Cumartesi , Aralık 5 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

43 binden fazla gönüllünün katıldığı bir çalışmada, Pfizer ve BioNTech SE tarafından geliştirilen koronavirüs aşısının enfeksiyonu yüzde 90'dan fazla önlediği açıklandı.Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgınına ilişkin Pfizer ve BioNTech SE tarafından geliştirilen koronavirüs aşısından müjdeli haber geldi. Pfizer ve BioNTech SE tarafından geliştirilen koronavirüs aşısının enfeksiyonu yüzde 90'dan fazla önlediği açıklandı.43 binden fazla gönüllüyle yapılan araştırmada bir gruba iki doz deneysel aşı diğer gruba tuzlu su plasebo verildi. Yapılan çalışmada aşının yüzde 90’dan fazla etkili olduğu görüldü.

"HARİKA BİR GÜN"

Hala devam eden çalışmalar ve etki düzeyi araştırması sürmesine rağmen aşının işe yaradığının ortaya konulduğunu belirten Pfizer CEO'su Albert Bourla, "Bugün bilim ve insanlık için harika bir gün" derken "Aşama 3, COVID-19 aşısı denememizin ilk sonuçlarıdır. Bu aşama aşımızın COVID-19'u önleme yeteneğinin ilk kanıtını ortaya koyuyor" ifadelerini kullandı.

TÜRKYE'DE DE DENENİYOR

Türkiye’de dahil olmak üzere 6 ülkede 43 bin 500 kişi üzerinde test edilen aşının üreticilerinin bu ay sonunda acil kullanım onayı için başvuruda bulunmayı planladığı bildirildi. Aşı, üç hafta arayla iki doz halinde uygulanacak. Pfizer, yıl sonuna kadar 50 milyon doz aşıyı piyasaya sürebilmeyi planlıyor.

Pfizer CEO'su Albert Bourla konuyla ilgili olarak, "Bugün bilim ve insanlık için harika bir gün. Koronavirüs aşımızın üçüncü faz sonuçları, aşının COVId-19'a karşı koruma sağladığını gösterdi."
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
hidroksiklorokin gibi rus aşısı gibi bir olay olduğunu düşünüyorum.1 yıllık koruyuculuğu olan aşı yerine tedavi protokollerine neden yatırım yapıldığını da anlamıyorum anlıyorum da işin içinde bulunanlarda hiç mi bilim sevdalısı doktor yok hepsi mi başkalarının(siyasetin veya firmanın veya paranın) kölesi olmuş durumda onu anlamıyorum. Siyaset nasıl girdiği alanı mahfediyorsa tıp alanına da tıpdışı bireylerin girmesi mahfediyor. Ortaçağda olsa tedavisi bulunacak hastalık (en azından pandemi dalgası olmaz)sırf ülkelerin ekonomik gerekçeleriyle hastalığı saklamasından tutun aşı yaparsak zengin oluruz hayalleriyle pandemi dalgaları oluşturuyor pandemiye rağmen internet sitelerinin paralar basması ve sağlık çalışanlarının dünya genelinde hakettiği parayı alamaması ise (bizi saymıyorum biz köleden beteriz) diğer bir saçma durum
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009