Cumartesi , Ekim 24 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Bir hafta önce corona virüs tedavisi tamamlanan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doktor Ahmet Akbaş yaşamını yitirdi. Genç doktorun kesin ölüm nedeni Adli Tıp raporuyla belli olacak.

Resim

İstanbul'da bir hekim daha hayatını kaybetti.

Beyin ve Siniri Cerrahı Dr. Ahmet Akbaş henüz 30 yaşındaydı. 2013 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştu.

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Beyin ve Sinir Cerrahı olarak görev yapıyordu.

Ahmet Akbaş corona virüse yakalandı, 14 gün evinde izolasyondaydı.

Testleri negatif çıkınca 1 Ekim'de görevine dönen Akbaş, hayatını kaybetti.

Genç doktorun kesin ölüm nedeni Adli Tıp raporuyla belli olacak.

TTB'DEN TAZİYE MESAJI

Türk Tabipleri Birliği de genç doktorun vefatı sonrası Twitter'dan taziye mesajı paylaştı.

Mesajda ''Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi'nde çalışan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Ahmet Akbaş'ı Covid-19 izolasyonunun ardından kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına baş sağlığı dileriz'' ifadelerine yer verildi.

İSTANBUL TABİP ODASI'NDAN AÇIKLAMA

İstanbul Tabip Odası’nın konu ile ilgili açıklaması ise şöyle:

''Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan meslektaşımız Covid-19 nedeniyle, hafif semptomlarla geçen 14 günlük izolasyonun ardından yeniden çalışmaya başlamıştı.

Dün akşam (6 Ekim 2020) mesai sonrası poliklinik (sürtime) hizmeti veren Dr. Ahmet Akbaş kendisi gibi hekim olan eşinin de evde bulunduğu sırada gece ani olarak yaşamını yitirdi.

30 yaşında, önceden bilinen ek bir sağlık sorunu bulunmayan genç bir hekimin ani ölümünün, Covid-19 hastalığının komplikasyonları ile ilişkili olabileceğini düşünüyoruz. Otopsi sonucunda elde edilecek bilgiler bu konuda daha net değerlendirme yapılmasına olanak sağlayacaktır.''

ntv.com.tr
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
allah rahmet eylesin.covid hastalarında d-dimer inanılmaz yüksek.dvt ve kardiyak emboli ve mı riskini çok artırıyo.çoğu ülkede antikoagülan proflaktik başlanıyor.genç yaşta bi ölüm,covidin kuagülüasyon bozukluklarına bağlı bir kompikasyonundan olmuş olabilir.
Türkiye’de asistanlık bir işkence, 8-10 saat ameliyata gir, akşamına acil-servis-yoğun bakım nöbeti tut, ertesi gün poliklinik yap, servis angaryalarıyla uğraş. 36 saat aralıksız koşuşturma, tabi bu süre uzayabilirde. Bir de ekstra covid nöbeti tut, kendini virüsten sakın! Yahu buna can mı dayanır? Verdikleri parada para olsa, ev masrafına yetmez.
Tüm bu çektikleri de devlet hastanesinde garanti iş bulup yoksulluk sınırındaki maaşla geçinebilmek için.
Doktor arkadaşım ışıklar içinde uyusun. Muhakkak ki bu acımasız tempoya dayanamadı.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009