Çarşamba , Nisan 1 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, üniversitelerden istifa eden sağlık personelinin Sağlık Bakanlığına alınmayacağını söyledi

Sağlık Bakanı Koca yaptığı açıklamada şunları kaydetti: Şu dönemde sektörle ilgili de bir takım yaklaşımlar olabilir. Şunu söyleyeyim. Genelde personel alımı yaptığımızda üniversitelerden sağlık bakanlığına geçiş olduğunu biliyoruz. Bu geçişe bu dönemde izin vermeyeceğiz. Art bu dönemde istifa edenlerin, sağlık personeli olduğunu duyuyoruz yer yer. Bakanlığa almayacağımızı, istifa edenlerin ne yapılması gerektiği noktasında da bir çalışma içindeyiz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Özelde çalışıyorum şu an ve bu yılki 1.aciktan doktor atamaya başvurdum yerleşenler listesindeyim şu an ve istifa dilekçemi verdim 10 gün önce , ama şimdi bu açıklama geldi tam olarak neyi anlattığını anlayamadım , ve gece gözüme uyku girmedi
cx111 yazdı:
24.03.2020 - 05:41:49
Özelde çalışıyorum şu an ve bu yılki 1.aciktan doktor atamaya başvurdum yerleşenler listesindeyim şu an ve istifa dilekçemi verdim 10 gün önce , ama şimdi bu açıklama geldi tam olarak neyi anlattığını anlayamadım , ve gece gözüme uyku girmedi
bence kastı sizi kapsamıyor hocam. Mesela üniversite hastanesinde çalışmakta olan bir hemşire (bakanlık personeli konumunda olmayan bir hemşire) bu dönemde bakanlığın çokça alim yapacağını düşünerek üniversiteden istifa ediyor. Ya da kamuda çalışmakta olan doktor tus çalışmak için bu dönemde istifa ediyor vs vs. Daha çok bunları kapsıyor bence. Siz zaten hali hazırda yerleşmişsiniz. Yakında başlayacaksınız.
Lafora yazdı:
24.03.2020 - 06:06:59
cx111 yazdı:
bence kastı sizi kapsamıyor hocam. Mesela üniversite hastanesinde çalışmakta olan bir hemşire (bakanlık personeli konumunda olmayan bir hemşire) bu dönemde bakanlığın çokça alim yapacağını düşünerek üniversiteden istifa ediyor. Ya da kamuda çalışmakta olan doktor tus çalışmak için bu dönemde istifa ediyor vs vs. Daha çok bunları kapsıyor bence. Siz zaten hali hazırda yerleşmişsiniz. Yakında başlayacaksınız.
teşekkür ederim :) , bugün bu konuda bilgi edinmeye çalışıcam , benim durumumda olan varsa onlara da en azından faydası olur bu şekilde..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Ecem13 yazdı:
24.03.2020 - 08:28:37
Umarım anlatılan gibidir. Dün dhy mi bitirdiğim, sözleşmeli çalıştığım devlet hastanesinden usulsüz istifa ettim. Sabah bu açıklamayla uyandım. Tüm planlarım mahvoldu.
14 gün önce istifa dilekçesi verdim 14unde ayrıldım bu konuya kesinlik getirilmeli😔
Kullanıcı avatarı
cx111 yazdı:
Hocam sağlık personelinden bahsediyor bence çok canınızı sıkmayın, zaten bir sıkıntı olsa da dilekçe tarihiniz açıklamadan önce olduğu için gene sizde sıkıntı yaratmaz gibime geliyor.
Ben de asistanliktan 16 martta istifa dilekcemi verdim kabul edilmedi. Usulsuz ediyorum tutanak surem dolmadi.yarin 9. Gun yarindan sonra asistanligim bitecek ..asistanlari, yökten istifalari kapsamiyordur umarım😔
bir de dilekce kabul edilmese bile dilekce gunu mu yoksa tutanaklarin bitip hastanede ayrilisimizi yaptigimiz gunu mu baz alirlar boyle bir kanun cikarsa...kafamda deli sorular
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009