Salı , Nisan 7 2020
Doktorca Haberin Adresi...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
beyaban yazdı:
26.03.2020 - 15:58:28
Dr.Escanor.07 yazdı:
25.03.2020 - 13:49:09
çok hızlı oldu be ben nisanın 2. haftası başlar sanıyodum aşırı hızlı oldu :shocked:
Yerleştirmeler de çok hızlı olur. Çoğunluk nisan bitmeden göreve başlar bence
benim düğün vardı ya haziranda, gerçi büyük ihtimalle erteleyecez ama çok aşırı hızlı oldu anlayamadım, 2 ay gitmeyi geciktirebilir miyiz acaba yoksa onu da öne çekmeye mi çalışırlar ?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Dr.Escanor.07 yazdı:
26.03.2020 - 20:05:36
beyaban yazdı:
26.03.2020 - 15:58:28
Dr.Escanor.07 yazdı:
25.03.2020 - 13:49:09
çok hızlı oldu be ben nisanın 2. haftası başlar sanıyodum aşırı hızlı oldu :shocked:
Yerleştirmeler de çok hızlı olur. Çoğunluk nisan bitmeden göreve başlar bence
benim düğün vardı ya haziranda, gerçi büyük ihtimalle erteleyecez ama çok aşırı hızlı oldu anlayamadım, 2 ay gitmeyi geciktirebilir miyiz acaba yoksa onu da öne çekmeye mi çalışırlar ?
Telegram grubuna birisi bakanlığın ösym'ye işlemleri hızlandırın diye yazı yolladığını yazdı. Muhtemelen her şey çok hızlı olur
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniğimiz yaklaşık 1 yıldır İstanbul Sultangazi'deki yeni binasında hizmet vermektedir. Şu an İstanbul'un en yeni birkaç acil kliniğinden birisidir. 1 tam zamanlı hocası (Doç. Dr. Özgür Söğüt), 15 uzman ve 19 asistan doktoruyla acil servis hizmeti başarıyla yürütülmektedir. 

Hastanemiz Sultangazi Belediyesinin hemen arkasında yer alıp fiziki şartları ve kalitesiyle göze çarpmaktadır. Hastanemiz ve Acil Tıp Kliniğimiz geniş alanları, ferah koridorları ve fiziki şartlarıyla kaliteli hasta bakımını öncelemektedir. Acil servisimizde geniş bir bekleme salonu, triaj alanı, hasta kayıt bölümü, yeşil alan 1-2-3-4 poliklinik muayene odaları, Acil ortopedi odası, kan alma odası, enjeksiyon ve ekg odası, cerrahi müdahale odası, tetanoz ve kuduz aşı birimi ve kayıt sekreterliği; ayrıca Yeşil Alan Tedavi Odası, Sarı Alan, Kırmızı alan, Acil Müşahade Odası, Günübirlik Tedavi Odası, Resüsitasyon-CPR odası mevcut olup bir bütün halinde hizmet veren acilimizin işleyişi aksatılmadan hizmet verilmektedir. 

Yeşil alana ayaktan başvuran hasta sayısı 1000-1200 civarı olup sarı alana 70-100, kırmızı alan ve Resüsitasyon odasına da toplam 50 civarı hasta girişi olmaktadır. 

Acil Tıp kliniğimize başlayan her çömez asistana Litman-3 Kardiyoskop "hoşgeldin hediyesi" olarak verilmektedir. Nöbetler 24 saat usulü tutulmakta olup nöbet sayıları özellikle çömez asistanlar için diğer kliniklere kıyasla oldukça avantajlıdır. Yeni gelen çömez asistan, 9X24 nöbet ile başlar ve 2 yıl boyunca 9 nöbet tutar. Son 2 yıl 8X24 nöbetle asistanlık eğitimi tamamlanır. 

Her perşembe sabahtan öğlene kadar eğitim programımız vardır. Her eğitimimiz Klinik Hocamız Doç. Dr. Özgür Söğüt moderatörlüğünde gerçekleşir. Asistanlar, uzmanlar veya hocamız tarafından teorik, pratik eğitimler ve vaka sunumları yapılır. Her yıl Eylül ayında kliniğin yıllık eğitim programı yayınlanır ve her hafta bu programa riayet edilir. Kliniğimize yeni başlayan en çömezden itibaren herkesin bolca girişim yapma fırsatı mevcuttur. Entübasyon, Resüsitasyon, Santral Venöz Kateterizasyon, Tüp Torakostomi gibi uygulamaların incelikleri uzman ve kıdemliler tarafından detaylıca öğretilir. USG yatakbaşı kullanılır. Teorik ve pratik USG eğitimleri asistan eğitim programımızda mevcuttur. Yeni başlayan çömez 11-12 bin civarında maaş alır. 

Hastanemizin ve acilimizin en büyük avantajlarından birisi de; İstanbul Başakşehir'de yapımı süren ve yakında açılması beklenen Şehir Hastanesi'ne kesinlikle taşınmayacak olmamızdır. Yeni taşındığımız binamızda müstakilen tek hastane olarak hizmet vermeye devam edeceğiz. İstanbul'da Kanuni EAH, Bakırköy Sadi Konuk EAH, İstanbul EAH (Samatya), Halkalı Mehmet Akif Göğüs ve Kalp Damar EAH gibi büyük hastanelerin yeni açılacak olan şehir hastanesine taşınması gündemde oldukça önemli bir yer tutuyor. 

İlgili kliniklere hasta yatışları konusunda genelde problem yaşamıyor oluşumuz önemli bir avantajımız daha. Problem yaşadığımız nadir zamanlarda da nöbetçi Acil uzmanımız ilgili branş uzmanını arayarak hastanın yatışını veriyor. Bu arada uzmanlarımız yeşil alan dahil tüm alanlarda aktif hasta bakıyor. Kritik hasta bakımında, acil müdahalelerde, girişimsel işlemlerde de daima yanıbaşımızdalar.. 

Asistanlar arasında eğlenceli, samimi ve dostane bir ilişkimiz mevcut. Ayrıca asistan ve uzmanlar arasında da abi/abla-kardeş samimiyeti var. Bu arada her asistan yıl içinde en az 1-2 kez ulusal sempozyum veya kongrelere, birkaç uzman ve asistan da uluslararası kongrelere katılabilme imkanı buluyor. Her asistanın 9 aylık Rotasyon süreci kağıt üzerinde değil; ilgili bölümlerde aktif olarak gerçekleşiyor. Hastane dışında da birçok sosyal aktivite düzenleyebiliyoruz. (Piknik, mangal, geleneksel perşembe eğitim çıkışı kahvehane günleri, futbol, basketbol organizasyonları gibi..) Geçen yıl ilk kez düzenlenen Basketbol Acil Ligi'nin (BAL) ilk şampiyonuyuz. Bu yıl 2019-2020 sezonunda da şampiyon takım ünvanıyla rakiplerin korkulu rüyası olmaya devam ediyoruz. Kısacası hem eğitim, hem girişim, hem maddi-manevi tatmin, hem de arkadaşlık ortamı anlamında kendinizi yeterli hissedeceğiniz, iyi bir Acil Tıp Uzmanı olarak yetişebileceğiniz 4 yıllık asistanlık sürecinde yanınızda olacağımızı bilmeniz dileğiyle 'hakkınızda hayırlısı olsun' diyoruz.

Daha fazla bilgi ve ayrıntı için İstanbul Sultangazi'deki Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniğimize ziyarete, tanışmaya, çay içmeye bekliyoruz..

İnstagram: @hasekiaciltip 
Takipte kalınız..