Çarşamba , Aralık 2 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Servisinde görev yapan sağlık çalışanları, dün akşam hasta yakınları tarafından saldırıya uğradı.

Sağlıkçılar, kapıları tutarak ve tıbbi cihazlarla barikat yaparak kendilerini korumaya çalıştı.

"SAĞLIK EMEKÇİLERİNE YÖNELİK ŞİDDETİ KINIYORUZ"

Skandal görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), "Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Servisinde dün akşam hasta yakınları tarafından saldırıya uğrayan ve kapıları tutarak kendilerini korumaya çalışan sağlık emekçilerine yönelik şiddeti kınıyoruz. Sağlıkta şiddete karşı mücadelemiz devam edecek" ifadelerini kullandı.

1 KİŞİ TUTUKLANDI

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıyla ilgili bir kişi tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, saldırıyla ilgili soruşturma kapsamında bir kişi tutuklandı, bir kişi adli kontrolle, üç kişi ise serbest bırakıldı.

BAKAN KOCA'DAN TEPKİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaşanan olaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

Bakan Koca paylaşımda, "Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin bir yenisi Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi'nde dün gece yaşandı. Saldırganlar Çocuk Yoğun Bakım Servisine kaldırılan bir hastanın yakınlarıydı. Mahkemede hesap verecekler. Ama çocuklarına verebilecekleri bir cevap olmayacak" ifadelerini kullandı.

ANKARA'DA DAHA ÖNCE DE YAŞANMIŞTI

Geçtiğimiz eylül ayında da yine aynı görüntüler yaşanmıştı. Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilen yaralılardan birinin hayatını kaybettiği haberi üzerine hasta yakınları hastane acilindeki sağlık personeline saldırmıştı.

Sağlık çalışanlarının kendilerini bir bölüme kapatarak kapıyı tutmaya çalıştığı anlar kameraya yansırken, yapılan saldırı kamuoyunda büyük tepkilere neden olmuştu.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Olsun önemli olan bu yılın sağlıkçılar yılı ilan edilmesi. Arada dayak da bunun bonusu. Şaka bir yana sevgili arkadaşlar boks, Kick Boks dersleri almaya başlayın. 1 yıl sonra bile vücudunuz, yürüyüşünüz değişecek. Karşı taraf bu boş adama benzemiyor diye düşünecek. Benim başıma hiç gelmedi ama bana saldıracak 3 kişiyi 5 dakikada nakavt ederim. Bir kişiye bir kere sağlam vurmam yeterli. İkinci kez vurmama gerek yok. Sadece kendinize güveniniz artmayacak giydiğiniz tişört, kazak yakışacak. Karı kız işleri ile ilgiliyseniz tercih edilirliğiniz artacak. Benden size tavsiye yarın başlayın 3 yıl sonra gelip elimi öpersiniz 😜
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Ya hapis cezası işe yaramıyor dünya genelinde bu açık oturumlarda tartışılıyor artık güney Amerika da içeriye prostitute sokuyorlar , kokain sokuyorlar, adamlar barbekü partisi veriyor, onların canını yaktığı insanlar da da sanıyor ki ceza çekiyor.

Ya Rusya sistemi getirilmeli çorak araziler de taş ve maden ocaklarında çalışmalilar ,yol yapımında kanalizasyon da , bunlara harcanan para yi odemeliler reddederlerse hücre cezası verilmeli. Eklemleri dağılıncaya kadar çalıştırılmali.

Yâda şahıslara sağlam para cezası verilmeli zaten bunların hiç şaşmaz sosyoekonomik durumu düşük muhtemelen cebeci Hastanesi'ne geldiğine göre Mamak tuzla tarafı, ver 150 Bin TL ceza , zaten ödeyemez,koy evine haciz i sokakta kalsın kışın soğuğunda ,o parayı da sağlık çalışanlarına görev tazminatı olarak öde, içeri girse ne olacak. Cezaevi doktorluğu yapmış biri olarak söylüyorum, çay kahve muhabbet.
Hasta bakmayan bölüm seçmeye bakın. Ne maddi karsiligini alabiliyorsunuz ne de saygi goren guvenli bir ortamdasiniz. Kelle koltukta uc kurusla gecen hayatlar bunlar. Değmez bence. Ne is yapiyorsun dediklerinde memur diyip geciyorum. Millet anasinin danasinin saglik sorunu icin ustune yilişiyo boyle ufak durumlarda bile. Yapmayiverin klinik doktorluk ne olacak sanki
Şimdi bize saldırana yumruk atsak biz mi suçlu olacaz?? Yazık ya o yogunbakımın sesini hatırladım izleyince de cidden asistan arkadaşlara çok yazık olmuş kim bilir kaçıncı saatleri orda o ses insanı delirten birşey zaten üstüne bir de böyle öküzlerle uğraş... rezalet
Kullanıcı avatarı
- Sağlıkta şiddet hız kesmeden etkili kanuni yaptırım ile karşılaşmadan yoluna devam ediyorken
-Olsun bakan dsö ye 2021 i sağlık çalışanları yılı ilan ettirdi
-korona meslek hastalığı bile sayılmazken
-özlük haklarımızda bir düzelme olmazken, maaşlarımız kuşa dönmüşken, emekli maaşlarımız yetmeyecekken
-Mevcut SUT fiyatları ile hastaneler zar zor dönerken
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009