Pazar , Ocak 24 2021
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 21 Eylül 2020 akşamı sağlık personelinin kendilerini korumak için kapıyı tutmak zorunda kaldıkları olayları çıkaran 2'si tutuklu 5 sanığın yargılanmasına başlandı

Ankara 34. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

Kimlik tespiti ve iddianame özetinin okunmasının ardından sanıkların savunmasına geçildi.

Tutuklu sanık Soykan Kamay, olay günü personelin, hastaneye getirilen hastanın önce yaşadığını, sonra öldüğünü söylediğini iddia etti.

Ölüm haberi üzerine duyduğu acı nedeni ile kapıya vurduğunu ancak bunu başkalarına yönelik art niyetle yapmadığını ileri süren Kamay, hastane personeline küfür de etmediğini savundu.

Tutuklu sanık Muhammed Devran Özel de önceki savunmalarını tekrarlayarak, hakkındaki iddiaları kabul etmediğini beyan etti.

Diğer sanıklar da görevini yapmaya çalışan kamu personeline karşı bilerek ve isteyerek bir saldırıda bulunmadıklarını, kamu malına verdiklerini zararları da karşılamak istediklerini ifade etti.

Avukatların beyanının ardından ara kararını açıklayan mahkeme, tutuklu sanıklar Kamay ve Özel'in "konutu terk etmeme" adli kontrol şartıyla tahliyesine hükmetti.

Mahkeme, duruşmayı 3 Mart'a erteledi.

- Olayın geçmişi

21 Eylül 2020 akşamı saat 17.30 sıralarında silahlı saldırı sonucu yaralanan Fırat Öztaş ile ağabeyi Ahmet Öztaş, Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmış, Ahmet Öztaş acil servisteki bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti.

Öztaş'ın ailesi ve yakınlarının taşkınlık çıkartarak ısrarla cenazeyi görmek istemesi üzerine, acil servisin "kırmızı" alanına girilmesinden endişelenen ve kendilerini korumak isteyen doktor ve hemşireler, kapıyı kapatıp arkasına travma tahtalarıyla barikat kurmuşlardı.

Daha sonra, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca olayla ilgili hazırlanan iddianamede, şüpheliler Fırat Öztaş, Soykan Kamay ve Muhammed Devran Özel'in "kamu malına zarar vermek" ve "sağlık personeline görevi yaptırmamak için direnmek" suçlarından 8 yıl 6'şar aya, Yasin Özel ve Memet Sadik Özel'in ise "sağlık personeline görevi yaptırmamak için direnmek" suçundan 4 yıl 6'şar aya kadar hapisleri istenmişti.

Tutuksuz yargılanan sanıklar Soykan Kamay ve Muhammed Devran Özel, savcılık tarafından yapılan itiraz sonucunda Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesince tutuklanmıştı.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
salmışlar, adamlar hastaneyi yıktılar ceza yok,diğer hastaların tedavi almasını engellediler ceza yok, doktorların canına kastettiler ceza yok.Yani her zamanki gibi yine salmışlar.
En son tus202 tarafından 06.01.2021 - 20:31:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Adalet, adalet, adalet.....

Bu adaleti dağıtanlar da bir gün "adalete" muhtaç duruma gelebilirler. Geçmişimizde çok örneklerini gördük. Yazık. Aynı şey bir savcının, bir siyasetçinin başına gelseydi sonuç ne olurdu?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
mhurkan yazdı:
06.01.2021 - 20:15:57
Adalet, adalet, adalet.....

Bu adaleti dağıtanlar da bir gün "adalete" muhtaç duruma gelebilirler. Geçmişimizde çok örneklerini gördük. Yazık. Aynı şey bir savcının, bir siyasetçinin başına gelseydi sonuç ne olurdu?
Şimdiye kadar 2 savcıyla burun buruna geldim;
2 sinin de eşleri beni şikayet etti, ikisi de savcı eşi olmalarına güvendiklerini ima ederek yaptı(hatta biri direk şöyle dedi "ben savcı karısıyım seni sürerim").Bu savcı kocalar benim haklı olmama rağmen adamlar "mevkilerini kullanarak yani görevlerini kötüye kullanarak" direk üst mahkemelerden dava açtılar, Allah'tan resmi evraklar bilirkişiler haklılığımı ispat etti de öyle kurtuldum.
Demem o ki:
Bazı hukukçular(adil olanları tenzih ediyorum) bırakın kendilerine haksızlık yapılmasını, kendi haksızlıklarında bile o adalet makamlarını çatır çatır kullanıyorlar.