Pazartesi , Şubat 24 2020
Doktorca Haberin Adresi...
DUYURU
(14 Şubat 2020)

2019-TUS-STS 1. Dönem ve 2. Dönem Değerlendirme Raporu Yayımlandı

2019-TUS-STS 1. Dönem ve 2. Dönem Değerlendirme Raporu, 14 Şubat 2020 tarihinde saat 15.25'te ÖSYM’nin http://osym.gov.tr internet adresinden Araştırma, Yayın ve İstatistikler/Sınav Değerlendirme Raporları altında yayımlanmıştır.

Kamuoyuna önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

https://www.osym.gov.tr/TR,19252/2019-t ... 22020.html
Kullanıcı avatarı
YOK en fazla tıp fakültesi denkliği verdi başlığına da koyulacak güzel bir rapor.
SINAV zorluk derecesi tusta ortalama 0.54 gibi seyrederken STS de 0.3lerde..Artı adamların katsayıları düşük çarpılıyor. Yani bildiğim kadarıyla bizim yaptığımızın en az 10 fazla net yaparlarsa bizimle aynı puanı alıyorlar.
(Sınav zorluk derecesi 0.3 ile 0.7 skalasında 1 e yaklaştıkça daha kolay, 0a yaklaştıkça daha zor olduğunu gösterir.)
Bi insan neden böyle bir çileye katlansın ki? Ne için?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Dr Hayrlock Holmes yazdı:
15.02.2020 - 08:51:41
YOK en fazla tıp fakültesi denkliği verdi başlığına da koyulacak güzel bir rapor.
SINAV zorluk derecesi tusta ortalama 0.54 gibi seyrederken STS de 0.3lerde..Artı adamların katsayıları düşük çarpılıyor. Yani bildiğim kadarıyla bizim yaptığımızın en az 10 fazla net yaparlarsa bizimle aynı puanı alıyorlar.
(Sınav zorluk derecesi 0.3 ile 0.7 skalasında 1 e yaklaştıkça daha kolay, 0a yaklaştıkça daha zor olduğunu gösterir.)
Sen anlamamışsın sts ile tus farkını.sts'de 120 sorudan %40 net yapan başarılı olur.yani 1.2×40=48 net.tus puan hesaplama farklı bir şey.
Kullanıcı avatarı
edalet yazdı:
15.02.2020 - 11:01:05
Sen anlamamışsın sts ile tus farkını.sts'de 120 sorudan %40 net yapan başarılı olur.yani 1.2×40=48 net.tus puan hesaplama farklı bir şey.
Bence sen anlamamışsın ilk defa konuştuğun birine sen denilemeyeceğini.
15.02.2020 - 11:13:11
edalet yazdı:
15.02.2020 - 11:01:05
Bence sen anlamamışsın ilk defa konuştuğun birine sen denilemeyeceğini.
O konuda haklı olabilirsiniz.ama hesaplama konusu sts'de çok basit ve anlaşılır.kılavuzu okuyun orda yazıyor.
bu rapor en azından yökün şeker dagıtır gibi kimseye denklik dagıtmadığının ispatı oldu yani ortada girilen çok ciddi bır sınav var ve geçersen denklik veriliyor bu raporda bunun ıspatıdır şu ortalarda bik bik herkese denklık verılıyor dıyenlere kapak olsun denklik dediğimiz şey öyle sizin sandıgınız gibi kolay alınan bır sey değil
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
15.02.2020 - 11:47:46
Ben raporu okudum da acaba siz okudunz mu? Okuyun orda yazıyor
Soru güçlük derecesi sts de en yükseği 0.3 civarı seyrediyor yazık adamlara bence böyle bir sınava girmeye zorunlu olmaları, çözüm odaklı çalışılmaması...
neden bu kadar tepkilisiniz yoksa siz de mi yurtdışında uyduruk bir tıp fakültesinde okuyup burda bedava denklik alma peşindesiniz?
Naide yazdı:
15.02.2020 - 13:56:15
Türk doktorları bir tarafınızı da yırtsanız umrumuzda deyil, sınav şartlarını belirleyenler 48 neti yeterli görmüş, bizde kazanmışız, 78 neti yeterli bulsaydı onu da kazanırdık..... egolarınızı bırakıp işinize bakınız....🤩
kendi ülkende kalsaydın naide bacım ne zahmet ettin geldin bu taraflara
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
korkutpaşa yazdı:
15.02.2020 - 13:40:03
Soru güçlük derecesi sts de en yükseği 0.3 civarı seyrediyor yazık adamlara bence böyle bir sınava girmeye zorunlu olmaları, çözüm odaklı çalışılmaması...
neden bu kadar tepkilisiniz yoksa siz de mi yurtdışında uyduruk bir tıp fakültesinde okuyup burda bedava denklik alma peşindesiniz?
Yoo ne alakası var?Huyum kurumasın bir yerde bir haksızlık görüp susamıyorum. Çok da memnunum bu halimden.Sanırım siz sadece kuyruğuna basılınca ses çıkarangillerdensiniz? Başkasının derdi sizi alakadar etmiyor.. Varsayımları bir kenara bırakıp yine de siz olayı belki kulaktan dolma biliyor olabilir ve bu yüzden bu kadar tepkili olabileceğinizi düşünerek basitçe açıklama yapayım.
Kesinlikle bedava denklik verilmesini ben de istemem ve karşıyım. Zaten onlar da bunu istemiyor.
( bedava denklik olayı dayısı olanlar da var. Hani taze pratisyenken hoppadanak başhekimi yardımcısı, müdür vs olanlar.. O da binde bir.)
Türkiye vatandaşı olarak en az bizim kadar zorluk çekerek mezun olanlar tanıyorum. Yurtdışından mezun olup Bizimle aynı uzmanlık sınavına giriyorlar bazılarının aldığı krediler bizim kredileri solluyor,biz uzman sayılıyoruz onlar pratisyen.. Mantıken eğer mevzu bilgi ölçme ise bunu yapmak için başka değerlendirme sınavları olmalı, elemeye dayalı bir sınavdan ve uzmanlık derecesinde olan bir sınavdan daha farklı olmalı. Ama bizim eğitim sistemi hepten çökük o sebeple bu cihette de kolaya kaçılıyor bence. Adil değil o sebeple o noktaya dikkat çekmeyi istedim.Biz kendi insanımızı korumazsak ne olacak sonumuz?
15.02.2020 - 19:06:57
korkutpaşa yazdı:
15.02.2020 - 13:40:03
Yoo ne alakası var?Huyum kurumasın bir yerde bir haksızlık görüp susamıyorum. Çok da memnunum bu halimden.Sanırım siz sadece kuyruğuna basılınca ses çıkarangillerdensiniz? Başkasının derdi sizi alakadar etmiyor.. Varsayımları bir kenara bırakıp yine de siz olayı belki kulaktan dolma biliyor olabilir ve bu yüzden bu kadar tepkili olabileceğinizi düşünerek basitçe açıklama yapayım.
Kesinlikle bedava denklik verilmesini ben de istemem ve karşıyım. Zaten onlar da bunu istemiyor.
( bedava denklik olayı dayısı olanlar da var. Hani taze pratisyenken hoppadanak başhekimi yardımcısı, müdür vs olanlar.. O da binde bir.)
Türkiye vatandaşı olarak en az bizim kadar zorluk çekerek mezun olanlar tanıyorum. Yurtdışından mezun olup Bizimle aynı uzmanlık sınavına giriyorlar bazılarının aldığı krediler bizim kredileri solluyor,biz uzman sayılıyoruz onlar pratisyen.. Mantıken eğer mevzu bilgi ölçme ise bunu yapmak için başka değerlendirme sınavları olmalı, elemeye dayalı bir sınavdan ve uzmanlık derecesinde olan bir sınavdan daha farklı olmalı. Ama bizim eğitim sistemi hepten çökük o sebeple bu cihette de kolaya kaçılıyor bence. Adil değil o sebeple o noktaya dikkat çekmeyi istedim.Biz kendi insanımızı korumazsak ne olacak sonumuz?
şu sınava girip 240 sorudan 50-60 tane doğru yapamayacaklarsa diplomayı yırtıp atsınlar zaten hangi çileyi çekerek ne okudukları umrumda değil