TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...

Özel hastanelerde asistan olmak

#4369937  gönderen shelara
 05.04.2020 - 16:04:31
Merhaba arkadaşlar, aranızda Vakıf Üniversite Hastanelerinde asistanlık yapan veya bilgisi olan var mı? Acıbadem, Medipol, Yeditepe, Bezmi-alem bunların arasında hangi hastanenin eğitimi iyidir? Birde genel olarak özelde asistanlık yapmak Yök veya Eah göre daha mı zor? Özel hastanede şartlar, nöbet sayısı, maaş bütün bildiklerinizi buraya paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar. Tşkler, Sağlıklı kalın :)

Re: Özel hastanelerde asistan olmak

#4369941  gönderen frogstate
 05.04.2020 - 16:12:53
Maaşı her türlü az alırsın gerisi çok değişken vaka çeşitliliği hoca zaten öğretmez gibi geliyor bence yazılmaz ama kişisel tercih :)

#4462479  gönderen oys14
 13.11.2020 - 10:00:29
Konuyu hortlatayım bir türlü düzgün bilgi bulamadım.

Özelde asistanlık nasıldır? Vaka çeşitliliği vs önemli değil benim için. Sadece rahat bir yerde asistanlık yapıp bitirmek istiyorum. Maaşlar nasıldır? Nöbet sayısı nasıldır? Mesela herkes maaş nöbet sayına göre değişiyor diyor. Devletteki gibi 10 nöbet tutacaksın tarzı bir zorunluluk var mı? Yoksa kardeşim kesin benim maaşımdan ben 3 nöbet tutarım gerisi beni ilgilendirmez gibi bir seçenek oluyor mu?

#4462518  gönderen toplumtabibi
 13.11.2020 - 11:38:57
özel hastaneden istifa etmiş biri olarak söyleyeyim bence tercih edilmemeli, mesleki olarak çok yetersiz kalırsın. rahat olsun diye de düşünme çünkü yatış endikasyonu olmayan, hocaların özel hastalarının ayak işlerini yapabilirsin. nöbet durumu da değişiyor hastaneye göre

#4462590  gönderen Berkobyln
 13.11.2020 - 14:54:59
Bezmialem'den mezun prc'ci bir abimiz var, hem eli cok iyi hem de paraya para demiyor. 20 bin tl'den gunde 3 rino yapiyordu, bazı günler meme, bazı günler lifting. El becerisi mi yoksa eğitim mi bilmiyorum ama meslektaslarina gore hem etik acidan hem de isine gösterdigi ozen acisindan cok iyiydi. Diğer branslar hakkinda bilgim yok maalesef.

#4562019  gönderen atemur1
 10.10.2021 - 14:43:01
Bezm-i Alem ayrı tutulmalı çünkü hastanesi ve hasta sayısı gereği özel sayılmaz pek. Gayette yazılır Bezmialem.