Perşembe , Ekim 1 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Denizli Devlet Hastanesi'nde Başhekim Mehmet Erkaleli, hastanenin idare binasında kendisine saldırıp, boğazını sıkarak, yumruk attığı iddiasıyla Destek Hizmetleri ve Kalite Müdürü Harun Sağnak hakkında polise şikayetçi oldu. Sağnak da Erkaleli'den darp iddiasıyla şikayetçi oldu

DENİZLİ - Olay, saat 09.30 sıralarında, Denizli Devlet Hastanesi idari binasında meydana geldi. Hastanenin Destek Hizmetleri ve Kalite Müdürü Harun Sağnak ile başhekim Mehmet Erkaleli arasında, iddiaya göre, tartışma çıktı.

Başhekimin verdiği talimatı yerine getirmediği ileri sürülen Sağnak, tartışmanın ardından Başhekim Erkaleli'ye saldırdı. Boğazı sıkılan ve başına yumruk darbesi aldığı ileri sürülen Erkaleli, hastanede 'beyaz kod' yardımı istedi. Yardım isteği üzerine güvenlik görevlileri, olaya müdahale etti. Darp raporu alan Başhekim Erkaleli, polis merkezine gidip, şikayetçi oldu. Harun Sağnak da darp raporu alıp, Mehmet Erkaleli'den şikayetçi oldu.

Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığını söyledi..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Hastaneler de iki husus acilen düzeltilmelidir
1-) tipdisi kişilere makam verilmemeli buna destek ve kalite elemanı de geç havaya giriyorlar sonra bu hastane içi müdürlükler kaldırılmalı hekimlere bağlanmalı makami olmayacak niye böyle diyorum söz gelimi bu ismi geçen arkadaş Abant İzzet Baysal üniversitesi matematik mezunuymus yeni yüksek lisans yapıyor ya aynı anda iki örgün lisans okuma imkanı verilseydi insanlara hekimler olarak bizler tenezzül bile etmezdik bu bölümü okumaya kimse kusura bakmasın da onun okuduğu bölümü bir doktor 6 ayda ondan daha iyi öğrenerek bitirebilir dolayısıyla tıp fakültesinde 3.00 üzeri ortalamasi olanlara yöneticilik için kamu yönetimi maliye sağlık yönetimi sağlık hukuku gibi dersleri alıp çift anadal yapma imkanı verilmeli dertler tasalar azalır bir hafifleriz hasta ne hastalık ne anlamaz tiplerden hastane ile ilgili mantıklı karar alınmasını bekliyoruz hastanenin her türlü yöneticisi klinik yapan doktor olmalıdır o kadar
2-)özellikle büyük şehirlerde ve ilçelerde ilçe sağlık müdürleri bashekimler vs pratisyen oluyor üstelik acilde uzun yıllar çalışmış olanı da değil tsm de 112 de falan hep idari steril çalışmış kişiler oluyor bunlarin zaten yerel idareyle de iyi ilişkileri oluyor makamlari top yapmışlar al gülüm ver gülüm surekli yer değiştirme yapıyorlar kendi içlerinde peki bunlar klinisyenin derdinden anlıyor mu hayır çünkü olayın içinde değiller olayın ciddiyetinden bihaberler klinisyenin talebi 5 ise bunlar 1 alıyor sanki deve pazarlığı yapıyoruz!
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009