Cumartesi , Nisan 4 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Sağlık Bakanlığı, olası vaka tanımına "Ani başlangıçlı ateş ile birlikte öksürük veya nefes darlığı olan ve burun akıntısı olmayan hastalar da koronavirüs şüpheli vakası sayılacak." maddesini ekledi.

Türkiye koronavirüs ile mücadelesini sürdürüyor. Testleri hızlandıran Sağlık Bakanlığı, yeni kararlar da alıyor. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, hastalığın belirtisi olarak yeni bir madde eklendi. Buna göre; koronavirüs olası vaka tanımına Bakanlık tarafından, "Ani başlangıçlı ateş ile birlikte öksürük veya nefes darlığı olan ve burun akıntısı OLMAYAN hastalar da koronavirüs şüpheli vakası sayılacak." maddesi eklendi.

BİLİM KURULU 6.5 SAAT TOPLANTI YAPTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu dün Sağlık Bakanlığı binasında toplandı. 13.30'da başlayan toplantı tam 6.5 saat sürdü. Toplantının ardından 19.45'te açıklama yapıldı. Bakan Koca, yeni tavsiyeleri duyurdu. Koca, 'Herkes kendi OHAL'ini ilan etsin' derken, yaşlılara da, 'Bir defalığına bizim öğüdümüzü kabul görün' dedi
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Hala resmi algoritma ya da rehberlere eklenmedi..
CDC websitesinden: The symptoms of COVID-19 are similar in children and adults. However, children with confirmed COVID-19 have generally presented with mild symptoms. Reported symptoms in children include cold-like symptoms, such as fever, runny nose, and cough. Vomiting and diarrhea have also been reported.

Çocuklarda burun akıntısı görülebilir diyor.
Mutfak tezgahındaki 8 kere katlı sarı bez covid 19'a karşı etkilimidir..Biyolocik tampon stayla