Çarşamba , Aralık 2 2020
Doktorca Haberin Adresi...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12
hasan22 yazdı:
16.11.2020 - 20:56:53
Haziran temmuz gibi olur. Devam etmez tavandan ek ödeme. Verilecek olsaydı şimdiye kadar belli olurdu. Tv kanallari alt yazı geçerdi. Sağlık çalışanları yüz de 100 tavan diye...
Etmek zorunda. İzin, istifa, emeklilik durduruldu. Bazı hastanelerde döner belki verilir ama çoğu hastanede 0 alınacak. Bu kadar vaka varken 0 mümkün değil.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Akil35 yazdı:
16.11.2020 - 21:06:01
hasan22 yazdı:
16.11.2020 - 20:56:53
Haziran temmuz gibi olur. Devam etmez tavandan ek ödeme. Verilecek olsaydı şimdiye kadar belli olurdu. Tv kanallari alt yazı geçerdi. Sağlık çalışanları yüz de 100 tavan diye...
Etmek zorunda. İzin, istifa, emeklilik durduruldu. Bazı hastanelerde döner belki verilir ama çoğu hastanede 0 alınacak. Bu kadar vaka varken 0 mümkün değil.
Inşallah eder hocam ama benim pek ümidim yok
Haziran, temmuz döneminden daha farklı durumdayız, hem vaka açısından hem de durdurulan izin,istifa vs var. Aynı zamanda kesinti,vergi diliminden dolayı zaten düştü maaşlar üstüne 0 döner motivasyonu da bozar düşüncesiyle devam ettirirler bence de, inşallah tabi.
Kullanıcı avatarı
Özlük haklarını üç beş kuruşa değişen bu kafayla daha bu meslek çok sürünür. Sanki köleymişsin gibi izin yok istifa edemezsin hastaysan da gel çalış diyor. Değil ek ödeme nöbet ücretlerini bile yatiramayan hastaneler var. Hocalara cukkayi verip asistanların kanını emiyorlar.
Ya devlette yata yata kazanacak pozisyon bulun ya da özelde tutunun. Devlet kendine doktor değil köle istiyor :)

Eksi sözlükte birisi hekim maaşı için ne güzel tespitte bulunmuş bakın

"" serbest piyasa dinamiklerince belirlenen maaş. sen o üç kuruşa çalışmayı kabul edip üstüne hala "çok ameliyat yaptım hiç kimseyi geri çevirmedim" diye milletten alkış bekleyen bir köleysen, yaptığın işin maddi değerini o raddeye indirmiş oluyorsun. finans kapital düzenin gerçeklik algısını inşa ettiği günümüz dünyasında da kusura bakma ama "o kadarlık adamsın". sen bekçi, imam maaşına cerrahlık yapmayı kabul ettiğin anda senin yaptığın cerrahlığın değeri bütün gün çarşı pazar gezmek, günde 5 vakit namaz kılmakla falan eşdeğer oluyor ...""

Kısa ve net özetlemiş.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Wohe yazdı:
16.11.2020 - 23:20:54
Ya devlette yata yata kazanacak pozisyon bulun ya da özelde tutunun. Devlet kendine doktor değil köle istiyor :)

Eksi sözlükte birisi hekim maaşı için ne güzel tespitte bulunmuş bakın

"" serbest piyasa dinamiklerince belirlenen maaş. sen o üç kuruşa çalışmayı kabul edip üstüne hala "çok ameliyat yaptım hiç kimseyi geri çevirmedim" diye milletten alkış bekleyen bir köleysen, yaptığın işin maddi değerini o raddeye indirmiş oluyorsun. finans kapital düzenin gerçeklik algısını inşa ettiği günümüz dünyasında da kusura bakma ama "o kadarlık adamsın". sen bekçi, imam maaşına cerrahlık yapmayı kabul ettiğin anda senin yaptığın cerrahlığın değeri bütün gün çarşı pazar gezmek, günde 5 vakit namaz kılmakla falan eşdeğer oluyor ...""

Kısa ve net özetlemiş.
Asgari ücrete çalışacaksınız deseler yine kabul edecek tipler var. Enseye vurmaya gerek de yok getirip lokmasını kendi verir.
MEB açıklama yapıyor öğretmenler uzaktan eğitimle ek ders ücretlerini almaya devam edecekler diye . Covidde çalışan hemen her gün 1-2 vefat haberini duyduğumuz sağlık çalışanların herhangi bir ek ödeme alacağını daha duymadık. Biri umarım bakanımızı haberdar eder kendisi muhtemelen çok yoğun.
Tavandan ödemelerde adalet sağlanmış sevgili doktor kardeşlerim, hemşire arkadaşların kazancında kimsenin gözu yok ama istanbul sancaktepe eah nde bizlere 5900 ,hemşire arkadaşlara 7300 yatmış, haber benden alaka sizden başka yerlerde de böyle mi acaba
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
drend yazdı:
19.11.2020 - 01:17:55
MEB açıklama yapıyor öğretmenler uzaktan eğitimle ek ders ücretlerini almaya devam edecekler diye . Covidde çalışan hemen her gün 1-2 vefat haberini duyduğumuz sağlık çalışanların herhangi bir ek ödeme alacağını daha duymadık. Biri umarım bakanımızı haberdar eder kendisi muhtemelen çok yoğun.
hakkımızı arayamıyoruz.aile hekimleri dışında hakkını arayan ve alan yok maalesef.helal olsun aile hekimlerine.aile hekimleri dışındaki personeller maalesef hakkını alamıyor
Bugün twitter da tt oldu yine ama hala açıklama yok, kasım sonuna doğru geliyoruz, muhtemelen ek ödeme olmazsa performans olmayacak çoğu yerde kesintiden vs yıl sonu olduğu için..Bulunduğum ilde yoğunbakımlar dolu, en sıkıntılı dönemin içerisinde olduğumuzu bilmeyen yok. Uzaktan eğitimle etkilenen,yorulan,perişan olan öğretmenlerimiz karşılığını alıyorken alacakken, bize kayıtsız kalmazlar umarım
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12