Cumartesi , Nisan 4 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kendisine yöneltilen "Halkımız 'Evde kal' çağrısına uymuyor. Sokağa çıkma yasağı getirilecek mi?" sorusuna, "Sosyal izolasyon başarılı olmaz da virüs hızla yayılmaya devam ederse, sokağa çıkma yasağı gündemde" şeklinde yanıt verdi.
Resim

Hürriyet gazetesinin yazarı Abdulkadir Selvi, Türkiye'de "Evde Kal" kampanyasına ve yaşlılar için getirilen sınırlamalara uymayanlara ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya alınacak tedbirleri sordu.

Selvi, "'Evde kal' kampanyasına rağmen halkımızın bir bölümünün İstanbul başta olmak üzere bazı şehirlerde sokağa çıkmaya devam ettiği gözleniyor. Türkiye genelinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi gündemde mi?" sorusunu yöneltti.

Sürecin takip edildiğini belirten Soylu, "Dinamik bir süreç. Süreci takip ediyoruz. Şimdiye kadar attığımız adımların, aldığımız kararların sonucunu takip ediyoruz. Bu işin başından itibaren hareketliliği azaltmaya, sosyal mesafeyi arttırmaya çalışıyoruz. Minimum mobilizasyon ve sosyalizasyon. Hedefimiz budur. Şu ana kadar da bu hedefi tutturduğumuzu düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Şimdiye kadar alınan önlemlerin Bilim Kurulu'nun kararları ışığında şekillendiğini ifade eden Soylu, sokağa çıkma yasağının değerlendirme sürecinde olduğunu ifade etti.
Kaynak :Hürriyet
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Gözden çıkarabildikleri sektörlerin çalışanlarına sokağa çıkma yasağı, diğer sektörlere de evlere hizmet görevi.

Polisler, zabıtalar kuryelik yaptırmaya başladılar bile. Bizi de koronalıların evine, evde sağlık hizmetine göndermeye başlarlar yakında.
Kullanıcı avatarı
peki hangi hızla...
bankalar yarım gune gecti.. ama kapısında kuyruk var...

il dısı seyahat için izin belgesi şartı var.. ama kaymakamlıkta insanlar burun buruna..

sosyal izolasyon sadece risk grubuna var.. ama o risk grubu ile temasta olanlar dışarda..

buyuklerımız iyi temennilerle uygulama duzenlemeye çalışıyor ama vatandaşımız bunlara uymuyor.. sorun da bu kısımda