Salı , Temmuz 14 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
YÖK Başkanlığının önerisi doğrultusunda, Cumhurbaşkanlığı kararıyla 22 yeni fakülte ve enstitüsü kuruldu. 26'sı ise kapatıldı.

YÖK Başkanlığının önerisi doğrultusunda, Cumhurbaşkanlığı kararıyla 22 yeni fakülte ve enstitüsü kuruldu. 26'sı ise kapatıldı.

Ayrıca, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde akademik birimi,

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak Somali Mogadişu Recep Tayyip Erdoğan Sağlık Bilimleri Fakültesi, kuruldu

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olan Güzel Sanatlar Fakültesi ile Mimarlık Fakültesi, Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi adı altında birleştirildi.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olan Ali Fuat Paşa Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinin adı Ziraat Fakültesi olarak değiştirildi.

İŞTE RESMİ GAZETEDE YAYIMLANAN KARAR

Karar Sayısı: 2654

Bazı yükseköğretim kuramlarına bağlı olarak enstitü, fakülte, yüksekokul ve akademik birim kurulması, kapatılması, birleştirilmesi veya adlarının değiştirilmesi hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulmasına, 2809 sayılı Yükseköğretim Kurumlan Teşkilatı Kanununun ek 30 uncu ve ek 158 inci maddeleri ile 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ek 39 uncu maddesi gereğince karar verilmiştir.

Resim

Resim
Kaynak :memurlar.net
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Bandırma ya tıp fakültesi kuruluyor.
Balıkesir il merkezindeki tıp fakültesi daha gelişimini tamamlamadı , yöneticileri hasta sayısı az olduğu için borç içinde yüzüyoruz diye afiliye olmaya çalışıyorlardı 2 sene önce.
Malatya ya da 2. tıp fakültesini kuruyorlar.
Hekim işsizliği gümbür gümbür , dolu dizgin geliyor .
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Nüfus artıyor ve birsürü şehir hastahanesi açılıyor.Bu yeni açilan hastahaneler tıp mezunlarinın sayisindaki artışı dengeler mi diye bir umut düşünüyorum ama pek sanmiyorum.Bence 10yıl sonra tıp mezunlarının yok müstafi kalayım,yok istifa edip tus çalışayım vs lüksü olmayacak.Ya kurayla yeni mezunların bir kısmı devlete alınacak ya da Kpss gelecek.Öğretmenler gibi kurada en ücra ilçe bile çıkınca sevinçten ağlayarak gidecek yeni mezunlar.Kurada atanamayanlarda ya özellerde yarı fiyatına sömürülecek ya da evde oturup tus çalışacak.Tustada kadın dogumlar pediatriler falan şimdiki gibi boş kalmayacak işsizlik korkusuyla hepsi tam kadro dolacak.Aile hekimliği 62den aşagı almayacak.İş garantisi olmayınca da tıp okumanin bir esprisi kalmayacak ve başarı sıralamaları baya gerileyecek.Pastayı bölüşen sayısı çok arttıgı için maaşlar daha da azalacak düz memura yaklaşacak.Umarım bunlar yaşanmaz ve kötü senaryo olarak kalır...