Pazar , Ocak 24 2021
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
İzmir Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’nin Başhekimi Doğan Yıldırım’ın hemşirelere yönelik skandal mesajlar attığı ortaya çıktı. Yıldırım, "Siz doktorlar hemşirelerin komutanısınız arkadaşı değil. Emredeceksiniz ve yapacaklar" dedi. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Başhekim Doğan Yıldırım hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı. Yıldırım, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

İzmir'de Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi Başhekimi Doğan Yıldırım’ın hastane WhatsApp grubunda hemşireleri hedef alan hakaret içerikli mesajları ortaya çıktı. Başhekim Yıldırım, hastanenin WhatsApp grubundan hastane doktorlarını hemşirelere karşı nasıl davranmaları gerektiği konusunda skandal mesajlar attı.

Birgün'den Berkay SAĞOL'un haberine göre; Başhekim Yıldırım, “Siz doktorlar hemşirelerin komutanısınız, arkadaşı değil. Emredeceksiniz ve yapacaklar, hastaların battaniyesi eksik, çarşafı yırtık, yastığı yok” derken, hastanedeki yönetim eksikliklerini itiraf eden mesajının devamında “Şefkat desen hiç yok zaten, ö*** gibi tavırlar” şeklinde hakarette bulundu.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Başhekim Doğan Yıldırım hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı. Köşger sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bahse konu Başhekim hakkında soruşturma başlatılmıştır. İlimizde bütün mesleklerin, kişilerin ve kurumların uyum içinde çalışması için gereken tedbirler alınacaktır" dedi.

VİRÜSLE MÜCADELE EDERKEN YÖNETİM TARAFINDAN EZİLİYORUZ

Başhekimin hakaretlerinin ortaya çıkmasının ardından Türk Hemşireler Derneği İzmir Şubesi açıklama yaptı. Hemşirelik mesleğini değersizleştirmeye yönelik ithamların kabul edilmediği vurgulanan açıklamada, "Doğan Yıldırım’ın aynı grupta, bir hastane çalışanına yönelik hakaretlerinin yer aldığı, hastane çalışanının çalışma yerini hekimlerin oylamasına sunduğu, pandemi döneminde sağlık çalışanlarına sağlanan konaklama imkânını hekimler lehine manipüle ettiğine dair kanıtların yer aldığı yazışma kayıtları da elimizde mevcuttur. Doğan Yıldırım’ı bir başhekime, bir hekime, bu ülkenin üniversite mezunu bir vatandaşına yakışmayacak ifadelerini ve yaklaşımını kınıyoruz" denildi.

Covid-19 ile mücadeleyi sırtlayan hemşirelerin aynı zamanda yönetim baskısı altında ezildiği belirtilen açıklamada, "Sağlık hizmetlerinin bel kemiği olan ve gece gündüz adeta soluksuz çalışarak toplumumuzun hak ettiği kaliteli ve nitelikli sağlık hizmetini sunmaya ant içmiş biz hemşireler; her geçen gün artan ve sistematik hale gelen etik ilkelerden uzak, profesyonellik dışı uygulamalarla şiddete maruz kalıyoruz. Yönetici şiddetinin benzer üzücü örneklerinin daha öncede yaşandığı bu süreçte; görünen o ki aynı anlayış ile benzer olaylar yaşanmaya devam edecektir. THD olarak gerekli girişimlerde bulunduğumuzu, hiçbir hukuksal mücadeleden kaçınmayacağımızı bildiriyor, tüm meslektaşlarımıza bu ve bu gibi olayların takipçisi olacağımızın sözünü veriyoruz" ifadeleri kullanıldı.

İSTİFA ETTİ

Hemşirelere karşı skandal ifadeler kullanan başhekim Doğan Yıldırım, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada görevinden istifa ettiğini duyurdu. Yıldırım yaptığı açıklamada, “Maksadı üzüm yemek olmayanlara fırsat tanımayarak, ne devletime, ne bakanlığıma ne de onur duyduğum şerefli geçmişime halel gelmesine müsaade etmemek adına kendi isteğimle Başhekimlik görevinden çekiliyorum” dedi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
hastanede doktorlar arası iç yazışmaları bu şekil yayan "dalla-ma"lar oldukça. başhekimin yazdığı şeylerin öncesi, olayları daha neleri vardır, bilmiyoruz. büyük resme küçücük açıdan bakıp yargılıyoruz. kendi aramızda konuşma üslubumuz ayrı, çalışanlarla konuşma üslubu ayrı
Kullanıcı avatarı
Neden whatsapp grubunda bunları paylaşırsın ki. Yöneticiler resmiyette işlerin nasıl yürüdüğüne dair eğitimden geçmeli.
En son kutsaclirapunzel tarafından 08.01.2021 - 11:44:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Benim anlamadığım ozel mesajın ıfşası suc degıl mı, bu sosyal medya gercekten kontrolsüz bir hal almaya başladı artık, hemşire gruplarında da bizim hakkımızda bundan cok daha kotu seyler yazılıyordur emınım, Iyı ss alıp yayalım hemen, bazı malların eline sosyal medya vermek, maymunun eline daktilo vermek gıbı oluyor
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Ne hemşireler var had bilmez, kortexi hiç kullanmak zorunda değildir ama herkesten çok iş yaptığını söyler işini böyle düzgün nizami yapmaya çalışan adamlar bu devirde yok oluyor farkında mısınız ve doktordan daha çok para kazanan hemşireler var bu mesleği seçerek çok büyük yanlış yapmışız bir ömür daha lazım bize bu ömrümüzü hep şanssızlıkla geçirdik .
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Aslında ne yazık ki biz arka duramıyoruz hekim meslektaşlarımıza. Birlik olup sesimizi çıkaramıyoruz. 'Order' veriyoruz adı üstünde, ama hemşire grupları twitterda 'rica' edilecek diye bangır bangır bağırıyor. Bu durum sadece meslektaşımıza yönelik değil aslında tüm hemşireler de bundan ders çıkardı hekimler de. Sonuçları pratiğe yansıyacaktır.