Pazar , Haziran 7 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Almanya’da Karlsruhe’deki Helios kliniğinde kalp damar cerrahı olarak görev yapan Metin Çakır, sosyal medya hesabından, ”Bir hekim olarak eşcinselliğin, transseksüelliğin hastalık olduğunu belirtmek isterim” paylaşımında bulununca hakkında zoruşturma açılmış ve görevden uzaklaştırılmıştı. Hastane yönetimi Metin Çakır’ın görevine son verdi.

Resim

Tepkiler üzerine tartışma yaratan tweetini silen Metin Çakır’a, başta LGBTİ örgütleri olmak üzere toplumun her kesiminden tepkiler gelmişti. Karlsruhe LGBTİ adına açıklama yapan Axel Hochrein, LGBT’li bireylere doktorun görev yaptığı Helius Kliniğinden tedavi almamaları yönünde çağrı yapmıştı. Hochrein yaptığı açıklamada, “LGBTİ bireylerin ayrımcılığa maruz kalmadan, profesyonel bir tedavi alamayacak olmalarından derin bir rahatsızlık duyuyoruz” demişti.

Helios Kliniği’nden ise olay ardından “20 yıldır hastanemizde görev yapan doktorumuzun geçici olarak görevinden ayrılmasına karar verdik. Tabip odası ile birlikte durumu yeniden inceleyeceğiz” açıklaması yapılmıştı. Klinik adına açıklamalarda bulunan Silke Bentner, “Her türlü çeşitliliğin yanında ve her türlü dışlanmanın ise karşısında yer alıyoruz. Kliniğimiz LGBTİ örgütlenmeler ile görüşmelerde bulunacak. Doktorumuzun açıklamasının Diyanet İşleri Başkanı tarafından Türkiye’de yapılan açıklamalar ile ilgisi olabilir” demişti.

Birgün’ün haberine göre hastane yönetimi, uzaklaştırma kararı ardından yapılan değerlendirmelerle doktorun görevine son verilmesi kararını aldı.
Kaynak :Birgün
Kullanıcı avatarı
Vay arkadaş...
O kadar emek ver ,başarılı bir pozisyona gel...
Yok efendim sosyal medyada eşcinsellik hastalık demiş diye
Görevin iptal olsun.
Ben hayatımda böyle saçma bir şey görmedim.
Mesela benim yerime kuzenim sosyal medya hesabımdan paylaşım yapacak ben de görevden ayrılacağım ....
Yok ya sistemi beğenmiyorum bir sigara daha yakacağım
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Bekiralp yazdı:
14.05.2020 - 18:18:24
Almanlar ayrimcilikla mucadele kapsaminda hakli, doktor da kisisel gorus bildirmis. Ne desek boş.. belki doktor bey tweetinde bir hekim olarak ifadesini kullanmasaydi kurtulabilirdi
Alp,bu farkındalık yaratan,bilime katkı sağlayan yorumun için teşekkür ediyoruz 😷
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Kalbikirik yazdı:
14.05.2020 - 19:02:53
napsakacaba yazdı:
14.05.2020 - 19:00:41
''bak her doğru her yerde söylenmez, iş alırsınız başınıza.''
David Copperfield (ca 2003) (Yazar, Felsefe Profesörü)
Cok dogru ilk defa dogru bi mesajini gordum
okumayı söktün demek :lol:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
2. Dünya savaşı ırkçılık ve ötekileştirmeden çıktı, o yüzden Almanlar bu konularda çok çok hassas. Hatırlarsınız bir ara pegida diye ötekileştirici, göçmen karşıtı bir hareket vardı, merkel gibi muhafazakar sağ görüşlü bir lider bile onları ırkçı ilan etti, sonrasında da baskı oluşturup susturdular
Ateşi kıvılcım safhasında önleme stratejisini benimsemişler
Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer
Kullanıcı avatarı
Şiiii yazdı:
14.05.2020 - 19:13:05
napsakacaba yazdı:
14.05.2020 - 19:00:41
''bak her doğru her yerde söylenmez, iş alırsınız başınıza.''
David Copperfield (ca 2003) (Yazar, Felsefe Profesörü)
Bunu bu adam için ben kullanmıştım ama ☺️
hadi ya, bu adam için mi söylediniz cidden David hocam