Cumartesi , Ekim 24 2020
2. el kitap, ders notu, tıbbi malzeme gibi bir çok konuda medikal ilanınızı bu bölümde üyelerimizle
paylaşabilirsiniz...

R programı ile istatistik ve analiz!!

#4452028  gönderen wise1zek
 15.10.2020 - 22:03:12
Merhaba değerli meslektaşlarım. Radyoloji uzmanı olarak calışmaktayım. Kendi tezim icin yaklaşık 2 yıl önce SPSS programını detaylıca ögrendim. Daha sonra SPSS'in lisans problemi ve kısıtlamalari nedeniyle R programi ile istatistik ve analiz yapmaya basladim. Tezimden cıkardığim bir makaleyi hicbir yardim almadan tek başıma SCIE dergide yayınlatabildim.

R programı açık kaynak kodlu bir yazilim oldugu icin. Ismi az bilinen istatistik testleri bile kullanılabilmekte. Ancak tamamen kod ve scriptler ile yapildigindan ögrenmek icin saatlerimi gunlerimi harcadim. SPSS'e göre oldukca hızlı analizler yapılabilmekte.
Ben de bu isi rutin hale getirip emeklerimin karşılığini almak ve unutmamak icin buraya ilan vermek istedim.

Fiyat konusunda diğer kisiler gibi uçuk rakamlar ile çalışmam. Asağıya bıraktığım mail adresinden benimle iletisime gecip istatistik konusunda beklentilerinizi, verilerinizi,fiyat teklifinizi ve iletisim bana iletirseniz size en kisa sürede dönüş yapacağım.
Teziniz veya calışmanız kesin kabul edilinceye kadar istatistik konusunda gelen elestiri ve duzeltmelere yardim edeceğimi de belirtmek isterim.
Not: Bu konuyu cep telefonu ile yazdım. Imla ve kelime hataları icin üzgünüm.

Iletisim: istatistik@pm.me
Kullanıcı avatarı

Re: R programı ile istatistik ve analiz!!

#4452039  gönderen tedi
 15.10.2020 - 22:36:25
Ben de r ve python kullanıyorum, çünku komunitesi çok geniş ve her sorunun cevabı var. Ama r, sas, spss farketmez. Data bilimi tekdir, önemli olan veriye bilimsel yaklaşmaktir.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: R programı ile istatistik ve analiz!!

#4452740  gönderen wise1zek
 17.10.2020 - 23:04:05
tedi yazdı:
15.10.2020 - 22:36:25
Ben de r ve python kullanıyorum, çünku komunitesi çok geniş ve her sorunun cevabı var. Ama r, sas, spss farketmez. Data bilimi tekdir, önemli olan veriye bilimsel yaklaşmaktir.
Haklısınız hocam önemli olan veriylre doğru bir analiz yapmak. Sadece SPSS paketlerinin biraz kısıtlı olduğunu belirtmek istedim