Salı , Kasım 24 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

Kadın hekime mobbing ve tehdit

 #4441269  gönderen drhaber
 14.09.2020 - 09:18:48
Isparta’da diş hekimi Esra Şahiner iddiaya göre AKP’li gençlik kolları başkanının hakaretine uğradı, başhekim tarafından da tehdit edildi...

Isparta Senirkent Devlet Hastanesi'nde görev yapan Diş Hekimi Esra Şahiner'e uygulanan mobbing ombudsmanı bile şaşırttı. Kamu Denetçiliği Kurumu'na (KDK) yaptığı şikayette 46 başlık altında uğradığı baskıyı dile getiren Şahiner, hem İl Sağlık Müdürlüğü hem de görev yaptığı hastanedeki yöneticilerin baskılarını bir bir sıraladı.

Başombudsman (Kamu Başdenetçisi) Şeref Malkoç, başvuruyu kabul etti ve diş hekiminin uğradığı mobbing için Sağlık Bakanlığı'nca soruşturma açılmasını talep etti. Kararda “Telafisi güç ve imkansız zararlarının oluşmamasını teminen, öncelikle başvuranın talebi doğrultusunda görev yerinin ailesinin bulunduğu Isparta il merkezinde durumuna uygun bir yere alınması” istendi.

SÖZCÜ'nün KDK'dan ulaştığı şikayet dilekçesinde Şahiner'in iddialarından bazıları şöyle:

-Başhekimin odasında bulunan Kemal Dirican (AKP Geçlik Kolları Başkanı) tarafından, küçük düşürücü ifadelerde bulunup kendisine “Dengesiz, özgüvensiz, benim dişim ağrırken neden hastanede olmazsın” dedi. Bunun üzerine kendisi de Başhekime “Bu etik değil neden beni rencide edip küçük düşürmesine izin veriyorsunuz” diye sordu. Başhekim “Defol git odamdan” dedi.

-Başhekim tarafından hemşirelerin önünde “beynini ezerim” şeklinde tehdit edildi.
Kaynak :sözcü

Re: Kadın hekime mobbing ve tehdit

 #4441290  gönderen hfv22
 14.09.2020 - 10:46:53
doktor doktorun kurdudur. yalamaktan dilleri nasırlaşmış yöneticilerin allah belasını versin
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Kadın hekime mobbing ve tehdit

 #4441691  gönderen drmevok
 15.09.2020 - 23:45:12
gençlik kolları başkanının dişi ağrırken diş hekimi hastanede değilmiş..... diş hekimi,hekim,hemşire ,att dediğin ne ki her mahallede üniversite açıldı.... yakında yer gök hekim olur...gençlik koları başkanı,ilçe başkanı hele de il başkanı kolay yetişmiyor...nasıl olurda ağrıyan dişine acil müdahele edilmez anlamak mümkün değil...