUNU NE KADAR YAPABİLECEKSİN...DAHA AMELİYATLAR SIRASINDA STERİLİZASYON ..GECE NÖBETLERDE SANA DÜNYAYI DAR EDEN KIROLARDAN...HEYETLERDE YAŞADIĞIN BENİM KİM OLDUĞUMU BİLİYORMUSUN ...TİPLERİNDEN BAHSETMEDİM...NELER VAR NELER...

HERŞEYİ MÜKEMMEL YAPMAN MÜMKÜN DEĞİL AMA BRANŞINI MÜKEMMEL YAPMAN GEREKİYOR...İŞİN KOMİĞİ İŞLER TERS GİTTİMİ HEM BAKANLIK HEM DE HASTA VE AVUKATI NİYE MÜKEMMELİ YAPMADIN? DİYE HESAP SORUYOR...HEM DE NE HESAP...
Şimdi daha iyi anlıyorum 55 yaşında isveçce öğrenip isveçe giden göz uzmanını neyin bu kadar motive ettiğini. Bu memlekette özellikli iş yapmak afedersin enayilik resmen. Bir de vergi olayına çok takığım, verdiğin maaştan vergi almak tamamda, benim ekstra performansla hakettiğimden vergi dilimine girdin diye ikinci bir vergi niye alıyorsun. Üstelik o performans parasını alabilmek için insanlar yıllık izin kullanamıyor. Yok hocam tusu falan boşverelim, en iyisi almanca öğrenmek.
dr hektor yazdı:
13.01.2021 - 00:32:07
BEN VİTREORETİNAL CERRAHİ DAHİL OLMAK ÜZERE HEMEN HEMEN TÜM CERRAHİLERİ UYGULAYABİLİYORDUM...(TÜMÖR CERRAHİSİ DIŞINDA)
VE BU SEVİYEYE GELMEK İÇİN NE KADAR ÇOK ÇABA SARFETTİM...TAM BİLMİYORUM AMA BELKİ 10 BİN VAKA YAPMIŞIMDIR...SONRA NE OLDU?...KATARAKT AMELİYATI YAP SANA DÖNER SERMAYEDEN 5 TL KALSIN...ŞAŞILIK YAP 10 TL KALSIN...DAHA YAZAYIMMI...
VALLA BEN 22 SENEDİR BİRİLERİNİ SIRTIMDA TAŞIDIM...KESİNLİKLE TAVSİYE ETMİYORUM GÖZ BRANŞINI...
Bu kadar emeğe yazik olmuş cidden.Umarim rahat bir brans tez zamanda yazip kurtulursunuz🙏
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Hocam uzman hekim olarak değil de
Pratisyen hekim olarak sözleşmeli aile hekimliğine geçme durumunu araştırmanızı öneririm..hangi bölüm olursa olsun kıdem ilişkisi sizi yorar hem..uzmanlık bitirilecek mecburi hizmet yapılacak vs. idealist bir
İnsan tabiki de yaşı kaç olursa olsun istediği uzmanlığı vs yapsın yaşın önemi bi şeye yürekten inandıktan sonra yoktur..ancak anladığım kadarıyla yorulmuşsunuz ailenize zaman ayırmak paranızı kazanıp kafanızın rahat olmasını istiyosunuz..bence bunu sözleşmeli aile hekimliğiyle yapabilirsiniz..arkadaşlar arasında muhabbeti geçmişti..bi il sağlık müdürlüğüyle görüşün derim..
Kullanıcı avatarı
dr hektor yazdı:
BEN VİTREORETİNAL CERRAHİ DAHİL OLMAK ÜZERE HEMEN HEMEN TÜM CERRAHİLERİ UYGULAYABİLİYORDUM...(TÜMÖR CERRAHİSİ DIŞINDA)
VE BU SEVİYEYE GELMEK İÇİN NE KADAR ÇOK ÇABA SARFETTİM...TAM BİLMİYORUM AMA BELKİ 10 BİN VAKA YAPMIŞIMDIR...SONRA NE OLDU?...KATARAKT AMELİYATI YAP SANA DÖNER SERMAYEDEN 5 TL KALSIN...ŞAŞILIK YAP 10 TL KALSIN...DAHA YAZAYIMMI...
VALLA BEN 22 SENEDİR BİRİLERİNİ SIRTIMDA TAŞIDIM...KESİNLİKLE TAVSİYE ETMİYORUM GÖZ BRANŞINI...
sağlık politikalarımız utansın hocam. ülkemizin kaybıdır sizin gibi yetişmiş hekimleri kaybetmek...
ama 50'den sonra tekrardan tıp eğitimi çekilmez, fiziki olarak genel cerrahi, ortopedi, beyin cerrahisi, kdc gibi 15 gün aşırı nöbetli bölüme girip 4-5 yıllık asistanlıkta bir 50 yıl daha yaşlanmayın. ha illa yapacam diyorsanız temel bilimleri öneririm
dr hektor yazdı:
11.01.2021 - 21:48:12
Merhaba gençler...ben emekliliğine 10 sene kadar kalmış olan bir abinizim...yaklaşık 22 senedir klinisyenim...göz uzmanıyım...ama öyle bunaldım ki anlatamam...malpraktis...çalışma esnasındaki evrak işlerindeki daki riskler(heyet ,ehliyet,ihale...gibi),nöbetler...vardiya hizmetleri...poliklinikte hergün dert dinlemek...özelde çalışsan çalışma şartları artık çok kötü...daha birsürü şey....

işin özü...çıkış yolu bulamadım...çalışmam da gerekiyor...çocuklar var...ama artık göz uzmanlığı yapamıyorum...tusa girmeyi ciddi ciddi düşünüyorum...hatta kitapları aldım çalışıyorum...sizce saçmalıyormuyum??? ama başka çıkış yolu bulamadım...daha önceden göz uzmanı olup halk sağlığına gidenler duydum ama onlar 30 lu yaştaydılar...benim de emekliliğe daha 10 senem var...dayanamıyorum...
sizce en uygun asistanlık ne olur bana göre ...ben temel bilimler olsun diyorum...yaşımdan dolayı zorlanırmıyım???
eskiden oluyordu.engellemedilerse d grubundan boş aile hekimliği pozisyonuna geçin tus a da gerek kalmaz.
dr hektor yazdı:
11.01.2021 - 22:08:36
herz89 yazdı:
11.01.2021 - 21:53:32
Ağam bizimle eğleni
ciddiyim...
Hocam kesinlikle yapılmaz. net.ben yaş olarak 4.dekaddayım artık başımın üstünde birinin olmasını kesinlikle çekemem. En iyisi şartlar değiştirilir.mesela özele geçip nöbet gibi part time gibi saat 10 da gelip 4 te çıkmak gibi vaka yapmıyacam diyip şartlarınızı kendiniz söylerseniz eminim ki bir yer mutlaka bulunur size.bizim hastanede bahsettiğim bu şartlarda çalışan 6.dekadda olan iki göz doktorumuz var biri akşam bir kaç saatliğine geliyor diğeri vaka yapmıyor Pol yapıyor sadece belirli saatlerde haftasonları da çalışmıyor.ona uygun olarak da maaş alıyor.sağlıkseriilan sitesine bakın en az 70 80 tane göz doktoru arayan yer var asistanlık çok zor bu yaştan sonra belli düzeniniz var insan yaş üstüne yaş geldikçe artık değişimi istemiyor en azından bende öyle.kusura bakmayın önceki mesaja göre :roll:
Drmiymaa yazdı:
13.01.2021 - 01:00:44
dr hektor yazdı:
Bu kadar emeğe yazik olmuş cidden.Umarim rahat bir brans tez zamanda yazip kurtulursunuz🙏
Allah hakkımızda hayırlısını versin...ne diyeyim...sağolasın...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
herz89 yazdı:
13.01.2021 - 11:15:04
dr hektor yazdı:
herz89 yazdı:
11.01.2021 - 21:53:32
Ağam bizimle eğleni
ciddiyim...
Hocam kesinlikle yapılmaz. net.ben yaş olarak 4.dekaddayım artık başımın üstünde birinin olmasını kesinlikle çekemem. En iyisi şartlar değiştirilir.mesela özele geçip nöbet gibi part time gibi saat 10 da gelip 4 te çıkmak gibi vaka yapmıyacam diyip şartlarınızı kendiniz söylerseniz eminim ki bir yer mutlaka bulunur size.bizim hastanede bahsettiğim bu şartlarda çalışan 6.dekadda olan iki göz doktorumuz var biri akşam bir kaç saatliğine geliyor diğeri vaka yapmıyor Pol yapıyor sadece belirli saatlerde haftasonları da çalışmıyor.ona uygun olarak da maaş alıyor.sağlıkseriilan sitesine bakın en az 70 80 tane göz doktoru arayan yer var asistanlık çok zor bu yaştan sonra belli düzeniniz var insan yaş üstüne yaş geldikçe artık değişimi istemiyor en azından bende öyle.kusura bakmayın önceki mesaja göre :roll:
Daha önce de yazdım...poliklinik ameliyattan daha risksiz bir alan değil göz açısından...özelde çalışıyorsanız bu risk daha da artıyor..şöyleki:özel hastanede bağkurlu olduğunuz için herhangi bir hasta şikayeti durumunda özel hastane bu durumdan yırtıyor...ben bu hekimden hizmet aldım...bu hekim benim çalışanım değil diyebiliyor...ayrıca dava direk size açılıyor ve tüketici mahkemeleri yetkili oluyor...yani risk öyle anlattığın gibi değil...senin yazdığın hekimlerden ben de tanıyorum...ya borcu var ya da başla sıkıntısı...yoksa çekilir çile değil...ben şansımı deniyecem tusta....
dr hektor yazdı:
13.01.2021 - 19:43:35
herz89 yazdı:
13.01.2021 - 11:15:04
dr hektor yazdı:

ciddiyim...
Daha önce de yazdım...poliklinik ameliyattan daha risksiz bir alan değil göz açısından...özelde çalışıyorsanız bu risk daha da artıyor..şöyleki:özel hastanede bağkurlu olduğunuz için herhangi bir hasta şikayeti durumunda özel hastane bu durumdan yırtıyor...ben bu hekimden hizmet aldım...bu hekim benim çalışanım değil diyebiliyor...ayrıca dava direk size açılıyor ve tüketici mahkemeleri yetkili oluyor...yani risk öyle anlattığın gibi değil...senin yazdığın hekimlerden ben de tanıyorum...ya borcu var ya da başla sıkıntısı...yoksa çekilir çile değil...ben şansımı deniyecem tusta....
Tamam hocam hakkınızda hayırlısı olsun
50 yaş da olsa asistanlık yapılır niye yapılmasın, yeter ki doğru tercih yapılsın. Temel bilimler, halk sağlığı gibi klinik dışı branşlar uygun bence. Siz kafada göz hekimliğini bitirmişsiniz, insan kafa olarak ait olmadığı yerde ne mutlu olur, ne verimli.
Ayrıca tek çıkış yolu asistanlık değil. İşyeri hekimliği veya Kızılay gibi yerleri de mutlaka değerlendirin derim. İnşallah gönlünüze göre bir çıkış yolu bulursunuz. "Bu saatten sonra olmaz" diyenleri takmayın yeter ki.
Kullanıcı avatarı
Ne asistanlığı abi Allah aşkına 50 yaşından sonra. Ne asistanlığı olursa olsun, çekilmez. Koroya katıl, motosiklet al, kamp yap... 30'dan sonra bile asistanlık yeterince sıkıcı, sana şimdi öyle görünüyor. En kötü aile hekimliğine geç
dr hektor yazdı:
Merhaba gençler...ben emekliliğine 10 sene kadar kalmış olan bir abinizim...yaklaşık 22 senedir klinisyenim...göz uzmanıyım...ama öyle bunaldım ki anlatamam...malpraktis...çalışma esnasındaki evrak işlerindeki daki riskler(heyet ,ehliyet,ihale...gibi),nöbetler...vardiya hizmetleri...poliklinikte hergün dert dinlemek...özelde çalışsan çalışma şartları artık çok kötü...daha birsürü şey....

işin özü...çıkış yolu bulamadım...çalışmam da gerekiyor...çocuklar var...ama artık göz uzmanlığı yapamıyorum...tusa girmeyi ciddi ciddi düşünüyorum...hatta kitapları aldım çalışıyorum...sizce saçmalıyormuyum??? ama başka çıkış yolu bulamadım...daha önceden göz uzmanı olup halk sağlığına gidenler duydum ama onlar 30 lu yaştaydılar...benim de emekliliğe daha 10 senem var...dayanamıyorum...
sizce en uygun asistanlık ne olur bana göre ...ben temel bilimler olsun diyorum...yaşımdan dolayı zorlanırmıyım???
hocam göz uzmanlığının böyle sıkıntılarının olabileceğini benim gibi birçok hekimde bilmiyordur muhtemelen, ancak bu yaşlardan sonra yabancı dil probleminiz yoksa tus na hazırlanmak oldukça zor olacaktır.sizin girdiğiniz dönemlerin tus ile şimdiki sınav içeriği çok değişmiştir.neyi nereden nasıl çalışacağınızı bilmek bile bir zaman alacaktır.(bunca yılllık aktif bir hayattan sonra oturup ders çalışmakta ayrı bir efor gerektirir).bir diğer sorunda kurulu düzeninizin bozulacak olmasıdır;başka bir ili kazanırsanız 50 sinden sonra göçebe bir hayata başlayacaksınız.asisitanlık boyutuda ayrı sıkıntı yaşdan dolayı ast-üst ilişkilerinde sorun yaşama ihtimali.....acaba çalışma temponuzu düşürüp (komplike cerrahileri diğer uzman arkadaşlara yönlendirip,pol. sayısını azaltmak gibi)biraz kendinizi dinlemeniz dinlendirmeniz tekrar sizi motive edermi?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Özelde part time göz uzmanlığına devam edilebilir yarı fiyatına , ya da iş yeri hekimliği iyi olabilir. 50 yaşından sonra asistanlık çekilmez. Halk sağlığı vs denmiş ama temel yoksa tustan 50 almak bile ciddi çalışma gerektirir. Kaldı ki total ele geçen de 6-8 bin olacak , değmez. Şimdilik aklıma bunlar geliyor. Ya da varsa tanıdık vs küçük bir hastanede başhekim yardımcılığı falan kovalanabilir.

Halihazırda 50 55 puan alabiliyorsaniz tabi ki hs veya temel seçenek olabilir ama son tus üzerinden 20+ yıl geçtiyse ve calisilmamissa simdiye kadar gerçekten 50 almak zorlar , en azindan 6 ay kitaplara gömülmek gerekebilir.
dr hektor yazdı:

neden yurtdışı değil?neden hala doktorluk?