Aile hekimlerinin genel bilgi paylasim platformu...

Re: SAHU 2021

#4559115  gönderen drkahta02
 27.09.2021 - 23:55:56
İngilizce şartı yok
2021/2.tus puanı geçersiz çünkü A puanı hesaplanmalı..O da bu sınavda yoktu zaten.Sınav başvuru esnasında ‘A puanım hesaplansın’ diye bir seçenek var onu işaretlemek lazım

#4560060  gönderen Cnsun17
 01.10.2021 - 03:20:19
Hocalarım merhaba, sahu hangi illerde oluyor acaba? Sözleşmeli aile hekimi olarak çalıştığın ilde, herhangi bir eah ya da üniversite hastanesi olması yeterli mi? Yoksa bu hastaneler olsa bile kadro açmayabilir mi?

#4562688  gönderen drtrgt
 13.10.2021 - 13:51:49
GOKTURK34 yazdı:
07.05.2021 - 17:41:59
İnşallah saçma sapan SAHU uygulamasını yapmazlar yattığı yerden uzman olmasınlar bu saçmalık devam edemez
Keşke dediğin gibi yattığımız yerden almış olsaydık.aynen senin gibi TUS a girip,senin gibi 18 ay rotasyona gidip,,senin gibi rotasyonlarda nöbet tutup,senin gibi tez sunup 6 yılda mezun oluyoruz.ha bu arada 64 le psikiyatriden istifa ettim,55 puanlada SAHU ya girdim,yani birçok AHU ile girenden daha yüksek

#4562693  gönderen dhy91_
 13.10.2021 - 14:21:10
drtrgt yazdı:
GOKTURK34 yazdı:
İnşallah saçma sapan SAHU uygulamasını yapmazlar yattığı yerden uzman olmasınlar bu saçmalık devam edemez
Keşke dediğin gibi yattığımız yerden almış olsaydık.aynen senin gibi TUS a girip,senin gibi 18 ay rotasyona gidip,,senin gibi rotasyonlarda nöbet tutup,senin gibi tez sunup 6 yılda mezun oluyoruz.ha bu arada 64 le psikiyatriden istifa ettim,55 puanlada SAHU ya girdim,yani birçok AHU ile girenden daha yüksek
Sahu puanı sadece 120 klinik net üzerinden hesaplanan farklı bir puanlama sistemi (A puan türü). sahudan alınan 55 puan sadece klinikten 63 net civarı demek.
Aşağıda klinikten 63 net yapan birinin Sahu ve Tus klinik puan hesaplamasını koydum. Sahuda 55 puan Tusta 41 civarı klinik puana denk geliyor. 63 klinik net yapan biri Tus K puan türünde barajın altında oluyor. Son tusla (Mart 2021) İstanbul’da en düşük Ahu 50 puanla kapamış.

Klinik 63 net;
Ağırlıklı Klinik Tıp Bilimleri (K) Puanı: 41,76144
Ağırlıklı Temel Tıp Bilimleri (T) Puanı: 36,44525
Aile Hekimliği Uzmanlık Eğitimi (A) Puanı: 55,05192

#4562730  gönderen sulo3154
 13.10.2021 - 18:45:39
Sahu daki haksizliklar diz boyu, bu sistemi yapanlar neye gore kime gore yapmislar, umarim bu yanlis bir daha yapilmaz , sezar hakki sezara verilmeli , bir isin yolu yordami bellidir , yeri geldiginde birlik olmasi ve hakkini aramasi ile 'ünlü' aile hekimi dernekleri acaba bu haksizliklari kendi meslektaslarina yapilinca niye sessizler , nedir bu köylü kurnazligi anlamis degilim , uzman olmak isteniyorsa yol bellidir, devir illaki donecek ve bu haksiz kazanimlar son bulacak.

#4562792  gönderen trawizionli
 13.10.2021 - 22:21:38
Birbirimizi niye çekemiyoruz birbirimize niye kenetlenemiyoruz bi anlam veremiyorum şu işe..o kadar çok şey var ki yazmak istediğim..yakının hastadır özel oda istersin yok derler bi partinin bilmem Nesini arattırırsın 5 dk içinde özel odayı ayarlatırlar..rapor lazım olur rica edersin olmaz etik değil veremem derler bi sendikanın hekim dışı yöneticisi ya usta hallet şu işi der şak 30 günlük rapor çıkar..vesselam biz önce birbirimizi koruyup kollamayı bileceğiz..sahu vs ilgim dışı idi..ancak bazı hekim arkadaşların üslupları o kadar çirkince idi ki müdahil olmadan edemedim..arkadaşlar istisnalar hariç vicdanlı hiçbir hekim arkadaşın yattığı yerden bi yerlere geldiğini ne gördüm ne işittim..20 senelik acil Hekimi tanıdığım var kendisi pratisyen hekim ve alanında uzmanlaşmış..adam tusu kazansa hoca olarak başlayacak öyle düşünün..ama koşullar vs tusu kazanmasına mani olmuş..keza çocukken benim Aile hekimim olan hekim büyüğümemekli olacak neredeyse ancak bilgi ve becerisi en kral 75 -80puanlıkları gölgede bırakır..kısaca şunu diyeyim bir TSM Hekimi tusta halk Sağlığı seçecekse TSM de kaldığı her yıl için bir puan bonus verilmeli..bir aile Hekimi Ahu seçecekse aile hekimliği yaptığı her sene için bir puan bonus verilmeli..bir acil Hekimi acil tıp uzmanlığı seçecekse acilde çalıştığı her sene için bir bonus puan verilmeli..ve z kuşağı hekimler de buna saygı duymalı..haa bu arada ben hekimim..uzman pratisyen farketmez..hekimim..kıymetimizi yerimizi haddimizi lütfen bilelim..saygılar..

#4562794  gönderen trawizionli
 13.10.2021 - 22:22:06
Birbirimizi niye çekemiyoruz birbirimize niye kenetlenemiyoruz bi anlam veremiyorum şu işe..o kadar çok şey var ki yazmak istediğim..yakının hastadır özel oda istersin yok derler bi partinin bilmem Nesini arattırırsın 5 dk içinde özel odayı ayarlatırlar..rapor lazım olur rica edersin olmaz etik değil veremem derler bi sendikanın hekim dışı yöneticisi ya usta hallet şu işi der şak 30 günlük rapor çıkar..vesselam biz önce birbirimizi koruyup kollamayı bileceğiz..sahu vs ilgim dışı idi..ancak bazı hekim arkadaşların üslupları o kadar çirkince idi ki müdahil olmadan edemedim..arkadaşlar istisnalar hariç vicdanlı hiçbir hekim arkadaşın yattığı yerden bi yerlere geldiğini ne gördüm ne işittim..20 senelik acil Hekimi tanıdığım var kendisi pratisyen hekim ve alanında uzmanlaşmış..adam tusu kazansa hoca olarak başlayacak öyle düşünün..ama koşullar vs tusu kazanmasına mani olmuş..keza çocukken benim Aile hekimim olan hekim büyüğümemekli olacak neredeyse ancak bilgi ve becerisi en kral 75 -80puanlıkları gölgede bırakır..kısaca şunu diyeyim bir TSM Hekimi tusta halk Sağlığı seçecekse TSM de kaldığı her yıl için bir puan bonus verilmeli..bir aile Hekimi Ahu seçecekse aile hekimliği yaptığı her sene için bir puan bonus verilmeli..bir acil Hekimi acil tıp uzmanlığı seçecekse acilde çalıştığı her sene için bir bonus puan verilmeli..ve z kuşağı hekimler de buna saygı duymalı..haa bu arada ben hekimim..uzman pratisyen farketmez..hekimim..kıymetimizi yerimizi haddimizi lütfen bilelim..saygılar..

#4562833  gönderen sulo3154
 13.10.2021 - 23:35:20
Hocam benim yazdiklarim bir sistem elestirisi ve bu sisteme çanak tutan ,kendi manfeatini herseyden ustte goren 'hekim' arkadaslarimizadir.Etik ,hakkaniyet ve liyakat anlaminda memleketteki gercekleri iliklerine kadar hissetmis biriyim ,o yuzden bazi kisilerin cikarlari ugruna yasal olan ama toplumsal baglamda etik olmayan bir konuyu lutfen savunmayin cunku bu sistem vicdanlari ziyadesiyle yaraliyor zaten.
Kullanıcı avatarı

#4562857  gönderen aoera
 14.10.2021 - 09:11:26
drtrgt yazdı:
GOKTURK34 yazdı:
64 puanla psikiyatriye girdiyseniz bu işlerin detayını bilen birisinizdir diye düşünüyorum. o halde temel testi çözmeden ve puanı yükselten farklı bir hesaplamayala yazılan 55 puanı sanki aynı şekilde değerlenriilmiş gibi buraya yazma amacı nedir? hayır aldığınız o puanla tüm ahu asistanlarından daha az bir puanla girdiniz. ingilizce şartı yok, uzmanlığı alınca zorunlu şartı yok. 6 yıl demişsiniz rotasyon hariç zamanda çalıtığınız ve çalışmak istediğiniz yere dönerken şikayet neden? yös le girenlere de aynı tepkiyi gösterdik bu şekilde saçma bir ikilem oluşturan sisteme de aynı tepkiyi gösteririz.bu alalen ahu asistanlarını **** yerine koyma çabasıdır ama kızdığımız tabiki kendilerine tanınan hakkı kullanan hekim arkadaşlara değil. sistemi bu şekilde yapanlara ama siz de bir zahmet böyle saçmalık yokmuş gibi davranmayın. iyi fırsat buldum değerlendirdim yaklaşımı çok daha sağlıklı olacakır