Cumartesi , Aralık 5 2020
Aile hekimlerinin genel bilgi paylasim platformu...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Re: Aile hekimi uzman maaşı

#4464910  gönderen hfv22
 21.11.2020 - 20:31:49
küçük ilçelerde nöbet parasıyla 9 u zor gören ürolog,ortopedist,khd cular var.yazık gerçekten onca yıl verilen emeğe.ahu maaşı=prt aile hek+2k
Kullanıcı avatarı

#4464911  gönderen memluklu
 21.11.2020 - 20:34:35
hfv22 yazdı:
21.11.2020 - 20:31:49
küçük ilçelerde nöbet parasıyla 9 u zor gören ürolog,ortopedist,khd cular var.yazık gerçekten onca yıl verilen emeğe.ahu maaşı=prt aile hek+2k
Küçük ilce ve küçük illerin bir kısmında bu saydığınız uzmanlarin neredeyse yüzde 90 i operasyon bile yapmıyor. Dolaysiyla bu paraya mahkumlar neyazikki
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4464913  gönderen Wohe
 21.11.2020 - 20:36:28
Ortada haksız olan durum uzman hekimlerin az kazanması. Aile hekimleri bile hak ettiklerinden az kazanıyor , varsayalım aile hekimi 7 bin alsa , eline geçen 9 bine sevinecek uzman var mı aranızda ?

#4464920  gönderen anlatamıyorum
 21.11.2020 - 20:51:32
Kimse zorla sizi baska bir uzmanlik alanina yonlendirmiyor. Cok kazanmasi size koyuyorsa siz de aile hek. secebilirsiniz. Hala kendi icimizde bu soyle o boyle demekten hekimligin haklarini koruyamiyoruz. Hangi bolumu istiyorsan ya da asistaniyosan ve ya uzmaniysan onun da sartlarinin iyi olmasini isteyebilirsin ki genel olarak hekimligin sartlarinin iyilestirilmesi gerekli bence. Ama gelip aile hek uzmanilgina sallamak cocukluk baya.

#4464927  gönderen munem
 21.11.2020 - 21:29:05
anlatamıyorum yazdı:
21.11.2020 - 20:51:32
Kimse zorla sizi baska bir uzmanlik alanina yonlendirmiyor. Cok kazanmasi size koyuyorsa siz de aile hek. secebilirsiniz. Hala kendi icimizde bu soyle o boyle demekten hekimligin haklarini koruyamiyoruz. Hangi bolumu istiyorsan ya da asistaniyosan ve ya uzmaniysan onun da sartlarinin iyi olmasini isteyebilirsin ki genel olarak hekimligin sartlarinin iyilestirilmesi gerekli bence. Ama gelip aile hek uzmanilgina sallamak cocukluk baya.
Bu basit çıkarımı yapamayan insan zaten fazla kazanmayı haketmiyordur. Çok basit arkadaşlar madem aile hekimliğinin şartları bu kadar iyi aile hekimi olun, aile hekimi olmak için şartlar belli. torpilin işlemediği ender yerlerden biri. Elinizi kimse tutmuyor
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4464931  gönderen hardplayer
 21.11.2020 - 21:32:30
nodry yazdı:
21.11.2020 - 14:01:48
Pratisyen aile hekimiyim 1200 nüfuslu zorunlu düşük nüfuslu bölge A sınıfı asm . 16-19 bin arası elime kalan. Merkez ilçedeki Aile hekimi uzmanı 20 bin alır ortalama.
👏
Kullanıcı avatarı

#4464935  gönderen dr_sheehan
 21.11.2020 - 21:55:41
hardplayer yazdı:
21.11.2020 - 21:32:30
nodry yazdı:
21.11.2020 - 14:01:48
Pratisyen aile hekimiyim 1200 nüfuslu zorunlu düşük nüfuslu bölge A sınıfı asm . 16-19 bin arası elime kalan. Merkez ilçedeki Aile hekimi uzmanı 20 bin alır ortalama.
doguda sanirim burasi batida bu paralar yok

#4464939  gönderen Wohe
 21.11.2020 - 22:15:28
perfore yazdı:
21.11.2020 - 20:40:04
Aile hekimleri az mi kazanıyor?
0 saat mesai çalışma = 7 bin bile olsa cok bence
Az kazanıyor. Şahsen hekim olarak bir yere sorumlu atansam ve hiç iş yapmayacak bile olsam 7 bini kabul etmem. Gider barajı geçip girilen yatış bir yerde mühendislik okur kpss odaklanır devlette 7 bini yata yata alırdım. Gençliğim de yanıma kar kalırdı. 1000 dolar bile değil , Allahın burkina fasosunda ki doktor bile daha çok kazanıyor.

#4464961  gönderen josephgoebbels
 21.11.2020 - 23:55:29
Aile hekimleri çok kazanmıyor, başta asistan hekimler olmak üzere uzman hekimlerde rezil olup bir de maddi anlamda az kazanıyorlar
Açıkçası aşağılık bir durumdayız
Çok birşey söylemek istemiyorum aslında ama tutamıyorum
Alt dönemlerin tus vs icin gencliklerini harcadiklarini zor branşlarda heba olduklarını görüyorum
Bu tamamen hayatı çöpe atmaktır
Zaten çok ekstrem bir adam olmadıktan sonra az bir maaşa bin binbesyuz dolara calisan bir eşşek olacaksın neye kasiyorsun dostum?
Burada bozuk sistem muhabbeti de yapmaya gerek yok sıktı artık
Melankolik takılmaya ya da veryansina da gerek yok çünkü gördük ki işe yaramıyor
Bu sıkıntılar maddi anlamda süresiz ve toplu grev ile bir haftada çözülür ama bugüne dek bu grev yapilmadiysa bundan hiç yapilmaz
Bunlari yazmamda amaç size öneri vermek
1- dr olarak TR den öyle ya da böyle bir yolunu bulup KAÇIN
2- dr olarak TR den kacamiyorsan halk sağlığı,aile hek gibi nispeten soft branslarin uzmanı ol ki AİLENE Kendine vakit ayır en azından hayatı kacirma dostum
Gençler dr luk ve tus a birbirinizle rekabet e harcadığınız enerji nin yarısını mühendis mimar yazılımci iktisatçı işletmeci bankacı olarak harcasaydiniz hepiniz çoktan düzeninizi kurmuş paranızı kazanmış olurdunuz
Birisi şunu yazmıştı Boğaziçili mühendis iş arıyor asgari ye calisiyor
Benim iki kardeşim Boğaziçi li
Benden iyi mi bileceksin
Benden daha fazla Boğaziçi li taniyan azdır
Ben hiç iş arayan falan gormedim
Bu adamlarin yuzde 80 i bu arada yurtdışında ve iyi şirketlerde gençler
üni yi kazanamayan ama parali hukuk okuyan arkadaşım bürosunu biz okurken açtı lux evini aldı geçenlerde de BMW sini aldı bakin sallamiyorum

Bu insanlar bana ve bizlere acıyarak bakıyorlar ve bizi görüp o üniversite sınavında verdikleri cesur kararla gurur duyuyorlar
Siz burada tus muhabbeti yaparak aile hekimlerine sallayarak vaktinizi olduruyorsunuz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4464997  gönderen yem01
 22.11.2020 - 00:36:31
josephgoebbels yazdı:
21.11.2020 - 23:55:29
Aile hekimleri çok kazanmıyor, başta asistan hekimler olmak üzere uzman hekimlerde rezil olup bir de maddi anlamda az kazanıyorlar
Açıkçası aşağılık bir durumdayız
Çok birşey söylemek istemiyorum aslında ama tutamıyorum
Alt dönemlerin tus vs icin gencliklerini harcadiklarini zor branşlarda heba olduklarını görüyorum
Bu tamamen hayatı çöpe atmaktır
Zaten çok ekstrem bir adam olmadıktan sonra az bir maaşa bin binbesyuz dolara calisan bir eşşek olacaksın neye kasiyorsun dostum?
Burada bozuk sistem muhabbeti de yapmaya gerek yok sıktı artık
Melankolik takılmaya ya da veryansina da gerek yok çünkü gördük ki işe yaramıyor
Bu sıkıntılar maddi anlamda süresiz ve toplu grev ile bir haftada çözülür ama bugüne dek bu grev yapilmadiysa bundan hiç yapilmaz
Bunlari yazmamda amaç size öneri vermek
1- dr olarak TR den öyle ya da böyle bir yolunu bulup KAÇIN
2- dr olarak TR den kacamiyorsan halk sağlığı,aile hek gibi nispeten soft branslarin uzmanı ol ki AİLENE Kendine vakit ayır en azından hayatı kacirma dostum
Gençler dr luk ve tus a birbirinizle rekabet e harcadığınız enerji nin yarısını mühendis mimar yazılımci iktisatçı işletmeci bankacı olarak harcasaydiniz hepiniz çoktan düzeninizi kurmuş paranızı kazanmış olurdunuz
Birisi şunu yazmıştı Boğaziçili mühendis iş arıyor asgari ye calisiyor
Benim iki kardeşim Boğaziçi li
Benden iyi mi bileceksin
Benden daha fazla Boğaziçi li taniyan azdır
Ben hiç iş arayan falan gormedim
Bu adamlarin yuzde 80 i bu arada yurtdışında ve iyi şirketlerde gençler
üni yi kazanamayan ama parali hukuk okuyan arkadaşım bürosunu biz okurken açtı lux evini aldı geçenlerde de BMW sini aldı bakin sallamiyorum

Bu insanlar bana ve bizlere acıyarak bakıyorlar ve bizi görüp o üniversite sınavında verdikleri cesur kararla gurur duyuyorlar
Siz burada tus muhabbeti yaparak aile hekimlerine sallayarak vaktinizi olduruyorsunuz
Gördüğüm en mantıklı mesajlardan nihayet elinize dilinize sağlık.Öğrenci arkadaşlar buna asistanlar da dahil ; çünkü o kafada birçoğu mecburi yapmadan, hayata atılmadan ,sadece kendi doktor çevrelerinden oluşan izole bir hayat yaşadıklarından bu durumun farkında değil.Sudan çıkmış balığa dönecekler son 3 4 yılın mezunları ve sonrakiler maalesef..

#4465148  gönderen ahmetmeteisikara
 22.11.2020 - 13:58:42
Bu eline 16bin kalan arkadaşlar nerede yaşıyor? Üzerine gider mi katıyorsunuz nedir?

İstanbul’da a sınıfı 3700 nüfusum var. Maaşım 9-10-11 bin arası değişiyor gelir vergisi gebe sayısı vs. Gider de7000 yatıyor ondan elimize 2bin kalıyor genelde. Günde 70 polün altına da düşmeyiz. Biz kamu binasıyız bir de özelde kiralar 2 katı stopajı bilmemnesini falan ödüyorlar. Yanımdaki uzman arkadaş da benden 1500 fazla alıyor.

Doğuda durum bambaşka sanırım tayin mi istesem acaba

#4465172  gönderen lalcafe
 22.11.2020 - 16:45:26
ahmetmeteisikara yazdı:
22.11.2020 - 13:58:42
Bu eline 16bin kalan arkadaşlar nerede yaşıyor? Üzerine gider mi katıyorsunuz nedir?

İstanbul’da a sınıfı 3700 nüfusum var. Maaşım 9-10-11 bin arası değişiyor gelir vergisi gebe sayısı vs. Gider de7000 yatıyor ondan elimize 2bin kalıyor genelde. Günde 70 polün altına da düşmeyiz. Biz kamu binasıyız bir de özelde kiralar 2 katı stopajı bilmemnesini falan ödüyorlar. Yanımdaki uzman arkadaş da benden 1500 fazla alıyor.

Doğuda durum bambaşka sanırım tayin mi istesem acaba
Doğu'da bir ilçede ism'deyim. Bizim ASM'de 9 aile hekimi var. Maaş + cari gider olarak ellerine geçen 17-20 bin.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7