Çarşamba , Ağustos 5 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Koronavirüs ile mücadele önemli rol oynayan sağlık çalışanları için uçuşlarda yüzde 40 indirim uygulayan Türk Hava Yolları (THY) kampanyayı bir ay daha uzattığını açıkladı.

Konuyla ilgili olarak resmi twitter adresinden bir açıklama yapan THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, "Sağlık çalışanları için düzenlediğimiz %40 indirim kampanyamız dünyanın dört bir yanında ilgiyle karşılandı. Türk Hava Yolları olarak yüksek talep gören kampanyamızın son katılım ve biletleme tarihlerini bir ay daha uzatıyoruz, kahraman sağlıkçılara bir kez daha teşekkürler" dedi.

8 Haziran tarihi itibariyle sağlık çalışanları için uçuşlarda yüzde 40 indirim uygulayan THY'nin başlattığı kampanyaya 155 bin sağlık çalışanın kaydolduğu ifade edildi. Bu kayıtların yüzde 69'nun Türkiye'den yüzde 31'nin ise yurt dışından olduğu belirtildi. Kampanyaya yurt dışından ilgi gösteren ülkeler arasında Birleşik Krallık, ABD, Almanya ve Fransa yer alıyor.
Kaynak :memurlar.net
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
hfv22 yazdı:
24.07.2020 - 18:18:19
Mimlendiniz,Artık anonslarda mecburen kalkıp THY nin ücretsiz doktorlugunu yapacaksiniz ahahha
Defalarca ihtiyaç duyuldu ve yaptım hiç bir ücret veya indirim de talep etmedim ihtiyaç durumunda müdahale etmek görevimizdir. Bunun neresi kötü?
daryoosh57 yazdı:
24.07.2020 - 20:51:51
hfv22 yazdı:
Mimlendiniz,Artık anonslarda mecburen kalkıp THY nin ücretsiz doktorlugunu yapacaksiniz ahahha
Defalarca ihtiyaç duyuldu ve yaptım hiç bir ücret veya indirim de talep etmedim ihtiyaç durumunda müdahale etmek görevimizdir. Bunun neresi kötü?
uçağa ayık binmem ve görevim değil(taki yetkililer beni koruyacak yasal alt yapıyı oluşturana kadar), thy uçaklarına ücreti mukabilinde doktor görevlendirebilir öyle beleşe hizmet yok.(tabi bazılarının ücreti uçuş başı extra 50 mil falan olabilir)müdahale edip de gelişecek bir olumsuzluk yüzünden çocuğumun rızkını bir firmanın çakallığına kurban etmem.kimse kusura bakmasın zaten 3 kuruşa çalışıyoruz dibine kadar defansif tıp.
hfv22 yazdı:
24.07.2020 - 21:12:31
daryoosh57 yazdı:
hfv22 yazdı:
uçağa ayık binmem ve görevim değil, thy uçaklarına ücreti mukabilinde doktor görevlendirebilir öyle beleşe hizmet yok.(tabi bazılarının ücreti uçuş başı extra 50 mil falan olabilir)müdahale edip de gelişecek bir olumsuzluk yüzünden çocuğumun rızkını bir firmanın çakallığına kurban etmem.kimse kusura bakmasın zaten 3 kuruşa çalışıyoruz dibine kadar defansif tıp.
Ayıp değilse yaşınızı öğrenebilir miyim? Kaç yıl oldu mesleği icra edeli?
19 temmuz 2020 tarihinde TK2747 11:10 van kalkışlı,13:10 istanbul varisli uçuşta yolculuk yaptım.soz konusu uçuş esnasında migrenim olduğundan şiddetli bas ağrısı şikayetim oldu.bunun üzerine kabın ekibinden ağrı kesici istedim onlarda doktor onayı olmadan veremeyeceklerini bildirdiler.bende kendilerine doktor olduğumu söyleyip doktor kimliğimi gösterdim
Kabin ekibindeki hostes hanım üzerinde çocuk sağlığı ve hastalıkları anabilim dalında arastirma görevlisi yazan kimliğimin doktor değil öğrenci kimliği olduğunu söyleyip doktor olmadığımı iddia etti.bende kendilerine tip fakültesi eğitiminin 6 yıl olduğunu bunu bitirenlerin doktor unvanı aldığını sonrasında uzmanlık eğitimi almak isteyen doktor unvanlı kişilerin TUS a girdiklerini kazanmaları halinde araştırma görevlisi doktor unvanı aldıklarını dolayısıyla asistanin zaten doktor olduğunu soyledim buna rağmen bana doktor olmadigim söylenip tarafıma ilaç verilmedi.O bas ağrısıyla mecburen uçmak zorunda kaldım.sanirim thy ye göre asistan hekimler doktordan sayılmıyor.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
daryoosh57 yazdı:
24.07.2020 - 21:14:39
hfv22 yazdı:
daryoosh57 yazdı:

uçağa ayık binmem ve görevim değil, thy uçaklarına ücreti mukabilinde doktor görevlendirebilir öyle beleşe hizmet yok.(tabi bazılarının ücreti uçuş başı extra 50 mil falan olabilir)müdahale edip de gelişecek bir olumsuzluk yüzünden çocuğumun rızkını bir firmanın çakallığına kurban etmem.kimse kusura bakmasın zaten 3 kuruşa çalışıyoruz dibine kadar defansif tıp.
Ayıp değilse yaşınızı öğrenebilir miyim? Kaç yıl oldu mesleği icra edeli?
konuyu dağıttığın için çok ayıp,idealizmi mecburi için gittiğim iğrenç yerlerde bıraktım da geldim uzun zaman oldu
hfv22 yazdı:
daryoosh57 yazdı:
hfv22 yazdı:
uçağa ayık binmem ve görevim değil(taki yetkililer beni koruyacak yasal alt yapıyı oluşturana kadar), thy uçaklarına ücreti mukabilinde doktor görevlendirebilir öyle beleşe hizmet yok.(tabi bazılarının ücreti uçuş başı extra 50 mil falan olabilir)müdahale edip de gelişecek bir olumsuzluk yüzünden çocuğumun rızkını bir firmanın çakallığına kurban etmem.kimse kusura bakmasın zaten 3 kuruşa çalışıyoruz dibine kadar defansif tıp.
katılıyorum
hfv22 yazdı:
daryoosh57 yazdı:
hfv22 yazdı:

Birebir aynı fikirdeyim
İdealistler go away
Adarcem yazdı:
24.07.2020 - 21:16:58
19 temmuz 2020 tarihinde TK2747 11:10 van kalkışlı,13:10 istanbul varisli uçuşta yolculuk yaptım.soz konusu uçuş esnasında migrenim olduğundan şiddetli bas ağrısı şikayetim oldu.bunun üzerine kabın ekibinden ağrı kesici istedim onlarda doktor onayı olmadan veremeyeceklerini bildirdiler.bende kendilerine doktor olduğumu söyleyip doktor kimliğimi gösterdim
Kabin ekibindeki hostes hanım üzerinde çocuk sağlığı ve hastalıkları anabilim dalında arastirma görevlisi yazan kimliğimin doktor değil öğrenci kimliği olduğunu söyleyip doktor olmadığımı iddia etti.bende kendilerine tip fakültesi eğitiminin 6 yıl olduğunu bunu bitirenlerin doktor unvanı aldığını sonrasında uzmanlık eğitimi almak isteyen doktor unvanlı kişilerin TUS a girdiklerini kazanmaları halinde araştırma görevlisi doktor unvanı aldıklarını dolayısıyla asistanin zaten doktor olduğunu soyledim buna rağmen bana doktor olmadigim söylenip tarafıma ilaç verilmedi.O bas ağrısıyla mecburen uçmak zorunda kaldım.sanirim thy ye göre asistan hekimler doktordan sayılmıyor.
uçağa binerken yanımıza pratisyen hekim kartimizi alalım bari bundan sonra
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
amorinthemoon yazdı:
24.07.2020 - 22:33:17
hfv22 yazdı:
daryoosh57 yazdı:

Birebir aynı fikirdeyim
İdealistler go away
yurtdışı uçuşta %50 indirim düşünülebilir arkadaşlar yapmayın :( gönlüm sadece vergiler diyor tabi.
hfv22 yazdı:
daryoosh57 yazdı:
hfv22 yazdı:
Bende uçakta diğer yolcular gibi sadece yolcuyum. Zorunlu mesleki sigorta sadece resmi görev yerimdeki uygulamalarımı kapsıyor. Hava yolu şirketinin ve beni senelerce yargı elinde süründürme potansiyeline sahip insanların sorunlarını kendime görev kabul edecek kadar ne zamanım var , ne de param var.
Müdahale edene saygı duyarım, orası ayrı konu, ister görev kabul etsin isterse insani vazifemdir desin, saygım sonsuz.