Cumartesi , Ekim 24 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında Türk Tabipler Birliği' ne sert tepki gösterdi.

Meslek kuruluşlarının artık sürdürülemez hale gelen çarpık yapısıdır. Barolarla ilgili yaptığımız kanun değişikliğiyle önemli adım atmıştık. Türk Tabipleri Birliği başta olmak üzere, ne zamandan beri terörle iç içe olanlar Tabipler Birliği gibi bir kuruluşun başına geçebiliyor? Bunun adı demokratik bir yaklaşım değildir. Terör örgütlerinin STK'lara el koymasıdır. Sağlıkta attığımız adımlar ortada. Bu hükümetin en başarılı olduğu alanlardan birisi sağlık. Fiziki altyapısıyla, görmediği yatırımları yapan bu hükümete hala çirkin yaklaşımlar içinde bulunmak kabul edilebilir değildir. Şehir hastanelerimizle, eğitim araştırma hastanelerimizle çok farklı bir dönemi yaşıyoruz. Bunlar buralardaki görevlerini yerine getirmiyor ama hakareti yapıyorlar. Biz bunlara hastalarımızı nasıl teslim edeceğiz? Teröristten bu beklenir mi? TTB başta olmak üzere meslek kuruluşlarındaki sorunlar da tahammül edilemez seviyeye ulaşmıştır. Anayasa'ya aykırı faaliyet içindedir. "Çoklu baro" gibi çalışmayı burada da yapmalıyız. Cumhur İttifakı olarak bu çalışmayı başarılı bir şekilde yürüteceğimize inanıyorum.

Uzun zamandır küçük ama örgütlü klikler tarafından kontrol edilen bu birlikte kuruluş amaçlarından sapmışlardır. İnsanları acımasızca katletmekten ormanları yakmaya, çocukları kaçırmaktan kadınlara tecavüze kadar bir terör örgütünü savunmak meslek örgünün görevi olamaz. Kendi devletinin sınırlarını güvenlik altına almaya yönelik harekatları itibarsızlaştırmak bir meslek kuruluşu görevi olamaz.

Habertürk
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Her zaman sandığın gücüne vurgu yapanlar neden meslek örgütlerinde yapılan seçimlere bu kadar saygısızca yaklaşırlar anlayamıyorum. Barolar da Tabipler Birliği de meslek örgütü ve yöneticileri seçimle göreve geliyor. Üyeler kimi isterse onu seçerler tıpkı ülkeye hükümet seçtiğimiz gibi. Basit bir denklem aslında.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Bu tabipler birliğine neden taktılar acaba. Merakımdan soruyorum. Bilmediğim ne var😄Tabipler birliği zaten çok bir işe yaramıyor ki ne maaşlarımız düzeldi ne başka birşey saf maaşımız en düşük memur maaşı. Döner zaten yok birçok yerde

Re: Cumhurbaşkanı Erdoğan' dan TTB' ye Sert Tepki!

 #4451566  gönderen Exass
 14.10.2020 - 16:50:38
Vallahi ttb nin omurgasının sağlam olmadığı aşikar malesef bu kadar pasif bir meslek odası yoktur başka. Şimdi iyice içten karışmış duydugumuz kadarıyla bakalım en son akıbeti nereye varacak
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
tabip odası merkez konsey başkanını hekimler seçerse sorun kalmaz. delegenin kime oy vereceğini bilemiyoruz. dolayısıyla bizim seçtiğimiz kişi başkan olamıyor.