Perşembe , Mayıs 28 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Sağlık Bakanlığı tarafından daha önce bir genelgeyle izin verilmeyen personel hareketliliği ile ilgili bazı kısıtlamalar kaldırıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından daha önce bir genelgeyle izin verilmeyen personel hareketliliği ile ilgili bazı kısıtlamalar kaldırıldı:

30 Marttan önce atananların göreve başlamalarına izin verilecek.

Emekli olanların ayrılışlarına müsaade edilecek.

Mazaret atamalarının bir kısmı dikkate alıacak.

Personel her ne sebeple olursa olsun görevden çekilme talebine izin verilmeyecek.

Yıllık izinler amirlerin insiyatifiyle kullandırılacak.

TUS ve YDUS kazananların ayrılışlarına izin verilecek.
Sağlık Bakanlığı tarafından daha önce bir genelgeyle izin verilmeyen personel hareketliliği ile ilgili bazı kısıtlamalar kaldırıldı:

30 Marttan önce atananların göreve başlamalarına izin verilecek.

Emekli olanların ayrılışlarına müsaade edilecek.

Mazaret atamalarının bir kısmı dikkate alıacak.

Personel her ne sebeple olursa olsun görevden çekilme talebine izin verilmeyecek.

Yıllık izinler amirlerin insiyatifiyle kullandırılacak.
Resim

Resim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
YAKINDA AÇIKTAN ATAMADA AÇILACAK DİYE BEKLİYORUZ. ÖZELLER BU 3 AYLIK DÖNEMDE MUVAFAKAT VERMEME HUSUSUNDA YETKİLİYDİ. AİLE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞINA ATANMA HUSUSUNDA GÜNDEME GELMİŞTİ BU KONU . BAŞHEKİMİM BANA MUVAFAKAT VERMEYİZ DEMİŞTİ. BEN İSTANBULA ATAMALARIN İVEDİLİKLE YAPILACAĞI İLE İLGİLİ YAZIDAN BAHSEDİNCE ONUN DEVLETTE ÇALIŞAN HEKİMLER İÇİN GEÇERLİ OLDUĞUNU ÖZEL HUSUSUNDA BİR DEĞİŞİKLİK OLMADIĞINI YANİ MUVAFAKAT VERMEYECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ. KADRO DERECEM TUTMADIĞI İÇİN VEDE TAM OLARAK NASIL BİR SİSTEMLERİ OLDUĞUNU BİLEMEDİĞİMİZDEN AİLE SOSYAL P. BAKANLIĞININ TERCİH YAPMADIM. ÇALIŞTIĞIM ÖZEL HASTANEDE 3 UZMAN HEKİMİMİZ ÜCRETSİZ İZİNE YOLLANDI. BAKANA BİR GAZETECİ DOKTORLAR ÜCRETSİZ İZİNE YOLLANIYOR BAKANIM DİYE SORDUDA HABERİM YOK DEDİ BAKAN DİNLEYENLER HATIRLAR. ÖZELLER AT OYNATIYOR DEVLETİMİZ GÖRMÜYOR ? VEYA GÖRMEZDEN GELİYOR MALESEF . BU KURALLAR HEKİM KADROSU TAM OLSUN CORONA İLE MÜCADELE TAM OLSUN DİYE KOYULDU. AMA DAHİLİYECİ İSTEĞİ DIŞI ÜCRETSİZ İZİNE GÖNDERİLDİ...... ÖZEL İLE İLGİLİ NET BİLGİSİ OLAN YAZARSA MEMNUN OLURUZ. ÖZELDEN AÇIKTAN ATAMA İLE İSTANBUL VEYA İSTANBUL DIŞI GEÇİŞ HAKKINDA. TEŞEKKÜR EDERİM
Hocam ben İstanbul İl Sağlıktan personel atamayla konuştuğumda; Özel hastaneniz ‘Mevcut doktor sayımız iş yükümüz için yeterlidir, Dr.... nın daha ihtiyaç olunduğu yeni yerinde, derhal çalışmak üzere atanmasında kurumumuzca sakınca yoktur.’ Tarzı bir yazı alırsam ayrılıp EAH’ ne geçebileceğimi söyledi. Hastane kabul etmedi tabi ki. Ben de yerime doktor buldum haftaya başlıycak , ozaman veririz dediler. Belki siz de o şekilde yapabilirsiniz. Ama işte ayrıldıktan sonra ya bakanlık olmaz kabul etmiyoruz derse ve ortada kalırsak:)... yani bilemedim il sağlığa güvenebilir miyiz? Bu bilgiyle kimseyi yanlış yönlendirmek istemem buarada
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
kulakpamugu yazdı:
18.05.2020 - 17:41:20
Çkys'ye düşmeden tus kazananlar ayrılış yapabilio mu? Kafam karıştı. Bende henüz daha bir atama gözükmüyor? Süreç nasıl işler bilgisi olan var mi
Ben de merak ediyorum 4924 lüyüm ne zaman istifa etmem gerekir bilen var mı?
Benim merak ettiğim şey... Bu ayrılış yazisinda ayrilabilirler diyor. Bunu teblig mi kabul etmeliyiz. Eger edeceksek. 15inde yayinlandi sokaga cikma yasagi goz önüne alındığında mehil muddeti 20 sinde mi baslar? Ya da bu teblig olarak kabul edilmeyip ayrilis yapmak isteyen ayrilabilir gibi kabul edilip ayrilisindan itibaren mi mehil muddeti kabul edilmeli? Bilen biri varsa yardımcı olabilir mi?
Merhabalar , özel bir hastanenin acil servisinde pratisyen hekimim . Sba kadrosu ile tusu kazandım .Malesef bashekimimin de izlenecek yol ile ilgili bir fikri yok . 3. Maddenin başında yazan " sağlık tesisleri" ibaresi tüm özel ve kamu kuruluşlarını kapsamaz mi ? Ne yapabilirim????
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
gizmo61 yazdı:
18.05.2020 - 14:15:00
Bu yaziyla ozelde calisirken Tus kazananlarin nasil bir yol izlemesi gerekiyor. Özelden muvaffakiyet vermek diye bir sey yok degil mi? Yani istifa mi edecegiz, onlar isten cikis mi yapacak ?
İstanbul'da özel bir hastanede çalışan eczacı bir arkadaşıma başhekimi muvafakat vermemiş .2 ay daha çalışacağını söylemiş
Aynı şey tus kazananlar için de geçerli olur mu bilmiyorum
.ben de özel bir hastanede calisiyorum .Ne bashekimin ne benim bu süreçle alakalı bir fikrimiz yok .
gizmo61 yazdı:
18.05.2020 - 16:00:45
Hocam ben İstanbul İl Sağlıktan personel atamayla konuştuğumda; Özel hastaneniz ‘Mevcut doktor sayımız iş yükümüz için yeterlidir, Dr.... nın daha ihtiyaç olunduğu yeni yerinde, derhal çalışmak üzere atanmasında kurumumuzca sakınca yoktur.’ Tarzı bir yazı alırsam ayrılıp EAH’ ne geçebileceğimi söyledi. Hastane kabul etmedi tabi ki. Ben de yerime doktor buldum haftaya başlıycak , ozaman veririz dediler. Belki siz de o şekilde yapabilirsiniz. Ama işte ayrıldıktan sonra ya bakanlık olmaz kabul etmiyoruz derse ve ortada kalırsak:)... yani bilemedim il sağlığa güvenebilir miyiz? Bu bilgiyle kimseyi yanlış yönlendirmek istemem buarada
27.03.2020 tarihli yayınlanan genelgenin bir maddesi .Galiba müdürlük bunu uygulamaya çalışmış . Ama son genelgede buna ihtiyaç olmayacağı anlamı çıkmıyor mu?

12- Atamaya ilişkin şartları taşımaları kaydıyla; Üniversite Tıp Fakültesi Hastaneleri/Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezlerinde ve özel sektöre ait sağlık kurum ve kuruluşlarında, fiilen sağlık personeli olarak çalışmakta olanlardan, bu yerleştirme döneminde, Bakanlığımıza ait sözleşmeli pozisyonlara yerleşenler; COVİD-19 salgını ile topyekûn mücadelede, Üniversite Tıp Fakültesi Hastaneleri/Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezleri ve özel sağlık kurumlarının zaafiyete düşmemesi için görev yaptıklarıÜniversite Tıp Fakültesi Hastaneleri/Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezlerinden veya özel sağlık tesisi yöneticiliğinden “ilgilinin görevinden ayrılması halinde sağlık hizmetinde aksama olmayacağına” alacakları belgeyi ibraz etmeleri halinde hemen göreve başlatılabilecektir. Bahse konu belgeyi temin edemeyenler halen görev yaptıkları sağlık kurumlarında çalışmaya devam edeceklerdir.
bigbubble yazdı:
19.05.2020 - 04:17:39
gizmo61 yazdı:
18.05.2020 - 16:00:45
27.03.2020 tarihli yayınlanan genelgenin bir maddesi .Galiba müdürlük bunu uygulamaya çalışmış . Ama son genelgede buna ihtiyaç olmayacağı anlamı çıkmıyor mu?

12- Atamaya ilişkin şartları taşımaları kaydıyla; Üniversite Tıp Fakültesi Hastaneleri/Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezlerinde ve özel sektöre ait sağlık kurum ve kuruluşlarında, fiilen sağlık personeli olarak çalışmakta olanlardan, bu yerleştirme döneminde, Bakanlığımıza ait sözleşmeli pozisyonlara yerleşenler; COVİD-19 salgını ile topyekûn mücadelede, Üniversite Tıp Fakültesi Hastaneleri/Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezleri ve özel sağlık kurumlarının zaafiyete düşmemesi için görev yaptıklarıÜniversite Tıp Fakültesi Hastaneleri/Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezlerinden veya özel sağlık tesisi yöneticiliğinden “ilgilinin görevinden ayrılması halinde sağlık hizmetinde aksama olmayacağına” alacakları belgeyi ibraz etmeleri halinde hemen göreve başlatılabilecektir. Bahse konu belgeyi temin edemeyenler halen görev yaptıkları sağlık kurumlarında çalışmaya devam edeceklerdir.
ÇALIŞTIĞIM ÖZEL HASTANEDE ACİL HEMŞİRESİ VE BİR EBE HANIM DEVLETE ATANDI. ACİLDE PERSONEL SIKINTISI OLMADIĞI İÇİN HEMEN DEVLETE GEÇEBİLDİ. FAKAT EBE HANIM İHTİYACIMIZ VAR DENİLEREK GÖNDERİLMEDİ.