Perşembe , Nisan 9 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Koronavirüs hastaları nedeni ile tüm yoğun bakım yataklarının dolduğunu ilan eden Londra'da bulunan Northwick Park hastanesinin hemşireleri, korunma için yeteri miktarda önlük bulamayınca hastanede tıbbi atık için kullanılan poşetleri korunmak için üzerlerine giydiler.

Resim

Çin'in Vuhan kentinde başlayan ve tüm dünyaya hızla yayılan koronavirüs İngiltere'de etkisini arttırmaya devam ediyor. Toplam vakanın 5 bini bulduğu ölü sayısının ise 233 olduğu ülkede hastaneler tıbbi korunma açısından ciddi sıkıntı yaşıyor.

Londonra'da bulunan Northwick Park hastenesinde çalışan hemşireler, önlük, maske ve eldiven gibi koruyucu giysi konusunda sıkıntısı çektiklerini söylediler.

Northwick Park hastanesinin hemşireleri, korunma için yeteri miktarda önlük bulamayınca pratik bir çözüm ürettiler. Hemşireler hastanede tıbbi atık için kullanılan poşetleri korunmak için üzerlerine giydiler.

Tüm yatakları virüs ile mücadalede kullanan hastanede şuana kadar 6 ölüm gerçekleşti. Hemşireler, virüs tedavisi gören hastaların tedavilerinin kendilerini çok yorduğunu, günden güne durumun çok daha kötüye gittiğini söylediler.

Hemşireler her şeye rağmen, hasta olan arkadaşları ve aileleri için içten içe ağlamalarına rağmen güçlü olup herkese karşı güler yüzlü olmak zorunda olduklarını söylediler.

Daily Telegrap gazetesine konuşan bir hemşire, hastaları tedavi ederken kendilerinin virüse yakalanma ihtimallerinin çok yüksek olduğunu virüsün hemşire ve doktorları öldürebileceğini bu nedenle koruyucu elbise ve ekipman sıkıntılarının giderilmesi gerektiğini söyledi.

Hemşire ayrıca hastanede astım ve diabet gibi kronik hastalıkları bulunan çok sayıda genç insanın da tedavi altına alındığını ve ventilatöre bağlı olan bu insanların durumlarının ciddi olduğunun altını çizdi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
lan yıllarca bizi yediler pratik zeka yok bu avrupalılarda diye.yok işte 11 euro luk hesap için 20 lik banknotun yanına 1 lik madeni verince bu ne diye bakıp önce onu geri verip sonra 9 euro daha veriyolar vs. diye
2015 te londra da 11 sterlinlik thames nehri turu için 20 poundluk banknot verdim adam 1 lik yok mu dedi.gerçi göçmen gibiydi ama o zaman bu mevzuya uyandım ben.klasik milli şişinmemizmiş yok kıvrak zekayız,pratiğiz.
tedi yazdı:
23.03.2020 - 08:23:12
drcbklyn yazdı:
saatonbirbucuk yazdı:
22.03.2020 - 23:28:44
eski rontgen filmlerinden koruyucu gözlük yapan yerler var
Eski rontgen filmine gerek yok asetat denen bisey var, onunla yapiliyor
tabi hastanede her yer asetat kağıdı dolu, tövbe ya
Asetat hastanede satilmiyor cicim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009