Salı , Ocak 26 2021
Doktorca Haberin Adresi...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Kullanıcı avatarı
Sağlık personeline, pandemi nedeniyle tavandan ek ödeme uygulamasında süre ikinci defa doldu

Resim

Pandemi nedeniyle ikinci bir emre kadar izinleri iptal edilen Sağlık Çalışanlarının ek ödemeleri, daha önce Bakanlık tarafından belirlenen oranlarda yılsonuna kadar devam etmelidir.

Sağlık Bakanı Koca, 19 Ağustos 2020 tarihinde yaptığı açıklamada COVID-19 ile ilgili hastalarla ilgilenen sağlık çalışanları için ek ödemenin 1 Ağustos'tan itibaren 3 aylık zaman diliminde ödeneceğini bildirmesi üzerine, 6 Eylül 2020 tarihinde Resmi Gazetede, Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe geçici madde eklenerek yayımlandı. 1.'si Mart-Nisan-Mayıs aylarında %100 tavandan ve 2.'si Ağustos-Eylül-Ekim aylarında Bakanlık tarafından belirtilen oranlarda ek ödeme yapılması kararlaştırılmıştı. Ekim ayı sonu itibarıyla tavandan ek ödeme süresi dolmuş durumdadır.

Peki şimdi ne olacak?

Covid19 pozitif vakalarında ciddi artış yaşanan ve buna bağlı olarak 2. bir emre kadar tüm izinleri iptal edilen sağlık çalışanların ek ödemeleri yılsonuna kadar aynı oranda devam etmelidir. Ödemelerde yaşanacak gecikmelerin önüne geçmek için, bir an önce Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili birimlere gerekli talimatın verilmesi gerektiği düşünülmektedir.
Memurlar.net
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kesinlikle. Pandemi döneri dediler zaten fos çıktı. 4000 lira!!! Normal zamanda geçici görevli gittiğim hastanede bunu hatta daha fazlasını alıyordum. Emekli olmak için kurumuma döndüm. Hopp emeklilik durduruldu. Eee bizde sabitin üzerine alınan para 500 ile 1000 lira arasında. Benzin parası bundan fazla. Kesinlikle bakan hemen açıklama yapmalı. Ocak ta da ya maaş artışı ya da merkezi döner sermaye sistemine geçilmelidir.
Kullanıcı avatarı
Akil35 yazdı:
04.11.2020 - 16:13:04
Kesinlikle. Pandemi döneri dediler zaten fos çıktı. 4000 lira!!! Normal zamanda geçici görevli gittiğim hastanede bunu hatta daha fazlasını alıyordum. Emekli olmak için kurumuma döndüm. Hopp emeklilik durduruldu. Eee bizde sabitin üzerine alınan para 500 ile 1000 lira arasında. Benzin parası bundan fazla. Kesinlikle bakan hemen açıklama yapmalı. Ocak ta da ya maaş artışı ya da merkezi döner sermaye sistemine geçilmelidir.
abi ben emekli olabilsem bugün olur gider yunan kıyılarında balıkçılık yaparım
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Yazık ya şu ülkemin doktorlarına ne hale geldi. Bu kadar komik rakamlara avcunu açmış bekliyor 11 yıl eğitim al, o eğitimi alabilmek için bile binde 1 lik dilimlerin içinden çık gel, 2 kez dhy yap sonra da bunlara yalvar bi 3 ay daha vir, ona virdin bana niye virmedin
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13