Pazar , Ocak 24 2021
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
İzmir Tire Devlet Hastanesi mobbing iddiaları ile gündeme geldi. Hastanede çalışan üç doktor, başhekimin kendilerine yönelik “uygunsuz” davranışları olduğu iddiasıyla İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’ne dilekçeyle başvurarak şikâyetçi oldu

Resim

İzmir Tire Devlet Hastanesinde uzman doktor Hasan Basri Canpolat, başhekim tarafından tayin istemeye zorlanma, hakaret, yıldırma ve mobbinge maruz kaldığını öne sürdü. Yasin Portakal ise hastanede birçok eksiklik olduğunu, bunu dile getirdiğinde ise “Sakın konuşma, başhekim seni sürer” tehditleri ile karşı karşıya kaldığını anlattı.

Tire Devlet Hastanesi’nde 26 yıldır çalışan dahiliye uzmanı Canpolat, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

“Çalışma arkadaşlarım bu duruma şahittir. Bu bahsettiğim davranışlar nedeni ile kendimi mutsuz, değersiz ve tehlikede hissetmekteyim. Uyku anksiyete bozukluğu yaşamaktayım.”

Aynı hastanede yedi yıldır çalışan kulak burun boğaz uzmanı Duman ise dilekçesinde iki yıldır hastane başhekimi tarafından yıldırma, sürekli ve kasıtlı olarak temel özlük haklarının elde edilmesinde güçlük çıkarma, aşağılama ve ayrımcılığa maruz kaldığını belirtti. Portakal ise dilekçesinde, hastanede yaşanan sıkıntılardan bahsetti. Başhekimin bulunduğu toplantılarda ise sorunları anlatmaya çalıştığını aktaran Portakal, şöyle konuştu:

“Ağzımı açar açmaz başhekim ‘Sen hastanenin ne kadar borcunun olduğunu biliyor musun’ diyerek beni susturuyor.”

İddiaya göre il sağlık müdürlüğüne yaptığı şikâyetin ardından doktor Hasan Basri Canpolat, Ödemiş Devlet Hastanesinde görevlendirildi. Cumhuriyet Gazetesi'nden Seyhan Avşar'ın haberine göre Canpolat, 3 Aralık günü eski hastanesine giderek meslektaşı Yasin Portakal’ı ziyaret etti. Meslektaşının odasındayken başhekim ve güvenlik görevlileri tarafından oda basıldı. Başhekim, Canpolat’a “Senin burada ne işin var” diyerek güvenlik görevlileri tarafından doktoru zorla hastaneden çıkardı. Bunun üzerine Canpolat fenalaştı ve müşahade altına alındı. Canpolat, başhekimden şikâyetçi oldu.
Cumhuriyet
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Buradan eğer ulaşırsa hasan basri canpolat hocama sesleniyorum, lütfen boks ya da güreş öğrenin. Anksiyete uyku bozukluğu olacak derecede kendinizi güvnde hissetmiyorsanız bunu yapmalısınız. Yaş önemli değil inanmıyorsanız mike tyson yazsın google 56 yaşında ağırsiklet maçına çıktı yeni. Kimseyi dövün demiyorum ama gerektiğinde kendinize yapılan saldırıyı sonlandırın
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009