Cumartesi , Ocak 16 2021
Seviye Tespit Sinavi (Tip Doktorlugu Alaninda Yurtdisi Yuksekogretim Diploma Denkligi Sinavi)
Kullanıcı avatarı
Drgregoryhouse yazdı:
22.12.2020 - 08:23:45
Biyokimyaci yazdı:
21.12.2020 - 19:59:10
Drgregoryhouse yazdı:
21.12.2020 - 11:18:23

Yarı Türk, Yarı yabancı, İngilizce konuşulan bir ülkede büyüdüm ve ülkeme gelip halkıma hizmet etmeye karar verdim. Bu yılın başından itibaren Türkçe öğreniyorum ve TUS sınavını yazdım ve geçtim. Soruşturmama tek katkınız eleştirmekse, o zaman bu sadece nasıl bir insan olduğunuzu gösterir. Umarım bir dahaki sefere cevap vermeden önce iki kez düşünürsün.
Hangi ülke merak ettim Balkanlarda olmasın ? (Soruşturma değil soru) niye iki kez düşüneyim ki? Katkım eleştirmek değil. Ülkeye hizmet edecekseniz önce o insanların dilini öğreneceksiniz
her şeyden önce bir doktor olarak dikkatinizi geliştirmelisiniz. İngilizce konuşan ülke dedim ve sen Balkan'ı soruyorsun. Eğer bilmen gerekiyorsa ; Yeni Zelanda. İkinci olarak, Türkçe öğrenmeye bu yılın başlarında başladığımı ve uzmanlık sınavını geçtiğimi de yukarıda belirtmiştim. Ayrımcılık yapmaktansa bir yurttaş arkadaşınızla gurur duymanız gerekmez mi? İngilizce sınavını geçmenin birkaç yıl aldığını fark ettim. Ve son olarak, Balkanlar'a yönelik bağnazlık nedir? ve diğer komşu ülkeler? İşleriniz için gerçekten bir tehdit haline geldiler mi? Amerikalılar ve Meksikalılar gibi değil mi sence? “oh no! They are stealing our Jobs”
Bir kez daha tekrar ediyorum; Bir dahaki sefere sizi ilgilendirmeyen şeyler hakkında olumlu konuşun veya her zaman sorulan soruyu yanıtlamaya çalışın. Tartışmalar için değil bilgi için buradayım. Gelecekteki çabanızda size başarılar diliyorum. daha merhametli ol
Yani hele bu dönemde yeni zelandadan türkiyeye çalışmaya mı geldin. Bilmiyorum çok özel bir sebebin olması lazım. bize de anlat da ben de sinirlenmiyim. Yeni zelanda da part time mc donalds çalışanı doktorla benzer maaş alıyor da bizde.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009