Çarşamba , Ağustos 12 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
ARDAHAN’da Kovid-19 tedavisi görürken hayatını kaybeden 72 yaşındaki hastanın yakınları, ölüm raporunda Kovid-19 yazmadığı iddiasıyla Başhekim Yardımcısı Dr. Oğuzhan Tuğrul’u darp etti.

Olay Ardahan Devlet Hastanesinde meydana geldi. Kovid-19 teşhisiyle hastanede yatan ve ismi açıklanmayan 72 yaşındaki bir hasta bugün yaşamını yitirdi. Cenazeyi almak için hastaneye gelen ölen kişinin yakınları, ön ölüm raporunda, ‘bulaşıcı hastalığa bağlı doğal ölüm’ ibaresini görünce Başhekim Yardımcısı Dr. Oğuzhan Tuğrul'a ölüm raporunda neden Kovid-19 yazmadığını sordu. Dr. Tuğrul'un, ön ölüm raporunda prosedür gereği Kovid-19 yazılmadığını, son raporda yazılabileceğini söylemesi üzerine ölen kişinin yakınları "Siz gerçekleri saklıyorsunuz" diyerek küfürler savurarak cep telefonu fırlattı. Kafasına cep telefonu isabet eden Dr. Tuğrul, servise alınarak tedavi edildi. Başhekim Yardımcısı Tuğrul, hasta yakınından şikâyetçi oldu.

Yaşanan olayın ardından açıklama yapan Sağlık-Sen İl Temsilcisi Selçuk Recepoğlu, "Bugün öğle saatleri üzerine yoğun bakım hastalarımızdan biri hayata veda etti. Hasta yakınları Başhekim Yardımcımız Oğuzhan Tuğrul’a bulaşıcı olan doğal ölüm olan hasta raporunu görmeyip, ‘neden Kovid-19 yazmamış, siz ölümleri saklıyorsunuz’ diyerek çeşitli ithamlarda bulunarak hem sözel, hem de fiziksel şiddet uygulamıştır. Bu olay bizi derinden üzmüştür. Bu olayın takipçisi olacağız. Sağlıkta şiddetin önüne geçmek için daha fazla caydırıcı cezalar verilmesini talep ediyoruz" dedi.
Kaynak:DHA
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Test % 100 tanı koydurmuyor malesef, muhtemelen testi negatif kliniği pozitif olan ölüm. Bakanlığın usul ve prosedürde hekimleri hasta yakınlarıyla karşı karşıya getirmeyecek bir yol bulması gerek bu konuda.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
drbounlife yazdı:
09.07.2020 - 10:30:16
Test % 100 tanı koydurmuyor malesef, muhtemelen testi negatif kliniği pozitif olan ölüm. Bakanlığın usul ve prosedürde hekimleri hasta yakınlarıyla karşı karşıya getirmeyecek bir yol bulması gerek bu konuda.
Hocam Covid-19 yazsan niye yazdın diye döverler bu tür olayların maalesef çözümü olabileceğin sanmıyorum bu biraz gözünün üstünde kaşın var diye olan bir şiddet olayı maalesef bu sadece bahane
yok lan burada tartisilmasi gerrken konu hastaya ne ne tani kondugu ne yazildigi erdogan halka verdigi gzla hareket etmis bu gorsunler halki doldurmak neymis bi kendileri mukemmel geri kalan kisileri at cope koy kapinin onune sinir disi edilmedigimize dua edicez yakinda bunlar onu da yaptirir
drbounlife yazdı:Test % 100 tanı koydurmuyor malesef, muhtemelen testi negatif kliniği pozitif olan ölüm. Bakanlığın usul ve prosedürde hekimleri hasta yakınlarıyla karşı karşıya getirmeyecek bir yol bulması gerek bu konuda.
öbs' de 2 gün sonra ölüm nedeni kısmı dolu belge çıkıyor bu da ölüm nedeni kısmında açıklanıyor,ilk çıktı da ölüm nedeni hiçbir öbs belgesinde yok zaten "bulaşıcı hastalık doğal ölüm" yazılmış daha ne yazabilir, onaylandıktan sonraki nüsha da yazılı olarak çıkar.Maganda bir geri zekalının eyleminde akıl,mantık veya meşruluk aramayı bırakın artık.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Artık sıradan doktor dövmeyi bırakıp yöneticilere geçtiklerine göre önümüzdeki yıl sağlık müdürlüklerine sirayet eder bu kickboxing mevzuları, 2023 te de bakan yada bakanlık memuru dövmeye başlayınca necip milletimiz o zaman belki yasa koyucular bizi hatırlarlar...
Şahısların hiçbirini tanımıyorum ama olay tamamen yazıldığı gibiyse hakkında konuşulacak bir durum yok, direkt mallık bu. Ölen ölmüş, covid yazsa ne olur, bir şey yazmasa ne olur? Covid den ölenlere para, tazminat vb bir şey mi veriliyor acaba?